Skocz do zawartości

[SZCZECIN], Przewodnik Miejski


roland

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wally napisał:

A Pan Roszkowski szyje garnitury czy tylko przeróbki robi? Robiłeś kiedyś coś u niego, czy tylko zdecydowałeś się z powodu udanej przeróbki kolegi? 

Przyznam się, że pierwszy raz słyszę to nazwisko. Ale jak wynika z opisu klienta, podejście do niego jest... dyskusyjne ;) 

Pierwszy raz robiłem. Tak, udana przeróbka kolegi mnie skusiła. Nie wiem czy szyje, ale wydaje mi się, że nie (vide patrz jakie lusterko ma w pracowni :) ).

Dzisiaj byłem z tą marynarką u Andrzejewskiego. Stwierdził, że wymyślam :) i marynarka ta jak na marynarkę z wieszaka bardzo dobrze na mnie leży. Ponadto, że przy takiej przeróbce pleców zawsze się wpływa na ramiona. Trochę mi zeszły nerwy na Pana Roszkowskiego, ale żal pozostaje po powinien mnie ostrzec, że usunięcie fałdy poznańskiej może negatywnie wpłynąć na ramiona. Mogłem przecież oddać ten garnitur, a jak bym się zdecydował to własne ryzyko i wówczas nie mógłbym mieć pretensji do Pana Roszkowskiego. 

Prawda jest taka, że trochę przesadziłem co do tych ramion. Po przejechaniu ramion parownicą i oczyszczeniu marynarki wyglądają one dobrze. Niemniej, sami oceńcie podejście do klienta Pana Roszkowskiego. Ja tam już do niego nie wrócę.

Przy okazji, Pan Andrzejewski krzyczy sobie teraz 4500 zł za igłę. Z tego co pamiętam ostatnio na forum była mowa o 4000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

WItajcie.

To mój pierwszy post na forum więc chciałbym się ładnie z Panami przywitać. Jestem studentem i poszukuję nowego garnituru. Trochę o tym (o wyborze garnituru) poczytałem i udałem się do sklepu. Na pierwszy ogień poleciał Turzyn i wszystkie sklepy z gajerami. Wszędzie oczywiście rękawy za długie i ogólnie nie mogłem znaleźć nic dla siebie. Czy możecie polecić jakiś ogarnięty sklep w Szczecinie? (nie piszę dobry, bo wiem że za dobre trzeba trochę zapłacić)

Znalazłem również na Turzynie sklepik w którym Pan mówi że może zebrać miarę i firma uszyje garnitur "na miarę" za 400 zł (całkowity koszt) według wzoru który już jest w sklepie. Cena trochę mnie odstrasza, bo jak zobaczyłem ile taka zabawa kosztuje to trochę się boję. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym sklepikiem? Łatwo go znaleźć bo jest krzykliwy napis "garnitury na miarę"

Dziękuję Wam bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać budżet. Bez tego zaproponujemy na początek wizytę w Poznaniu po garnitur Milera, który w sierpniu można mieć za półtora tysiąca i będzie to lepsza oferta niż, jak zakładam w ciemno, cokolwiek gotowego w Szczecinie (choć przyznaję, nie znam tego miasta):

http://milerszyje.pl/garnitur-miler-menswear.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubo69 ma rację. Poznań to najlepsza opcja. Na Twoim miejscu Turzyn od razu bym odpuścił - tam głównie są garnitury z poliestru. Jeżeli chcesz RTW w ekonomicznej wersji to podjedź do Outletu na prawobrzeżu. Jeżeli bespoke, to chyba wszyscy koledzy z ZS polecą Ci p. Nietubycia. Osobiście u niego robiłem tylko przeróbki, ale koledzy z forum szyli u niego kamizelki, spodnie i marynarki, a stosunek cena - jakość jest bdb. Ogólnie, to spotykamy się w sobotę, więc jak chcesz się coś więcej wypytać to zapraszamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie nie ma jakiegoś magicznego miejsca ze świetnymi garniturami o którym wiedzą jedynie wtajemniczeni. Mamy to co w większości Polski, Bytom, Vistula, Próchnik - z oklepanych producentów. Trudno mi przesadzać czy to dobra opcja, chyba zależy od osoby. Dobrym pomysłem jest wypad do Poznania, z tego co widzę Tomek Miler wzorował się na najlepszych i nie sprzeda złej rzeczy. Możesz uszyć, ale to wyższa szkoła jazdy i na początek jej nie polecam. Możesz zamówić też coś z Suitsupply, jeśli nosisz rozmiar 46 mogę Ci dać swoje rzeczy do przymiarki. Jest dużo opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem coś do 1000 zł. Bespoke raczej odpada bo sam nie wiem za bardzo czego chcę. Musiałbym raczej jeszcze jakiegoś projektanta prosić żeby mi w tym pomógł. Outlet też rozważałem. Na Turzynie było kilka garniturów wełnianych i z jakichś innych materiałów (nie tylko poliestry) :) Pani w jednym ze sklepów na turzynie powiedziała mądrze, że może zamiast szukać ideału warto kupić coś co pasuje "nieźle" a potem oddać do przeróbki (np rękawy/spodnie do skrócenia). No to chyba pozostaje mi sprawdzić Outlet i w razie czego zwiększyć budżet do 1,5k i próbować w Poznaniu.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2016 o 22:27, Boruin napisał:

