Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważałem tylko ciemnobrązowe (do granatowego garnituru), ale teraz biorę także pod uwagę czarne :)

Właśnie przy skórzanej podeszwie obawiam się ślizgania (zamierzam dużo tańczyć) i zastanawiam się czy używając ich dużo przed weselem nie spowoduje, że w dniu ślubu podeszwa będzie wytarta i wyglądała brzydko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mjelec napisał:

Rozważałem tylko ciemnobrązowe (do granatowego garnituru), ale teraz biorę także pod uwagę czarne :)

Właśnie przy skórzanej podeszwie obawiam się ślizgania (zamierzam dużo tańczyć) i zastanawiam się czy używając ich dużo przed weselem nie spowoduje, że w dniu ślubu podeszwa będzie wytarta i wyglądała brzydko?

Naprawdę,  jeśli nie planujesz ślubu o 12 i plenerowej imprezy, to kolor brązowy nie jest dobrym pomysłem. Zresztą lepiej mieć jedne, porządne czarne buty na ważne okazje. Co do skórzanej podeszwy, to nie przesadzałbym z tym ślizganiem. Ja miałem praktycznie nie noszone yanko i ani nie obtarłem nóg ani też się nie ślizgałem zbytnio. Oczywiście zależy, to od podłoża. Buty ze skórzaną podeszwą wyglądają bardziej stylowo ;) Berwicki, przynajmniej dla mnie są bardziej sztywne na początku, dlatego możesz je wcześniej np w domu nosić gdzie podeszwa tak się nie zniszczy jak na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mjelec wszystko zależy od tańczącego. Jak tańczysz tak jak kolega Kierman to nie będzie najmniejszego problemu, a jeśli tak jak ja i Justyna Ż. to może być tragedia. Mi zajmuje kilka dni po zakupie butów żeby stabilnie chodzić (nabieram pod podeszwy różnego rodzaju syf, kamyczki piasek), dltagego nie wyobrażam sobie tańczenia (przepraszam nieudolnego wywijania w moim przypadku) w nowych butach ze skórzaną podeszwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, flozbi napisał:

wszystko zależy od tańczącego. Jak tańczysz tak jak kolega Kierman to nie będzie najmniejszego problemu

Ostatnio tańczyłem pokaz w jakimś pałacu, parkiet to płytki, a na stopach buty do tańca z podeszwą zamszową, było ekstremalnie. 

Natomiast przyznam, że tu masz rację - połączenie nowych butów ze skórzanymi spodami z podłożem typu płytki, glazura może okazać się kłopotliwe dla niewprawionego. Jest na to magiczny sposób - kilka kropel olejku rycynowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, flozbi napisał:

Szukanie butów w Tikeju to dobry pomysł, jak do ślubu zostały ze 2 lata;-)

Dlaczego? Tydzień temu było sporo butów z Prime Shoes (ale nie miałem czasu przymierzać), więc może coś godnego uwagi się trafi?

Czyli co Panowie (i Panie jeśli są:) ), skórzane podeszwy + rozchodzenie ich (lub siedzenie np. w pracy) zdadzą egzamin i podeszwy nie będą za śliskie/nieestetyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mjelec napisał:

Właśnie przy skórzanej podeszwie obawiam się ślizgania (zamierzam dużo tańczyć) i zastanawiam się czy używając ich dużo przed weselem nie spowoduje, że w dniu ślubu podeszwa będzie wytarta i wyglądała brzydko?

Osobiście mam wyjątkową słabość do estetyki skórzanych podeszw i przestaję ich używać natychmiast po starciu fabrycznej powłoki/lakieru, co w praktyce oznacza, że po jednym wyjściu lądują w koszu.😎

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KIERMAN.pl napisał:

Rozumiem pytanie, ale niestety nie jestem w stanie zrozumieć Twojej potrzeby. 

Chodzi chyba o tak zwane "oczepiny" i rożnego typu regionalne zwyczaje oczepinowe.,Możliwe że but Pana młodego występuje jako rekwizyt np. przy zbiórce pieniędzy , albo kontestowanym spożywaniu alkoholu.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawcio napisał:

Nie przejmuj się tym zbytnio, będą prezentowały się dobrze.

Dzięki, chodziło mi właśnie o to czy po rozchodzeniu ich podeszwy nadal będą dobrze wyglądać :) Tutaj widzę mocno średni efekt, ale to zapewne inna klasa butów: https://www.wykop.pl/wpis/26710373/tak-wygladaja-podeszwy-butow-z-vistula-po-pierwszy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawcio napisał:

https://blog.multirenowacja.pl/skorzane-podeszwy/

lepiej sięgnąć do tego źródła niż ekspertów z wykopu z butami z sieciówek.

Wg mnie wartość merytoryczna tego wpisu jest dyskusyjna. Tzn. pomieszanie prawd i mitów.

@mjelec doradzam zelowanie - oczywiście nie jest konieczne (w nowych butach), ale ma sporo zalet. Polecam również lekturę dedykowanego zelowaniu wątku na forum:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelowanie to temat rzeka. To trochę jak z etui na telefon. Nie jestem wrogiem i sam kilka par już podzelowałem, bo sporo chodzę i ścieram podeszwy. Uważam jednak, że skórzane podeszwy są bardziej eleganckie niż plastikowe podklejenie i przy takiej okazji jak ślub można się jeszcze wstrzymać. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pawcio napisał:

Uważam jednak, że skórzane podeszwy są bardziej eleganckie niż plastikowe podklejenie i przy takiej okazji jak ślub można się jeszcze wstrzymać. 

Podkleja się gumą.

Skórzane podeszwy, zwłaszcza z zakrytym kanałem szycia i wykończone jak w butach klasy handgrade, są faktycznie bardzo estetyczne... dopóki są w miarę nowe. Później wyglądają coraz gorzej i wg mnie ładnie wykonana zelówka bije je na głowę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu dodałem je do koszyka za 139 euro, teraz w koszyku taka cena. Z poziomu strony nie można ich znaleźć (chciałbym zobaczyć na czarne), ale wygląda na to że mogę je zamówić. W tej cenie chyba warto? Pytanie, czy wybrałem dobry rozmiar? Stopa ok. 26.5cm, zazwyczaj (jeśli chodzi o codzienne obuwie) noszę rozmiar 42...

image.thumb.png.84b0bbd9e9e4ff5938f83d3639ce1590.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.