Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Bez względu na umiłowanie do używania butów bez zelówki z gumy, to mi kalosze kilkukrotnie ratowały obuwie na terenach budowlanych i w plenerze. Jednak nigdy nie użyłem ich w deszczu (uroki jazdy autem).

Wysłane z mojego telefonu przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie lato, pora kupić jakieś mokasyny. W związku z tym dwa pytania:

 

- Skórzane oxfordy mogą przetrwać lata przy odpowiedniej konserwacji, jak wygląda w praktyce kwestia z mokasynami? To zakup jedno / dwusezonowy, czy raczej warto dołożyć, kupić porządne i mieć na dłużej?

- Pytanie powyższe powiązane jest bezpośrednio z drugim - jeśli to buty raczej o krótkim żywocie, to gdzie w sklepach powszechnie dostępnych dostane jakieś sensowne modele? W szczególności pod względem wyglądu i stosunku jakość / cena.

 

Będę wdzięczny za podzielenie się Waszymi doświadczeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz driving mocs, to polecam Massimo Dutti - bardzo estetyczne, dość trwałe (jedna, mocno eksploatowana w zeszły sezon para sprawuje się ok), na wyprzedaży w granicach 170-230 zł. Np. coś takiego:

 

http://www.massimodutti.com/pl/pl/men/buty/specjalne-rozmiary/mokasyny-z-semi-nappy-z-wi%C4%85zaniem-c1313041p5201542.html?colorId=400&categoryNav=1313039

 

Posiadam prawie identyczny model z poprzedniej kolekcji. Jak się sprawuje podeszwa na "bolcach", nie wiem, jeszcze nie rozpocząłem użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeszwa (u mnie zamszowa) na "bolcach" wyciera się na czubku, pozostała część jest nienaruszona. Jeden sezon przetrwała i myślę, że nie będzie źle dalej. Pewnie zużycie zależy do tego jak stawia się stopy.

 

Korzystając z okazji. Co sądzicie o tych

http://www.massimodutti.com/pl/pl/men/buty/mokasyny/jasnobr%C4%85zowe-zamszowe-mokasyny-c1313039p5201588.html?colorId=713&categoryNav=1313029

 

Czy to jakaś hybryda penny loafers i driving mocs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@B737

 

Generalnie żeby odpowiedzieć precyzyjnie, musiałbyś określić o jakie mokasyny Ci chodzi. W kwestii jakości i wytrzymałości ja zauważyłem, że buty wsuwane (penny loafers itp.) charakteryzują się raczej porównywalną wytrzymałością, jak np. monki. Przy oczywiście odpowiednio dokonanym wyborze zarówno podeszwa, jak i całość buta jest na takim poziomie, że warto wydać trochę więcej. Drugie w kolejności masz boat shoes, którym już bliżej do wytrzymałości butów sportowych czy sneakersów. Na końcu, moim zdaniem, są driving mocs, których podeszwa i boki są słabiej chronione od wspomnianych wyżej. Na pewno znajdą się modele loafersów i boat shoes, które są gorzej wykonane i szybciej się rozpadną niż dobrze wykonane driving mocs. Ale z własnej obserwacji widzę, że po jednym sezonie moje driving mocs są powycierane na brzegach i tracą kolory w miejscach, które nie są zbyt dobrze chronione. Wyglądają nadal nieźle, ale nie tak jak loafersy, które mam dłużej. Inna sprawa, że obie pary moich driving mocs są na bolcach i nie miałem nigdy takich podbitych całymi kawałkami gumy. Ale z zasady chciałem klasycznie, więc z bolcami. Stąd w przypadku pierwszych starałbym się mieć jednak coś lepiej wykonanego, w przypadku drugich, trzymać poziom, ale nie wygłupiać się, a w przypadku trzecich mieć na uwadze ich krótszą żywotność.

 

Jeśli chodzi o miejsca, gdzie można je kupić to, loafersy są jak każdą inna parę klasycznych butów. Boat shoes to kilka firm, które są warte uwagi, ale np. Timberland na wyprzedażach to poziom 200 - 300 zł i chyba tyle nie jest problemem, żeby za nie zapłacić. Driving mocs to już więcej opcji, więc zarówno takie miejsca jak TK-Maxx, zalando.pl, eobuwie.com.pl itp. się sprawdzają. Chyba, że poszukujesz czegoś z wyższej półki?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji. Co sądzicie o tych

http://www.massimodutti.com/pl/pl/men/buty/mokasyny/jasnobr%C4%85zowe-zamszowe-mokasyny-c1313039p5201588.html?colorId=713&categoryNav=1313029

 

Czy to jakaś hybryda penny loafers i driving mocs?

 

Szczerze powiem, że nie podobają mi się zbytnio. Właśnie przez dodanie tego niepotrzebnego sznurka. Może da się go usunąć jakoś nieinwazyjnie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gino Rossi i Bytom to ten sam producent.

Ten model z Bytomia mam ale kupilem go tylko dlatego ze mam tam 30% znizke. Buty sa wytrzymale wg mnie.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

jak wypada według Was porównanie tych dwóch modeli?

 

http://sklepmiler.pl/pl/p/200-CH/547

http://partenope.pl/buty-meskie/82-oxfordy-skora-licowa-brazowe.html

Nie wiem jak z loake bo nie miałem. Ale mam Otisopse (tak się nazywa marka tych butów) kupione w Neapolu i kosztowały poniżej 100€ i wg mnie tyle właśnie są warte.

Ogólnie fajny but, skóra w porządku ale podeszwy są "papierowe". Wrzucałem zdjęcia podeszw moich oxfordow w wątku Partenope. Były po około 20 założeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L1 to najniższa linia Loake; buty wykonane w Indiach. Polished leather to bardzo słaby pomysł. Te buty nijak nie są warte 700 zł, a w tej cenie jest dużo ciekawszych alternatyw.

Jakieś przykłady?

Istotne jest dla mnie, żeby była możliwość szybkiego zwrotu i wymiany rozmiaru - dlatego te sklepy miały u mnie dodatkowy punkt bo nie ma problemów z wysyłką za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam do tej pory kupowałem buty z półki Ecco itd, szukam jakichś mokasynów, ale chciałbym kupić coś półkę wyżej jeżeli chodzi o jakość wykonania.

Jakie marki możecie polecić zamiast tych wszystkich popularnych sieciówek w cenie do 1000zl? 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle na forum musi się znaleźć ktoś, kto musi mieć rybę, wyfiletowaną, w panierce, z cytrynką i surówką z kiszonej zamiast wędki.

Post nad swoim masz sugestię innego użytkownika żeby czytać forum, a Ty zadajesz mimo tego praktycznie to samo pytanie.

Jak Ci ktoś podpowie np. Bexley, to potem będziesz miał kolejne pytania dot. marki, a potem pretensję że Shoepassion okazało się lepsze. A tu wszystko napisane.

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.