Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro będę miał listę dostępnych butów. 
Dziś otrzymałem cenę - jedna dla wszystkich butów, bez względu na styl: 190 GBP
Według Afinepairofshoes.com AS wygasił linie produkcyjne Country oraz Exclusive. Mi na pewno pomoże to w decyzji co zamówić.

Swoją drogą ciekawe jakie są plany nowego właściciela odnośnie AS. Niedawno w opisie aukcji z ebay przeczytałem, że nie są zainteresowani niczym innym jak tylko tańszą produkcją swoich własnych linii, co może tłumaczyć zamknięcie natywnych linii produkcyjnych AS. Byłoby szkoda gdyby potencjał AS miałby zostać tak zmarnowany. Bądź co bądź całkiem niedawno jeszcze produkowali dla Gaziano...

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harth muszę chyba dzisiaj ciężko myśleć, bo nie złapałem. Niemniej nadal zastanawiam się co miałeś na myśli. Przecież zawsze kupujemy tu seconds, nieprawdaż? A co na myśli miał fan pisząc o 10 parach do 12.12, to już w ogóle nie rozumiem. Czy chodziło o to że przy 10 parach zamówionych do 12.12 utrzymana będzie cena GBP 190?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bratdominik napisał:

@Harth muszę chyba dzisiaj ciężko myśleć, bo nie złapałem. Niemniej nadal zastanawiam się co miałeś na myśli. Przecież zawsze kupujemy tu seconds, nieprawdaż? A co na myśli miał fan pisząc o 10 parach do 12.12, to już w ogóle nie rozumiem. Czy chodziło o to że przy 10 parach zamówionych do 12.12 utrzymana będzie cena GBP 190?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co pamiętam ceny secondów nie schodziły poniżej 200 GBP. Stąd 'pytanie' o niską cenę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bratdominik napisał:

Według Afinepairofshoes.com AS wygasił linie produkcyjne Country oraz Exclusive. Mi na pewno pomoże to w decyzji co zamówić.

Swoją drogą ciekawe jakie są plany nowego właściciela odnośnie AS.

Czy dobrze rozumiem, że zostaliby tylko z linią Handgrade? Wynikałoby z tego, że chcą siedzieć na półce obok GG i Lobba?

Mnie też dziwi cena poniżej dwustu funtów. Albo więc ktoś naprawdę chce zejść z tych secondsów albo może już lepsze wydziobane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że czasami ten sam but wydaje się być produkowany dla różnych odbiorców hurtowych (przy czym potrafi mieć też różną nazwę). Wskazują na to opisy butów a przede wszystkim ich identyczne numery modelu. Z tego powodu pogrupowałem dla wygody buty o tym samym numeru modelu w załączniku. Być może pomoże to komuś *nie* przeoczyć modelu, o który mu chodzi.

 

 

 

BUTY dostępne grouped.xls

Edytowane przez bratdominik
Plik doedytowany, kilka pozycji dodatkowo zgrupowanych, po lekturze wątku dodanych kilka komentarzy odnośnie niektórych modeli
  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowoanglik 20241 to najprawdopodobniej to: https://www.sidmashburn.com/espresso-sid-mashburn-cap-toe-balmoral.html  czyli armfield na gorszej podeszwie (nie oak bark) a 20192 to może być to: https://www.sidmashburn.com/black-calfskin-sid-mashburn-chelsea-boot.html  Armfield masz też pod numerem 20590 w Twoim rozmiarze. W wątku są zdjęcia, bardzo ładne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych zakupem warto zwrócić uwagę na to, że zamknięto linię Exclusive. W zestawieniu przesłanym przez [mention=3391]fan_dobrego_buta[/mention] buty z linii Exclusive znajdują się w pozycji STxxK. Jest to o tyle istotne, że np. w przypadku Ramsey i Moore wiadomo, że podeszwa będzie Oak Barked z zamkniętym kanałem szycia. W przypadku odbiorców trzecich produktów AS nierzadkie są modyfikacje (np. inne kopyta, kopyta podzelowane itd itp). 

 

Jak twierdzi natomiast AFPOS, AS nadal będzie przyjmował buty Exclusive do napraw. To akurat dobra wiadomość.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dziwi cena poniżej dwustu funtów. Albo więc ktoś naprawdę chce zejść z tych secondsów albo może już lepsze wydziobane.

W porównaniu do czerwcowej dostępności pojawiło się trochę nowości i perełek. Jakaś część natywnego stocku AS Exclusive zeszła, ale nadal można znaleźć sporo ładnych butów. A propos perełek - loafer w kordowanie, oryginalnie 4 lata temu w Japonii za jakieś 5 tysięcy złotych (plus VAT), u [mention=3391]fan_dobrego_buta[/mention] za 190 funciaków. Tylko jak to nosić z taką podeszwą? http://www.nepenthes.co.jp/topics/333/j333.html 

Edycja : na forum poświęconym ASom na SF znalazłem info że AS Herrick może być modelem z linii Handgrade na kopycie z linii Exclusive robionym wg standardów linii Exclusive. Nie do końca rozumiem w czym konkretnie leży różnica, lecz dzielę się tym w nadziei że komuś może to się teraz przyda. Być może chodzi po prostu o jakość skóry. Tu ciekawostka, w zestawieniu butów przesłanym przez@fan_dobrego_buta widnieją dwie pozycje o tym samym numerze modelu, jedna to Herrick w zamszu, a druga jest opisane jako skóra cielęca.

 

 

Edytowane przez bratdominik
znaleziony link do butów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bratdominik napisał:

@Nowoanglik 20241 to najprawdopodobniej to: https://www.sidmashburn.com/espresso-sid-mashburn-cap-toe-balmoral.html  czyli armfield na gorszej podeszwie (nie oak bark) a 20192 to może być to: https://www.sidmashburn.com/black-calfskin-sid-mashburn-chelsea-boot.html  Armfield masz też pod numerem 20590 w Twoim rozmiarze. W wątku są zdjęcia, bardzo ładne. 

Dokładnie, dzięki za to wyjaśnienie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bratdominik napisał:

@Nowoanglik 20241 to najprawdopodobniej to: https://www.sidmashburn.com/espresso-sid-mashburn-cap-toe-balmoral.html  czyli armfield na gorszej podeszwie (nie oak bark)

Mam te buty, prezentowałem je w tym wątku. W rzeczywistości kolor jest inny niż na stronie sidmashburn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.