Skocz do zawartości

[SZCZECIN], Przewodnik Miejski


roland

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Szyłem już u 4 szczecińskich krawców, mogę polecić z nich tylko p. Nietubycia, niestety czas nie pozwala mi aktualnie na eksperymenty...

W związku z tym proszę o opinię czy przeróbki też tylko u p. Nietubycia, czy też np. p. Wójcikowski także wchodzi w grę.

Jeśli istnieje możliwość prosiłbym bardzo o krótki opis realizacji Twoich 4 zleceń dla naszych miejscowych krawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż muszę zapytać o jakie przeróbki chodzi, inną przeróbką jest skrócenie rękawów, a inną taliowanie nie daj boże jakiejś kraty.

Nie bardzo jestem w stanie odnieść się też do prośby o krótki opis realizacji moich zleceń dla krawców, bo znowu brak punktu odniesienia. Na ten moment jedynym krawcem którego polecam jest p. Nietubyć, mam nadzieję, że wkrótce ulegnie to zmianie. Na ten moment jest to najlepszy, znany mi, krawiec w regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za informacje, Na szczęście moje planowane przeróbki wydają się łatwiejsze do realizacji niż taliowanie marynarek. Chodzi mi o skrócenie rękawów, spodni, ewentualne zwężenie spodni. Myślałem o p. Wójcikowskim ponieważ do niego najbardziej mi po drodze. Jak się w końcu za to zabiorę to dam oczywiście znać jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja wczoraj skracałem u niego jedną parę spodni, drugą też + małe poszerzenie w pasie oraz zmieniałem lekko marynarkę - ramiona obniżone, przeszycie guzika, drobne rzeczy. I wziął 100zł za całość. Z efektów pracy jestem raczej zadowolony. Przy okazji dowiedziałem się, że mam raczej nieoryginalny garnitur Hugo Boss - jakość materiału jest zwyczajnie słaba.

 

Widocznie to zmniejszenie marynarki jest dosyć skomplikowane, skoro tak wycenił swoją pracę.

 

Edit: Tak przy okazji chciałem się przywitać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

jako że to mój pierwszy post tutaj, to chciałabym przywitać się serdecznie:-)

 

a teraz pytanie: czy Panowie mają wiedzę, czy którykolwiek z polecanych krawców szyje rónież dla kobiet? a jeśli nie szyje, to czy znają panowie godną polecenia pracownię krawiecką dla kobiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z polecanych tutaj to nie, ale ja mogę polecić swoją krawcową - wykonuje dla mnie wszelkie zwężenia, skrócenia i inne poprawki. Wiem też że szyje rzeczy dla kobiet np. spodnie, sukienki itp. Pracownia na Pogodnie, koło SP 48.

 

Kontakt na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że to mój pierwszy post tutaj, to chciałabym przywitać się serdecznie:-)

 

a teraz pytanie: czy Panowie mają wiedzę, czy którykolwiek z polecanych krawców szyje rónież dla kobiet? a jeśli nie szyje, to czy znają panowie godną polecenia pracownię krawiecką dla kobiet?

Wiem że p. Nietubyć szyje dla kobiet, widziałem żakiety i płaszcze damskie, a także spódnice, ale wszystkie na wieszakach/manekinach, niestety o dopasowaniu nie mogę nic powiedzieć. Wiem również że szyciem dla kobiet zajmuje się jakaś pracownia w okolicach szpitala na Pomorzanach, niestety brak szczegółów co do dokładnego adresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Może z polecanych tutaj to nie, ale ja mogę polecić swoją krawcową - wykonuje dla mnie wszelkie zwężenia, skrócenia i inne poprawki. Wiem też że szyje rzeczy dla kobiet np. spodnie, sukienki itp. Pracownia na Pogodnie, koło SP 48.

 

Kontakt na pw.

przepraszam że piszę z recenzja tak późno, niemniej chciałabym bardzo podziękować za kontakt. Za mną pierwsze zlecenie i poszło wzorowo.

