Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
6 godzin temu, Cineos napisał:

Marka Lord, seria Premium (wchodząca w skład brandu Królewski Herb) dostepna w eobuwie.pl

https://www.eobuwie.com.pl/producenci:lord_premium.html

Ciekawostka do sprawdzenia i przymierzenia obuwia w oficjalnych sklepach.

Sam sprawdzę, chociaż cena wydaje się wysoka jak za Blake.

Ty tak na poważnie czy żartujesz? Nawet za połowę tej ceny nie ma co marnować pieniędzy.

Poza tym o ile masz rację, że to na pewno KH, jeśli linia butów tego producenta kosztująca na ich stronie 429-499zł, po zmianie nazwy z lord na lord premium kosztuje 999zł to dobry żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba pierwsze blejki z krytym kanałem szycia.
Zmian jest kilka (np. inna skóra), ale z ceną to nieźle dali do pieca, już trzewiki z linii KH są tańsze (choć to ewidentnie zrobione pod jakieś mega promocje za parę tygodni czy miesięcy).
Ale co tu się dziwić, skoro eobuwie potrzebowało jakiegoś "premium" to im załatwili (swoją drogą dużej części tych modeli nie ma nawet na stronie Herbu, masowi konsumenci dalej chętniej kupują derby czy chukka w wielobranżowym molochu niż oksfordy prosto ze sklepu konkretnej marki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Godzinę temu, Hassurbanipal napisał:

Szanowni, jako nowy na forum chciałbym prosić o pomoc. Szukając czarnych trzewików trafiłem na coś takiego: https://kh-shoes.com/pl/p/Lord-Trzewiki-Cap-toe-Czarne/365 myślicie, że warto się nimi zainteresować czy jednak nie?

Jest tu cały wątek:

A w skrócie (na podstawie wątku): nie warto. Do przyzwoitych trzewików musisz jeszcze drugie tyle dołożyć. Ceny Berwicków (entry level) zwariowały (kurs euro, inflacja, itp, itd), więc sprawdź outlet Patine albo poczekaj na BF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Patine to nawet w outlecie trzeba dołożyć min. 2-3 stówki (40% - 60%) i mieć szczęście żeby trafić na swój rozmiar w przebranej rozmiarówce.

Wiadomo, lepiej dołożyć, ale z drugiej strony te buty i tak wyglądają (na zdjęciach w internecie) lepiej niż konkurencja podobna cenowo (sieciówki w centrach handlowych w każdym mieście i wsi). Jakość i trwałość to inna sprawa, i tutaj się nie jestem w stanie wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze porady, sprawdziłem sklep o którym pisaliście i rzeczywiście mają na promocji podobne trzewiki: https://patine.pl/boots-77008.html  nawet rozmiar byłby odpowiedni, jedynie cena jest wyższa o 300 zł. Myślicie, że w tym przypadku warto było by poświęcić te pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Hassurbanipal napisał:

Dzięki za wasze porady, sprawdziłem sklep o którym pisaliście i rzeczywiście mają na promocji podobne trzewiki: https://patine.pl/boots-77008.html  nawet rozmiar byłby odpowiedni, jedynie cena jest wyższa o 300 zł. Myślicie, że w tym przypadku warto było by poświęcić te pieniądze?

Bez wątpienia. Skóra nie jest papierowa jak w KH, Vibram w podeszwie, całkiem ładne kopyto jak na G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hassurbanipal napisał:

Dzięki za wasze porady, sprawdziłem sklep o którym pisaliście i rzeczywiście mają na promocji podobne trzewiki: https://patine.pl/boots-77008.html  nawet rozmiar byłby odpowiedni, jedynie cena jest wyższa o 300 zł. Myślicie, że w tym przypadku warto było by poświęcić te pieniądze?

Zdecydowanie warto dołożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 19:06, Hassurbanipal napisał:

Szanowni, jako nowy na forum chciałbym prosić o pomoc. Szukając czarnych trzewików trafiłem na coś takiego: https://kh-shoes.com/pl/p/Lord-Trzewiki-Cap-toe-Czarne/365 myślicie, że warto się nimi zainteresować czy jednak nie?

