Skocz do zawartości

Tweed


proceleusmatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek (Macaroni Tomato) napisał o trzyczęściowym garniturze tweedowym:

 

http://macaronitomato.com/themagazine,95,garnitur-z-kamizelka

 

attachicon.gifMT.jpg

 

Ładny garnitur. Czy ramiona mają wypełnienie?

 

Mam również pytanie do dżinsów z innych zdjęć - czy to RTW (jeśli tak, to jaki model), czy były szyte na miarę albo istotnie przerabiane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariowałem na punkcie wygody noszenia tweedu i na poważnie zastanawiam się nad 3. garniturem tweedowym, a może nawet 4. :D :D :D Ten gruby tweed (480g) często noszę z samym szalem i rękawiczkami (do 5C no problem!). Ten cieńszy się na to nie nadaje, ale za to świetnie sprawdza się jak zwykły garnitur pod płaszcz.
Nie mam problemów z kantem, ale to dlatego, że mam szersze spodnie niż Wojtek. Tweed rzeczywiście się rozpycha i wąskich spodniach z tweedu nawet kolanówka nie pomoże ... ale jak wiadomo, ja tam wąskich już nie noszę :P Zauważyłem też jedną rzecz, która bardzo mnie zaskoczyła. Otóż spodnie z wełny czesankowej niezależnie od półki cenowej tkaniny (i nawet gramatury --> szyje 300g +) mocno gniotą się na mnie w pachwinach. Stało się to problemem do tego stopnia, że musiałem się podszkolić w krawieckim prasowaniu spodni. Z tweedami praktycznie nie mam tego problemu bo nie gniotą się niemal w ogóle  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4inHand, dnia 04 Gru 2013 - 16:37, napisał:4inHand, dnia 04 Gru 2013 - 16:37, napisał:4inHand, dnia 04 Gru 2013 - 16:37, napisał:4inHand, dnia 04 Gru 2013 - 16:37, napisał:4inHand, dnia 04 Gru 2013 - 16:37, napisał:4inHand, dnia 04 Gru 2013 - 16:37, napisał:

Zwariowałem na punkcie wygody noszenia tweedu i na poważnie zastanawiam się nad 3. garniturem tweedowym, a może nawet 4. :D :D :D Ten gruby tweed (480g) często noszę z samym szalem i rękawiczkami (do 5C no problem!). Ten cieńszy się na to nie nadaje, ale za to świetnie sprawdza się jak zwykły garnitur pod płaszcz.

Nie mam problemów z kantem, ale to dlatego, że mam szersze spodnie niż Wojtek. Tweed rzeczywiście się rozpycha i wąskich spodniach z tweedu nawet kolanówka nie pomoże ... ale jak wiadomo, ja tam wąskich już nie noszę :P Zauważyłem też jedną rzecz, która bardzo mnie zaskoczyła. Otóż spodnie z wełny czesankowej niezależnie od półki cenowej tkaniny (i nawet gramatury --> szyje 300g +) mocno gniotą się na mnie w pachwinach. Stało się to problemem do tego stopnia, że musiałem się podszkolić w krawieckim prasowaniu spodni. Z tweedami praktycznie nie mam tego problemu bo nie gniotą się niemal w ogóle  :D

 

Mądrze prawisz. Wąskie spodnie garniturowe a'la rurki pasują tylko tym co cienkie uda mają.W przeciwnym razie wychodzi efekt marchewy i nieważne ile w tych spodniach skarpety wystaje. Stara zasada krawiecka mówiła, że szerokość spodni dołem była uzależniona od rozmiaru noszonego obuwia.

 

TWEED jak dla mnie nie ma praktycznego zastosowania dzisiaj. Spodnie łatwo się wypychają i gryzą. W marynarkach we współczesnych pomieszczeniach się grzejesz, no i na dokładkę sporo ważą. Generalnie temat przerobiłem, ale jakoś nie mam ochoty na siłę brnąć w tym kierunku. Od wszelkich legendarnych, szkockich tweedów wybieram aktualnie miejską odzież skandynawską z tkanin technicznych, bo zapewnia większy komfort i ma wiele poręcznych patentów, np. ukryte zamki pod pachami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.