Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, NieMy napisał:

Toya S.A. sprowadzała na początku istnienia chłam z Chin i firmowała to własnym logo TOYA. Po kilku latach sprzedaż im zaczęła spadać ponieważ polski konsument, przede wszystkim profesjonalny, zrozumiał że na narzędziach nie ma sensu oszczędzać. W odpowiedzi na ten trend Toya S.A. wprowadziła nową, dużo lepszą jakościowo linię narzędzi. Aby podkreślić jej zdecydowanie lepszą jakość w stosunku do linii TOYA nazwała ją YATO.  Nie jest to więc jak piszesz żaden spisek ;-) Pomiędzy tymi dwoma liniami narzędzi była jakościowa przepaść . Obecnie linia YATO stała się standardem.

 

Dzięki za doinformowanie. W takim razie ja musiałem trafić na okres przejściowy, bo jestem przekonany, że klucze YATO i TOYA, które miałem w ręku, były takie same. Z drugiej strony mam też inne zestawy kluczy YATO, które są bardzo przyzwoite, oraz jakieś śrubokręty TOYA - wybitnie tandetne. Więc, być może, w okresie transformacji marki zdarzały się czasem rotacje asortymentu, które potem zanikły. Zatem mój przykład jest niemiarodajny.

Ale OK - to nie o kluczach forum :) Ja chcę tylko się przyjrzeć rzeczonym torbom oraz rękawiczkom, żeby nie płacić za logo marki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2016 o 00:20, Miro napisał:

Na zdjęciach nie widać, żeby torby Soliera były gorzej wykonane pod względem detalów - wyglądają tak samo. Podszewki też wyglądają na uszyte z tej samej tkaniny. Jeśli te torby robi ten sam zakład, to jest mało prawdopodobne, by zmieniali technologię przy bardzo podobnych torbach. Mogli by ja zmienić, jeśli wspomniane sklepy zamówiłyby torby bardzo różniące się jakościowo ("półkowo"). Zatem jeśli są to torby z tych samych skór od tego samego producenta - to po prostu jeden sklep stosuje lepszy (chytrzejszy) marketing - i tyle. Przy tym to forum jest świetnym kanałem medialnym dla takich produktów, bo łatwo uderzać poprzez nie w strunę snobizmu oraz poczucia wyjątkowości.

Wolny rynek, jak powiedziałem, lecz jeśli ja kilka razy zauważę, że dany producent mocno winduje w ten sposób ceny - to go skreślam ze swojej listy. W tym wypadku na razie mam bardzo mocny materiał poszlakowy ;)

 

Dnia 10.12.2016 o 11:42, Apik napisał:

@Miro Też jestem bardzo ciekaw takiego testu porównawczego :) Ta w kolorze koniakowym, jeszcze w momencie wklejania przeze mnie odnośnika, była dostępna w cenie 349zł z groszami, czyli 2 x mniej niż standardowa cena u Tomka i nie trzeba czekać na żadne preordery :)

Przy zapisie do newslettera dostajemy dodatkowo 5% rabatu i dostawa od 100zł wzwyż jest darmowa (kolejna oszczędność w porównaniu do, drogiego, kuriera Tomka).

Torba od Tomka czeka na wysyłkę do mnie, ale jeśli Solier stanie na wysokości zadania, to następne zamówienie z pewnością złożę właśnie u nich.

Mogę w pełni rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii - torby Tomka są szyte w tym samym zakładzie, który szyje torby dla Soliera. Nazywa się KOGA i mieści się w Białymstoku.

Swojego czasu szukałem zakładu, który byłby w stanie uszyć torbę na moje indywidualne zamówienie. Trafiłem m.in do nich i w trakcie bardzo miłej rozmowy dowiedziałem się, że jeden z ich gotowych modeli z półki, po wytłoczeniu odpowiedniego logo, jest sprzedawany m.in. Tomkowi Milerowi.

Nie miałem co prawda okazji zobaczyć obok siebie egzemplarza z logo Solier i egzemplarza z logo Miler Spirits&Style, ale z rozmowy wynikało że wszystkie użyte materiały są dokładnie takie same. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dariusz36 napisał:

Mogę w pełni rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii - torby Tomka są szyte w tym samym zakładzie, który szyje torby dla Soliera. Nazywa się KOGA i mieści się w Białymstoku.

Swojego czasu szukałem zakładu, który byłby w stanie uszyć torbę na moje indywidualne zamówienie. Trafiłem m.in do nich i w trakcie bardzo miłej rozmowy dowiedziałem się, że jeden z ich gotowych modeli z półki, po wytłoczeniu odpowiedniego logo, jest sprzedawany m.in. Tomkowi Milerowi.

