Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, przemek279 napisał:

Kilka następnych miesięcy będzie idealnym czasem na upolowanie tego typu butów w atrakcyjnej cenie. Kupiłem chukka loake za mniejsze pieniądze.  Berwick za 500zł to również lepsze rozwiązanie.

l1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro, ebay, forumowy bazarek. Oczywiście to nie to samo co kupno w sklepie ale można trafić na sprzedających umożliwiających zwrot w przypadku niedopasowania. Odsprzedaż butów kupionych za 30-50% ceny metkowej również nie będzie dużym problemem. Sugerowałbym poznanie rozmiarówki kilku popularnych marek by wyrobić sobie opinię i koncentrację na jednej czy dwóch z nich by ograniczyć pomyłkę.  Ja obecnie poluje na loake bosworth 9,5uk w cenie do 700zł lub berwick 321 country calf 9uk do 600zł. Kupiłem tak loake anglesey tylko trzeba być cierpliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, lukmal said:

Akurat skóra w butach Timberland jest lepsza niz w Berwick. 

No to teraz mam mętlik w głowie ;) Ale będę się przyglądał Berwick’om jak można fajne promocje wyłapać 😁 Tylko, że będę to pierwsze moje buty takiej marki i nie wiem jak dobrać rozmiar. Długość mojej stopy to około 27cm. Np. Stan Smith’y noszę w rozmiarze 43 1/3.  Możecie mi pomóc i powiedzieć jak wyglada rozmiarówka u nich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemek279 napisał:

No to teraz mam mętlik w głowie ;) Ale będę się przyglądał Berwick’om jak można fajne promocje wyłapać 😁 Tylko, że będę to pierwsze moje buty takiej marki i nie wiem jak dobrać rozmiar. Długość mojej stopy to około 27cm. Np. Stan Smith’y noszę w rozmiarze 43 1/3.  Możecie mi pomóc i powiedzieć jak wyglada rozmiarówka u nich? 

Strzelałbym w Berwick 8 UK, Timberland 8.5 UK, ale mogę się mylić, tym bardziej że sam piszesz "około".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, przemek279 napisał:

No to teraz mam mętlik w głowie ;) Ale będę się przyglądał Berwick’om jak można fajne promocje wyłapać 😁 Tylko, że będę to pierwsze moje buty takiej marki i nie wiem jak dobrać rozmiar. Długość mojej stopy to około 27cm. Np. Stan Smith’y noszę w rozmiarze 43 1/3.  Możecie mi pomóc i powiedzieć jak wyglada rozmiarówka u nich? 

Rozmiarówka Berwicków uznawana jest za standardową. Zgadzam się Lubo69 i zacząłbym od 8uk ale w zależności od kopyta może być +/- 0,5 rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lukmal napisał:

Timberland to plus 1,5 rozmiaru jaki nosisz na codzień. Czyli 8 uk to 9,5 Timberland. 

Rozmiarówka Timberlanda jest amerykańska, ale na metkach wewnątrz buta jest też rozmiarówka UK, przynajmniej na tych z oficjalnej polskiej dystrybucji. 8 UK w Berwick, Loake, Yanko itp. to NIE jest 9,5 UK Timberland. Oczywiście to tylko przybliżone rozważania, bo przecież są różnice pomiędzy producentami, modelami i kopytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lubo69 napisał:

Rozmiarówka Timberlanda jest amerykańska, ale na metkach wewnątrz buta jest też rozmiarówka UK, przynajmniej na tych z oficjalnej polskiej dystrybucji. 8 UK w Berwick, Loake, Yanko itp. to NIE jest 9,5 UK Timberland. Oczywiście to tylko przybliżone rozważania, bo przecież są różnice pomiędzy producentami, modelami i kopytami.

Mam trzy pary butów Timberland. Wszystkie w rozmiarze 43,5. Normalnie noszę rozmiar 42. Długość wkładki w każdych timberland to 27,5 cm dla rozmiaru 43,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie dogadamy, ponieważ ja miałem trzy czy cztery pary Timberlandów w rozmiarze 42,5, a pozostałe buty noszę w rozmiarach 42, bardzo rzadko 42,5 lub 41,5 :-) Timberlandy 43,5 były wyraźnie za duże, kiedyś mierzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Szukając butów na ślub i czytając forum zastanawiam się nad kilkoma rzeczami :)

1. Jeżeli w TKMaxx nie znajdę nic WOW, to zamierzam kupić Berwicki 3010, ale zastanawiam się, czy to poniżej to lepsza/gorsza opcja? Z przesyłką do PL wyjdzie ok. 50zł taniej...
https://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/hardwickii/chestnut_chocolate_gold?coloris=chataigne
2. Z tańszych butów polecana jest marka Nord, ale tutaj cena coś podejrzanie niska. Będą lepszym wyborem niż buty z sieciówek do 500zł? 
https://nord-shoes.com/polbuty_meskie_5047,749.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mjelec napisał:

cześć,

Szukając butów na ślub i czytając forum zastanawiam się nad kilkoma rzeczami :)

1. Jeżeli w TKMaxx nie znajdę nic WOW, to zamierzam kupić Berwicki 3010, ale zastanawiam się, czy to poniżej to lepsza/gorsza opcja? Z przesyłką do PL wyjdzie ok. 50zł taniej...
https://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/hardwickii/chestnut_chocolate_gold?coloris=chataigne
2. Z tańszych butów polecana jest marka Nord, ale tutaj cena coś podejrzanie niska. Będą lepszym wyborem niż buty z sieciówek do 500zł? 
https://nord-shoes.com/polbuty_meskie_5047,749.html

Ciemnobrązowe buty nie nadają się na ślub. Poza tym Nord jest okej, ale tylko najwyższa linia. Berwick to najlepszy wybór co do jakość/cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to przynajmniej kilka wyjść po parę ładnych godzin, żeby buty się chociaż trochę "ułożyły". Berwicki przeważnie na początku, bywa też, że dłużej;-) są niewygodne, lepiej z dopasowaniem wg mnie powinno być w butach: https://www.poszetka.com/product-pol-3960-Crownhill-The-New-York.html

Podeszwa częściowo podzelowana, też będzie lepsza od skórzanej, bo tą i tak trzeba będzie od razu podzelować.

Szukanie butów w Tikeju to dobry pomysł, jak do ślubu zostały ze 2 lata;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, flozbi napisał:

Podeszwa częściowo podzelowana, też będzie lepsza od skórzanej, bo tą i tak trzeba będzie od razu podzelować.

Dosyć dyskusyjne stwierdzenie. W żadnej parze z moich butów z podeszwą skórzaną nie miałem potrzeby i ochoty żeby od nowości je zelować.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.