Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wgranie jest proste. Tylko najpierw zmniejsz zdjęcia do 800x600. Wchodzisz na imageshack.us, wybierasz przycisk browse, zaznaczasz obrazy, potem, prześlij, a następnie kopiujesz linki "kod forum" i wklejasz do posta.

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Byłem bardzo nieprzekonany do neapolitańskiego sposobu wszycia rękawa …

Teraz wiem – byłem uprzedzony do tematu po obejrzeniu zdjęć krawca Gennaro Solito na blogu, nie zrobiły na mnie pozytywnego wrażenia … jakieś takie dziadkowe.

Gdybym miał pisać o zacnym brandy, chciałbym aby było ono klasy co najmniej XO. Nie piszę o brandy, lecz o garniturach MTM, które myślę … , że na naszym podwórku śmiało będą mogły powalczyć o tytuł XMTM.

Przywitanie z Panem Wojciechem. Po chwili już mierzymy z Eye_lipem wzorcowe marynarki. Lekkie. Miękki full-canvas (czyli bez klejonki). Ręczne stebnowania i obszycia dziurek. Rzut okiem na „nieprzekonane” ramiona .. No nieźle! Jedna marynarka, druga. Filip mierzy jeszcze marynarkę smokingową bez rękawa a ja wyciągam aparat. Właściwie powinienem wyjąć aparat wcześniej, ale nie da się robić dwóch ważnych czynności jednocześnie tzn. przymierzać i fotografować … Materiałów wybór szeroki (Sartoria Partenopea, Ariston, Dormeuil, Loro Piana, Ermenegildo Zegna, VBC). Oglądamy wiszące na wieszakach marynarki pierwszych klientów – kaszmirowe wełny w kratę – jedna nawet chyba jest na zdjęciu próbnika(druga z góry). Duży wybór sztruksu, a myślałem jeszcze niedawno, ze to taki „mało krawiecki materiał. Może w Polsce?

Guziki rogowe już wszyscy znamy, pominę kwestię, że są praktycznie niedostępne w detalu. A tutaj kolejna nowość – kolorowe guziki z masy perłowej. Mniej lub bardziej ekstrawaganckie, a ja lubię ekstrawagancję. Rozmowa o biznesie MTM, marynarki i bunche materiałów pochłonęły nas bez reszty. 1,5 h przeleciało a jeszcze tyle chciałoby się zobaczyć. Oglądamy modele dostępnych wzorów marynarek. Marynarki z nakładanymi kieszeniami i szerokimi wyłogami ?– jak najbardziej. Do szczegółów związanych z koszulami właściwie nie dotarliśmy – „przekartkowania” próbnika nie liczę. Ciekawostka warta zanotowania – guziki w koszulach przyszywane na tzw. kurzą łapkę – zdjęcia niestety nie zrobiłem :( A może i dobrze? Resztę musicie zobaczyć sami …

Kolega Eye_lip w roli modela :)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

http://img37.imageshack.us/img37/9263/img4984m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img130.imageshack.us/img130/6553/img4969m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img710.imageshack.us/img710/5544/img4992m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Opublikowano

Prawda, ale osobiście wolałbym, żeby wnętrze było gorsze, a produkt finalny lepszy aniżeli na odwrót, bo z tego co się orientuję, to Buczyński szyje u jakichś totalnych no name'ów nie wiadomo skąd.

Wszycie rękawów boskie, serio, cudo.

Opublikowano

@ Macaroni,

Jak najbardziej. To co przymierzaliśmy to pokazowe lub wzorcowe marynarki na których następnie ustalane są zmiany - czyli pasowanie. Wzorcowe marynarki są bardzo dobrze przygotowane / wymodelowane.

Mierzyliśmy długo, ale to, że się zasiedzieliśmy, to generalnie kwestia bardzo ciekawej rozmowy .. miedzy innymi oglądaliśmy prezentację z przeróżnymi marynarkami w konfiguracjach.

Z tego co usłyszałem, wkrótce mają być dostępne jeszcze inne materiały (mam już wstępne typy) - czekam na info. Zasadniczo wybrałem się z myślą o marynarce do dżinsów, ale sama marynarka w podstawowej cenie za full-canvas jest niewiele tańsza od garnituru, więc wezmę raczej cały garnitur (z jedną parą).

pozdrawiam

Damiance

Opublikowano

Witam,

Kurcze żal wielki, że nie pomieszkuje w Warszawie, bo chętnie bym się wybrał po koszule, szczególnie z tą ofertą wychodzi, że naprawdę się opłaca. Zgaduje, że szycie 'na odległość' w oparciu o wymiary raczej odpada i konieczne są przymiarki na żywo?

Pozdrawiam,

dsc.

Opublikowano

witam,

wlasnie odebralem moja pierwszą marynarke i koszule od Balthazar'a i muszę powiedzieć ze jestem megazadowolony. oczywiscie nie jest drobny wydatek ale wreszcie mam marynarke jakiej dawno szukalem, polecam panów Wojtka i Sebastiana jako sympatycznych a przede wszystkim kompetentnych doradców z dużym doświadczeniem. wszystko pasowalo i nie wymagalo poprawek. jednym słowem neapolitański szyk....

Opublikowano

Ja mam 5 koszul z balthazara. Postaram się jutro wrzucić zdjęcia, podobnie 3 kompletow ubrań. Koszule są bardzo dobre, 36 kolnierzykoe i chyba 15 mankietow, guziki z masy perlowej przyszywane w kurza łapke, fajnie przylegaja do ciała, odpowiednia długość. Wybór około 300 tkanin. Jakość bardzo dobra, fason super.

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.