Nie miałem co prawda okazji zobaczyć obok siebie egzemplarza z logo Solier i egzemplarza z logo Miler Spirits&Style, ale z rozmowy wynikało że wszystkie użyte materiały są dokładnie takie same. 

Hehe. Nie jestem zaskoczony - zdjęcia nie kłamią. Pewnie to samo jest z wieloma innymi produktami MM (wspomniane rękawiczki i inne). Potężna (patrząc proporcjonalnie) przebitka cenowa za logo, wspierana preorderowymi "okazjami" oraz pompatycznymi opisami na temat hiper surowców oraz unikalnych (samodzielnie projektowanych...) form Jeden klient definitywnie dziękuje firmie za uwagę :)

Ok, koniec antyreklamy, bo robię się nieelegancki :?

@Apik - to jest dobry trop :) Ktoś by się musiał tej inicjatywy podjąć, nawiązać kontakt itd.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na święta zamierzam (no w zasadzie dziewczyna zamierza) sprawić sobie kosmetyczkę Soliera z tej samej linii Gold (wygląda, że to ta sama skóra). Mam torbę Milera, więc będę miał okazję porównać skórę jak i ogólnie samą jakość/staranność wykonania.

A o takim zamówieniu w nowym roku można pomyśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Ty zrób test porównawczy, a ja się wstrzymam z zakupem torby Soliera, bo ona jest prawie taka sama jak Milera, którą kupiłem dziewczynie  więc mielibyśmy prawie klony, tylko w innych kolorach :)

A ja poczekam, aż się zamówienie grupowe wykluje po nowym roku :) Może go zainicjujesz w stosownym wątku, a ja Cię zaraz wesprę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Skalpel napisał:

Hmmm... Czy tylko ja czuję niesmak toczącą się dyskusją?

Samym sposobem prowadzenia dyskusji owszem, ale już temat uważam za całkowicie normalny. Nie widzę nic złego w podaniu informacji na temat tego kto wykonuje torby dla firmy Tomasza Milera. W ten sam sposób na tym forum informujemy się, że buty dla Wildsmith wykonuje AS, dla New & Lingwood -  C&J, a dla Ralph Lauren C&J, EG i GG. Natomiast całe gadanie o żerowaniu na nieświadomym kliencie uważam za niepotrzebne i niespecjalnie mi się podoba.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miro a ja doceniam, że na forum istnieją takie osoby jak ty. Forum a zwłaszcza  Stowarzyszenie   ma przede wszystkim promować  wzorce klasycznej elegancji,  ale funkcja praktyczno-informacyjna też jest jak najbardziej wskazana.  Często przecież zadajemy tu pytania o stosunek jakości do ceny danego produktu i nie ma w tym nic niestosownego.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Soliera to mogę polecić ich wyroby. Od kwietnia intensywnie użytkuję Aktóweczkę do ręki [o taką: http://sklep.solier.pl/product-pol-16999-Skorzana-aktowka-do-reki-Solier-SA01-OBAN-brazowy.html ]

I jeśli torby są takiej samej (lub lepszej) jakości to można śmiało zamawiać.

 

Miłego dnia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2016 o 15:40, Apik napisał:

@Dariusz36 A orientujesz czy oni są w stanie stworzyć pojedynczy egzemplarz na indywidualne zlecenie?

Albo jeszcze inaczej, może są skłonni z takiego wzorca stworzyć kilka/naście toreb na jakieś wspólne zamówienie grupowe?:D (To wszystko oczywiście pod warunkiem, że cena byłaby właściwa).

Niestety nie za bardzo byli skonni do negocjacji w kwestii przygotowania wyłącznie jednej sztuki na indywidualne zamówienie.

Niemniej nie było najmniejszego problemu, żeby zamówić np. 10 sztuk jednego z ich gotowych wzorów. Z tym że jakość ich toreb mnie nie przekonała. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej dołożyć kilkaset złotych i kupić torbę od Barona. 

 

28 minut temu, DaniDani napisał:

Jeżeli chodzi o Soliera to mogę polecić ich wyroby. Od kwietnia intensywnie użytkuję Aktóweczkę do ręki [o taką: http://sklep.solier.pl/product-pol-16999-Skorzana-aktowka-do-reki-Solier-SA01-OBAN-brazowy.html ]

I jeśli torby są takiej samej (lub lepszej) jakości to można śmiało zamawiać.

 

Miłego dnia i pozdrawiam!

