Skocz do zawartości

Tweed


proceleusmatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Aż się zdziwiłem, że nie ma takiego tematu ;)

 

Za dwa miesiące jesień, pora szykować tweedowe marynarki, spodnie, kaszkiety i inne akcesoria z tego materiału.

 

Proponuję wklejać tu własne zestawy, nowe zamówienia oraz obgadywać ciekawe zestawy, jak ten poniżej.

 

tumblr_miuuj12RR41s41qhqo1_1280.jpg

 

Opis z bloga dziewczyny, który jest źródłem tego zdjęcia, niech będzie komentarzem:

 

 

The pocket kerchief/tweed combo does untold things to my special area.

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam marynarką z ręcznie tkanego Harris Tweedu jak na zdjęciu Patrick Grant i kupon na kolejną marynarkę jak na drugim zdjęciu. Na czwartm zdjęciu wszywka z okazji 100-lecia znaczka kuli z zaćwieczonym krzyżykiem (Harris Tweed Orb Mark).

 

Przy okazji Pan Tadeusz Kierepka w końcu czerwca miał kupon ręcznie tkanego Harris Tweedu z londyńskiej firmy W. Bill w jodełkę w kolorze ciemnoniebieskim, zakupiony bez pośredników. Klasyczny tweed na polską zimę powinien ważyć 500-600 gr, a na płaszcz nawet 700 gr. Tweed w zależności od maszyny może mieć szerokość 75-78 cm lub 150 cm.

 

Najtaniej ręcznie tkany tweed można zakupić przez Internet bezpośrednio u tego wytwórcy:

http://www.buttoflewistextiles.co.uk/

 

Najdroższy, ręcznie tkany tweed produkowany jest na ekologicznej farmie Ardalanish na wyspie Mull z włosia pierwotnych, brunatnych owiec:

https://www.facebook.com/pages/Ardalanish-Isle-of-Mull-Weavers/116560148785

 

 

post-202-0-72642400-1374393217_thumb.png

 

post-202-0-28868700-1374393226_thumb.jpg

 

post-202-0-84418200-1374402248_thumb.jpg

 

post-202-0-04780500-1374402259_thumb.jpg

 

post-202-0-80921700-1374402272_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest ten granatowy płaszcz. Ja osobiście lubię tweed, ale... na zdjęciu. Raz zrobiłem podejście do marynarki z tweedu. Ciężka jak diabli. Zdecydowanie wolę lekkie marynarki z wełny, przypominające drugą koszulę. Z powodu ciężaru nie noszę również sztruksu, który także mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbnik Donegalu z niszowej irlandzkiej firmy rodzinnej Molloy & Sons sprowadziłem do pracowni krawieckiej Pana Tadeusza Kierepki w Warszawie na początku 2012 r. Ceny przystępne bezpośrednio u producenta.

 

Wszystkie wzory do obejrzenia pod tym linkiem:

http://www.flickr.com/photos/molloyandsons/

 

Witryna internetowa z formularzem kontaktowym:

http://molloyandsons.com/

 

Interesujący filmik reklamowy:

http://vimeo.com/33030277

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat powstał. Sam się dziwiłem, że takowego nie ma jakiś rok temu. Wtedy to zastanawiałem się skąd i gdzie u nas w Polsce dostać tweedowe marynarki. Oczywiście cięzko było znaleźć i ostatecznie trafiłem dopiero w Van Graafie, ale oczywiście nie było mnie stać. W nas 1500 zł w niemczech 1200 zł.  Jakiś tydzień temu widziałem kilka sztuk Barutti we Wrocławskim TKmax i to w moim rozmarze, ale.... S :/

Teraz zastanawiam się nad jakimś niebieskim/navy, ale w kratkę lub donegal tweed. Może warto byłoby spisać w tym wątku gdzie opłaca się szukać takowych marynarek RTW, a nie tylko samego materiału? Ja niesterty nie mam doświadczenia, więc spoglądam w kierunku bardziej obytych w temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś taki zestaw wrzucałem, nie mam teraz tej marynarki pod ręką, ale z tego co pamiętam splot był dość tweed'owy ;)  :

snc00420.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Generalnie więcej raczej nie planuję, bo z marynarką tego rodzaju mam problem, że jest za ciepła, żeby ją nosić w pomieszczeniu. Nadaje się raczej na sytuacje spacerowe, jako coś pomiedzy marynarką i kurtką. Takich okazji raczej bardzo dużo nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny Harris Tweed rzeczywiście sprawdza się najlepiej jako marynarkokurtka. Natomiast współczesne tweedy fabryczne są dostępne już w lekkiej wadze od 310 gr (tak!) i moim zdaniem świetnie nadają się do pracy w biurze. Cenowo kupon takiego tweedu na marynarkę to wydatek 37 GBP za metr u szkockiego producenta ze 100% szkockiej przędzy. Kolejne zdjęcia to przykłady fabrycznego tweedu 310 gr (nr 2), 340 gr (nr 3) i 650 gr (nr 4). 

 

post-202-0-29509500-1374485469_thumb.jpg

 

post-202-0-86149800-1374506690_thumb.jpg

 

post-202-0-57467300-1374506697_thumb.jpg

 

post-202-0-62220000-1374506704_thumb.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.