Pani w jednym ze sklepów na turzynie powiedziała mądrze, że może zamiast szukać ideału warto kupić coś co pasuje "nieźle" a potem oddać do przeróbki (np rękawy/spodnie do skrócenia).

Dam dobrą radę - nigdy nie należy ufać radom personelu sklepowego, zwłaszcza w kwestii dopasowania. Mam na myśli oczywiście sieciówki.

Natomiast w przypadku ew. przeróbek lepiej osobiście wybrać się na pomiary do krawcowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krzysztof G napisał:

W CH Ster jest stoisko z kosmetykami Saphir z cenami niższymi od cen w multirenowacji średnio o 5 zł na każdym preparacie.

Jak dla mnie największy plus to katalog który umożliwia łatwiejsze dobranie koloru.

 

Sklep w Ster to spółka Danbis, czyli chłopaki ze Stargardu tj. multirenowacja.pl, patine.pl itp. Będąc tam wielokrotnie, nie zaobserwowałem różnicy cen w tym co jest na stronie, a w tym co jest w tym sklepie. Jak mówisz, że różnica jest 5 zł średnio na produkcie to pokaż na którym, bo jak jest tak jak mówisz (w co wątpie) to tam zakupiony krem jest co 5 gratis, niż ten zakupiony w sklepie internetowym :D Lekko licząc, w ciągu ostatniego roku na mulitenowacja.pl i w sklepie w Sterze wydałem ok. 2 tys. więc, kto jak kto, ale ja bym zaobserwował taką różnicę cen między tym co jest w sklepie internetowym, a tym co jest w sklepie w Ster :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Krzysztof G napisał:

Nie robiłem zdjęć całej wystawy, renowator kupiłem za 30 gdzie na multirenowacji jest za 35.Szczotka do butów SAPHIR MEDAILLE D'OR "Pommadier" na stronie za 39 na zdjęciu 34 ;)

Faktycznie, zwracam honor. Widzę, że prawidła Saphira nawet o 10 zł tańsze, niż na stronie.

@Krzysztof G nie zaobserwowałeś ile w Sterze pasta Saphire M Do'r bo mi się pokończyły i muszę 3 kupić? Bo jeżeli o 5 zł tańsze to opłaca się pofatygować do Ster, bo dodając koszty przesyłki, w takim układzie jedną miałbym gratis :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam stertę rzeczy do przeróbek krawieckich, w tym trzy marynarki do skrócenia od góry. Macie jakieś pomysły, gdzie mi je zrobią dobrze i mniej więcej za ile? Myślałem wstępnie o p. Nietybuciu albo o wspomnianej przez @Kosiareks p. Urszuli.

Drugie pytanie: zamierzam uszyć u wspominanego p. Nietubycia garnitur i chciałem się zapytać, czy ktoś z Was u niego już szył garnitur lub marynarkę. Póki co szyłem spodnie lniane i były w porządku, ale widziałem raptem jedną marynarkę w zakładzie i ciężko mi wyrobić opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
@Kropek Co do Szpileczki się nie wypowiem, może @pawel_bodnar coś doradzi.Ja polecam Nietubycia. 

@Siata Jest szewc w Policach, obecny nawet na tym forum  poza tym, wydaje mi się, że każdy zakład szewski oferuje takie usługi.

Dziękuję za odpowiedź, a wiesz może orientacyjnie ile może kosztować taka operacja?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.