Moim zdaniem akówka prezentuje dużo lepszy stosunek jakości do ceny niż ich torby.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dariusz36, wartościowa opinia. Jak wspominałem, moja dziewczyna ma torbę od Milera (czyli, jak zostało ustalone, prawie taką samą - poza drobnymi różnicami w designie - jak model od Soliera za 400 zł). Mnie się ona wydaje warta 300-400 zł, lecz niestety nie miałem w ręce torby od Barona (Singli). Szkoda, bo nie mogę porównać, a to zamówienie grupowe u Soliera mi chodzi po głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dariusz36 Tylko w kontekście jakości odnosisz się ogólnie do ich toreb czy konkretnie mówisz o modelu:

http://sklep.solier.pl/product-pol-16823-Skorzana-meska-torba-na-laptopa-Solier-SL20-EDYNBURG.html

Jak mniemam Baron stosuje tą samą skórę zarówno w Singli,Dupli czy Cotta (weekendowa). Mając tą ostatnią, na wstępnym etapie porównań,skóra Barona prezentuje się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2016 o 01:34, Miro napisał:

Zatem podtrzymuję swoje uwagi, staram się kulturalnie dobierać słowa, choć miewam predylekcje do sarkazmu czy złośliwości, za co przepraszam. Ale trzeba pamiętać, że czasem gładkie słowa miewają złe intencje, a szorstkie słowa - dobre intencje.

Masz tez pewnie jakieś wytłumaczenie dla szczególnej pasji w śledzeniu T.Miler'a? To jakieś hobby, czy zajęcie etatowe? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam :) Po prostu na tę firmę akurat trafiło (spośród tych, w których ostatnio kupowałem), bo do takich akurat dotarłem informacji. W żadnym wypadku nie jestem zgryźliwym zawistnym trollem :) A produkty Milera nieraz szczerze chwaliłem, jeśli widziałem w nich plusy (dzisiaj np. paski), także jego niektóre zabiegi reklamowe oraz sposób prezentacji towaru itd. bardzo doceniam. Jamesa Buttona też atakowałem gwałtownie, ale jedną z koszul zrecenzowałem pozytywnie, bo nie była zła.

Wkrótce dam małą recenzję teczki skórzanej Milera, tej drogiej. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, ale relację jakość, cena ciężko mi ocenić, bo do tej pory używałem znacznie tańszych teczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Apik napisał:

@Dariusz36 Tylko w kontekście jakości odnosisz się ogólnie do ich toreb czy konkretnie mówisz o modelu:

http://sklep.solier.pl/product-pol-16823-Skorzana-meska-torba-na-laptopa-Solier-SL20-EDYNBURG.html

Jak mniemam Baron stosuje tą samą skórę zarówno w Singli,Dupli czy Cotta (weekendowa). Mając tą ostatnią, na wstępnym etapie porównań,skóra Barona prezentuje się lepiej.

Przede wszystkim Baron korzysta z bardzo fajnej skóry jak za tę cenę, tzn. full grain garbowanej roślinnie z garbarni Artigiano del Cuoio.

Poza tym w przypadku Soliera mogę się przyczepić do:

  • Jakość odszycia jest dużo niższa. Element który najlepiej pokazuje niechlujność wykonania w torbach Soliera to rączki, od ich wewnętrznej strony przy korpusie torby.
  • Torby Soliera nie mają metalowych podstawek tak jak te od Barona. Chociaż i w przypadku toreb Barona nie znajdują się w każdym modelu, a w niektórych mogłoby się ich więcej pojawić.
  • Rączki przyszyte do korpusu, bez żadnych okuć. Przeszkadza kiedy chce się dostać do wnętrza torby, ale nie można odchylić rączek które cały czas przeszkadzają.
  • Pojedyncze suwadło w głównej komorze. W torbach Barona zwykle są dwa, które mogę sobie dowolnie ustawić kiedy torba jest zamknięta, a dzięki temu mam łatwiejszy dostęp w każdej chwili.
  • Brak kedry usztywniającej całą konstrukcję. To jest strasznie duży minus, bo przez to torba się leje i nie jest w stanie samodzielnie stać pionowo.
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to w praktyce wygląda? Mógłbyś wrzucić zdjęcie tej torby? 

1 godzinę temu, Miro napisał:

Brak kedry usztywniającej też uważam za bardzo istotną wadę. Wersja Milera też kedry nie ma. Torba nie może stać pionowo oraz - co ważniejsze - prawdopodobnie będzie podatniejsza na odkształcenie/wypchania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.