Skocz do zawartości

Tweed


proceleusmatyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Wrzesień się kończy, za oknem leje jak z cebra, a rano w drodze do pracy ledwie 10 stopni  -  trzeba odświeżyć temat :)

 

Kilka propozycji tweedu we wzory o większej skali  -  w sam raz żeby się wyróżnić jeśli komuś nie pasuje koncepcja szaroburej jesieni. Zwłaszcza kolorowy kołnierz w marynarce od Gieves & Hawkes przyciąga uwagę ;)

 

Marynarka Ethana Newtona (4), o ile pamiętam info z bloga, w mocarnej gramaturze koło 600 g/m

post-480-0-39225800-1380055430_thumb.jpg

post-480-0-66668800-1380055436_thumb.jpg

post-480-0-86159100-1380055441_thumb.jpg

post-480-0-34985100-1380055450_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie Patricka Granta dla Esquire'a można zobaczyć jak biznesmen zawalił magazyn trzema wzorami marynarek tweedowych, których nikt nie chce kupować. :)   

 

Mała poprawka, to nie w tym filmie. Brian Haggas z magazynem pełnym niesprzedanych marynarek był pokazany w dokumencie wyprodukowanym przez BBC. Niestety jest już niedostępny online. Został tylko opis 3 części - http://www.bbc.co.uk/programmes/b00mr0n9/episodes/guide

 

Co do tamtych marynarek to chyba w końcu jakoś się ich pozbył. Te sprzedawane przez Tomka to już inna partia, moim zdaniem znacznie bardziej udana.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Erneston

 

dzięki za korektę. Cała zabawa z tweedem polega na tym, że był on kiedyś bardzo zindywidualizowany. Obecnie w tzw. modelu biznesowym sprowadza się to do wypuszczenia na rynek marynarek Harris Tweedu lekkiego i ciężkiego w trzech wersjach kolorystycznych, uszytych w chińskiej szwalni z tkanin wytworzonych na Hebrydach z pier... o rękodzielniczej tradycji. :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu kupiłem za grosze taki tweedowy płaszcz Angielskiej firmy Skopes, jestem zaskoczony wagą - ponad 2 kg, z założenia miał być na jesień, ale jak sądzę świetnie sprawdzi się zimą, tak więc tweed jak najbardziej na płaszcze.

Z innej beczki, co myślicie o takim wzorze tweedu - togtooth i kolorystyce, płaszcz przerobię na dwurzędowy, lecz boję się, że będzie zbyt ekstrawagancki na polską ulicę?

 

post-4182-0-51056500-1380113799_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwszy przypadek pokazujący, że dobry PR zupełnie za nic to u nas na forum można dostać ... Chciałbym wrócić do tematu i pokazać pierwsze zdjęcie mojego najnowszego garnituru z grubego Harris Tweedu. Spodnie mają 5cm mankiet i szerokość 23 cm dołem. Nie wiem czy w następnych nie uszyję 24 cm bo coraz bardziej podobają mi się szerokie spodnie. Całość nosi się bardzo wygodnie, choć bez wątpienia tweed gryzie trochę w łydki zatem jeśli ktoś jest wrażliwy na dotyk nie powinien szyć takich spodni :D Niestety sesja zdjęciowa tego garnituru zostałą trochę zaprzepaszczona przez złą pogodę więc będziemy musieli ją powtórzyć, a wtedy na pewno pokażę go w całości na swoim blogu....

 

post-210-0-81221600-1380114503_thumb.jpg

 

post-210-0-63372000-1380114558_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu kupiłem za grosze taki tweedowy płaszcz Angielskiej firmy Skopes, jestem zaskoczony wagą - ponad 2 kg, z założenia miał być na jesień, ale jak sądzę świetnie sprawdzi się zimą, tak więc tweed jak najbardziej na płaszcze.

Z innej beczki, co myślicie o takim wzorze tweedu - togtooth i kolorystyce, płaszcz przerobię na dwurzędowy, lecz boję się, że będzie zbyt ekstrawagancki na polską ulicę?

Kolego, kratka jest bardzo przyjemna, nie znam długości, ale prawdopodobnie wyjdzie z tego ciekawa bosmanka:) Nie patrz na ulicę!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu kupiłem za grosze taki tweedowy płaszcz Angielskiej firmy Skopes, jestem zaskoczony wagą - ponad 2 kg, z założenia miał być na jesień, ale jak sądzę świetnie sprawdzi się zimą, tak więc tweed jak najbardziej na płaszcze.

Z innej beczki, co myślicie o takim wzorze tweedu - togtooth i kolorystyce, płaszcz przerobię na dwurzędowy, lecz boję się, że będzie zbyt ekstrawagancki na polską ulicę?

 

 

Янко

podoba mi się Twój pomysł. Dwurzędowy płaszcz w taki drobny wzór może prezentować się naprawdę dobrze.  Co do zbytniej ekstrawagancji jak na polską ulicę to jest to temat na długaśną dyskusję w innym wątku, która standardowo zakończy się stwierdzeniem w stylu  "noś co chcesz skoro to klasyka i miej w pompie co pomyślą sobie gapie na chodniku"   ;)

post-480-0-41195600-1380135878_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że już wszyscy zdążyli się na siebie poobrażać, dyskusje o promowaniu wyciąłem. 

 

Razem z -- nie będącą dyskusją o promowaniu -- informacją, że rzeczoną (promowaną lub niepromowaną -- post informacyjny o ofercie pozostał) marynarkę można kupić za cenę przeszło 400 złotych niższą. Wydaje mi się, że dobrze pojęte prawo do informacji (konsumenckiej, forumowej) powinno obejmować możliwość poznania całego cennika w.w. wyrobu?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Jeśli nie ten dział to przepraszam. Proszę o wyrozumiałość :)
 

Ale do rzeczy. Jestem na etapie czytanie Inferno Dana Browna, gdzie jak wiadomo główny bohater nosi marynarkę Harris Tweed. 
I tak pomyślałem, że może sam sobie taką sprawię. Wiedziałem, że cena będzie wysoka i 1200 zł mnie nie zdziwiło. Niestety aż tyle top nie wydam. Wiec wszedłem na nasz poczciwy serwis aukcyjny i wyskoczyło mi kilka używek (podobno materiał jest niemalże niezniszczalny)

Ale zwróciło coś moją uwagę, Otóż zaobserwowałem, żę poza naszywką harris tweed znajdują się też inne jak np. Dunn Co., czy nawet C&A. 
I teraz pragnę was zapytać czy to jest tak że firma np. C&A kupuje sam materiał od Harris Tweed i z niego tworzy własną marynarkę?
Jeśli tak to ile orientacyjnie kosztuje marynarka uszyta przez firmę Harris Tweed o ile taka marka faktycznie istnieje?
A ponadto istnieje możliwość kupienia samego materiału i uszycia marynarki na miarę przez jakiegoś krawca??

 

Proszę o kontakt

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny Harris Tweed jest sygnowany specjalnym znakiem: 

 

Harris_Tweed_Authority_label_mark.jpg

 

A to kto wykonuje samą marynarkę to zupełnie inna para kaloszy. Organizacja zajmuje się certyfikowaniem samej tkaniny i dbania o oryginalność jej produkcji. 

Dodatkowo, obok takiego znaku, przeważnie powinien być też numer seryjny, po którym można dojść kiedy i przez kogo została wyprodukowana tkanina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.