 

Mam następne pytanie: jaką pralnie chemiczną w Szczecinie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jedna z marynarek po czyszczeniu wygląda, jakby materiał odkleił się od podszewki - widać zgrubienia materiału, bąble i załamania. Identyczne miałem kiedyś na innej marynarce, w której złapał mnie ulewny deszcz i która całkowicie przemokła. Druga marynarka wygląda ok. 

 

A to się z kolei nadaje do wątku "dlaczego płótno jest lepsze od klejonki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ponieważ jest to mój pierwszy wątek, chciałbym się przywitać :)

 

Odwiedziłem w dniu dzisiejszym Pana Nietubyć z racji tego, że Roland go polecił... co prawda w 2012 roku, ale jednak...

Wrażenie robi dobre. Lokal co prawad jest obskurny, ale już wielokrotnie zdążyłem się przekonać, że różnej maści specjaliści często o siebie dbają na samym końcu natomiast klienta potrafią dopieścić na każdy sposób.

Na razie przekazałem mu garnitur Próchnika do drobnych poprawek oraz jedną parę spodni do skrócenia. Nic nadzwyczajnego. Za 3 tygodnie zobaczymy jak się z tego wywiąże. 

Proszę natomiast kolegów o wskazanie dobrego krawca, który specjalizuje się w koszulach. Pan Nietubyć się ich nie tyka a mam kilka do poprawienia.

 

Edit: poprawiłem parę drobiazgów w pierwotnej wypowiedzi natury stylistycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@pawelpan, jak wyszły poprawki garnituru? Sam chciałbym zwęzić moją marynarkę i nie jestem pewny gdzie pójść.

A przy okazji zapytam czy gdzieś w Szczecinie znajduje się sklep obuwniczy w którym można kupić porządne buty (chociażby Loake czy Brewick)? Jednak wolałbym zobaczyć jaką tęgosc buta potrzebuje (podobno Brewicki mają większą tęgosc niż Loake) zanim coś zamówię/kupię.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu szukam koszuli. Mam z tym problem, ze względu na moje wymiary, 39 kołnierz, mam 192 cm wzrostu, wiec koszule na 188 i jestem dość szczupły, z racji tego szukam czegoś mocno dopasowanego. Sklepy, albo nie mają takim rozmiarów, albo koszule są zbyt szerokie. Czy jeśli kupie zbyt obszerną, w kratę, to nienaganne wytaliowanie jej, nie bedzie zbyt drogie? A może wiecie, gdzie i za ile mogę uszyć koszulę na zamówienie? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@pawlik, garnitur wyszedł dobrze. Mam jednak pewne wątpliwości i podzielę się moimi spostrzeżeniami. Po pierwsze, marynarka musiała wrócić do poprawki, rękawy były tak wszyte, że się marszczyły. Uważam, to za rzecz niedopuszczalną by wypuścić coś takiego do klienta. Tłumaczę to sobie wiekiem Pana Wacława. Natomiast jego ostatnie podejście jest co najmniej dziwne. Dałem mu w sumie dwa garnitury do poprawki, kilka par spodni a teraz pracuję nad moją marynarką i zaczęły się schody. Terminy do pierwszej przymiarki, miesiąc. Podniesienie ceny o 100 złotych w trakcie przeróbek, mimo iż od początku widział za co się bierze. Generalnie, wydaję mnie się, że facet jest nastawiony na szycie garniturów - czemu się nie dziwię, najlepiej na tym zarabia, jednak jego markotność, fochy i marudzenie, przynajmniej mi nie odpowiadają. Skończyło się tym, że kolejną marynarkę którą mu zostawiłem w między czasie odebrałem zanim się za nią zabrał. Poczekam jak się wywiąże z tej którą teraz robi, a w między czasie zweryfikuję sobie innego krawca na mieście. Być może po prostu nie "nadajemy" do końca na tej samej fali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.