Mam dokładnie te trzewiki (kupiłem niecały rok temu, 30 zł taniej) i w mojej opinii są ok, skóra w nich jest cielęca, a nie bydlęca (nawet dopytywałem o to meilowo, bo zdziwił mnie napis na pudełku, nie wiem czy tak jest w wypadku wszystkich czy części egzemplarzy), kosmetyki przyjmuje przyzwoicie. Nie jest to taka cielęcina jak Yanko czy Meermin, ale naprawdę przyzwoita. W swojej cenie dają radę, choć mi osobiście kopyto M03 niespecjalnie dobrze pasuje (dość wąskie w palcach, choć całościowo raczej nie jest "sportowe").
KH wyrobiło sobie złą markę i złe opinie (niektóre sprzed ponad 5 lat) są powielane przez najprawdopodobniej nie mających tych butów w rękach w ciągu ostatnich paru lat. Ja mam od nich 3 pary (KH czarne wiedenki, Lordy zamszowe wiedenki kupowane jako MTO z podzelowaną podeszwą i te właśnie trzewiki) i w zasadzie ze wszystkich jestem co najmniej zadowolony (pomijając tę kwestię kopyta, ale to subiektywna sprawa co komu pasuje i co się podoba pod względem stylu). Najgorsze komentarze dotyczyły skór licowych i podeszew w linii Lord (sam wystrzegając się tego wybrałem właśnie zamsz i gumową zelówkę) i do tych kwestii trudno mi się odnieść, natomiast skóra trzewików jest naprawdę ok i podeszwa w linii KH też daje radę.
Zachęcam wszystkich powyżej do podzielenia się własnymi doświadczeniami, bo przypuszczam, że są bogate skoro opinie tak jednoznaczne. Nie powiem, bym jakoś ubóstwiał tę markę (sam raczej prędko tam nic kolejnego nie kupię, bo nowe kopyto KH jest imo brzydsze niż poprzednie, a to Lordowe tak jak pisałem wyżej) ale takie potępianie w czambuł bo 5 lat temu puszczali słabe serie to nic konstruktywnego; według mnie w swojej półce cenowej po prostu nie mają w Polsce konkurencji, a takie KH są imo po prostu wręcz lepsze od Berwicków - moje split toe tej marki to najmniej wygodne buty ze wszystkich szytych).
Jeśli 300 zł w tę czy we w tę nie robi różnicy to dołożyć na pewno warto (dla mnie jednak te trzewiki Patine to zupełnie inne buty przez ten brązowy zamsz, ale jeśli to nie problem to dlaczego nie), choć jakby nie patrzeć to 60 % pierwotnego budżetu. Najistotniejsza jest kwestia kopyta i dopasowania do stopy - nawet najlepsza skóra niewiele pomoże jeśli kształt będzie sprawiał dyskomfort. Jeśli masz możliwość zamrożenia gotówki to najlepiej będzie zamówić kilka par i odesłać niepasujące (zresztą w Patine darmowa jest wysyłka od 999 zł więc i tak lepiej przekroczyć kwotę i potem odesłać)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BF to świetna opcja (Patine miało rok i 2 lata temu promocje 30 czy 25 %; popatrzyłbym też w KlasycznychButach, zwłaszcza polecam ich własną markę Partigiani - mam stamtąd moje najwygodniejsze trzewiki), dobre ceny bywają też na wyprzedażach po zimie (trzewiki to i tak produkt na lata, nie opłaca się ich kupować tuż przed sezonem). Warto też szukać na bazarku/Olx/Vinted - ja tak znalazłem 2 tygodnie temu nowe trzewiki Meermina za 600 zł (notabene piękna, ale bardzo sztywna skóra, aż uciskająca w łydkach; liczę, że po rozchodzeniu będą spoko).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/20/2022 at 9:19 AM, Hassurbanipal said:

Dzięki za wasze porady, sprawdziłem sklep o którym pisaliście i rzeczywiście mają na promocji podobne trzewiki: https://patine.pl/boots-77008.html  nawet rozmiar byłby odpowiedni, jedynie cena jest wyższa o 300 zł. Myślicie, że w tym przypadku warto było by poświęcić te pieniądze?

Warto dołożyć, warto jednak też mieć na uwadze że to inne buty. Te KH to klasyczne do bólu trzewiki, Patine zaś są znacznie bardziej fikuśne, choć wciąż w kanonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 09:35, ciasteczkowy napisał:

Warto dołożyć, warto jednak też mieć na uwadze że to inne buty. Te KH to klasyczne do bólu trzewiki, Patine zaś są znacznie bardziej fikuśne, choć wciąż w kanonie.

Widzę, że wywołałem małą dyskusję :) @ciasteczkowypisząc fikuśne masz na myśli sposób szycia czy to, że górna część jest w innym kolorze? Zamsz można chyba pomalować, np. na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jedno i drugie jest nieklasyczne, to żadna dyskusja tylko zwyczajny fakt. Co do koloru, pomalować można, ale we własnym zakresie i bez doświadczenia jest to ryzykowne, a z kolei oddawanie do fachowca to rosnące koszty (a jak trzeba by szukać w innym mieście to już w ogóle opłacalność staje pod znakiem zapytania).
Sprawa jest prosta - odpowiada Ci taka stylistyka to bierzesz i tyle. Jeśli szukasz modelu, który ma się podobać wszystkim grupowiczom - to może być już mocno pod górkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
On 10/19/2022 at 8:30 PM, Jakub84 said:

A w skrócie (na podstawie wątku): nie warto. Do przyzwoitych trzewików musisz jeszcze drugie tyle dołożyć. Ceny Berwicków (entry level) zwariowały (kurs euro, inflacja, itp, itd), więc sprawdź outlet Patine albo poczekaj na BF. 

Naprawdę jest tak słabo? Ja właśnie wypatrzyłem https://kh-shoes.com/pl/p/KH-304-Brogues-Jasny-braz/163,

GYW Brogue za 430 to chyba niezła cena, szczególnie że jedyna alternatywa dokładanie co najmniej 300zł do marek typu herring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, spacerowicz92 napisał:

Naprawdę jest tak słabo? Ja właśnie wypatrzyłem https://kh-shoes.com/pl/p/KH-304-Brogues-Jasny-braz/163,

GYW Brogue za 430 to chyba niezła cena, szczególnie że jedyna alternatywa dokładanie co najmniej 300zł do marek typu herring.

To jest trochę jak z wkładaniem turbiny do Poloneza. 

Czy można dołożyć turbinę do Poloneza, zapytacie? 

Można, ale co z tego jak zawieszenie, hamulce, silnik i wszystko inne dalej będzie z Poloneza.

GYW super, ale skóra jak z papieru, a krupon... a krupon też jak z papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.