Skocz do zawartości

[SZCZECIN], Przewodnik Miejski


roland

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

chciałbym zapytać, czy któryś z Panów miał okazję szyć w Szczecinie krawat? W maju biorę ślub i udało nam się wyszarpać kawałek materiału, który będzie fajnie grał ze strojem Panny Młodej, chciałbym z niego uszyć krawat. Możecie kogoś polecić? Panowie Wójcikowski lub Nietubyć biorą się za takie rzeczy wg Waszej wiedzy? Dostęp do materiału mam bardzo ograniczony, będzie tego jakieś 1,5 metra i więcej nie uda mi się zdobyć, więc chciałbym, aby ktoś zrobił to z głową.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzień dobry,

 

chciałbym zapytać, czy któryś z Panów miał okazję szyć w Szczecinie krawat? W maju biorę ślub i udało nam się wyszarpać kawałek materiału, który będzie fajnie grał ze strojem Panny Młodej, chciałbym z niego uszyć krawat. Możecie kogoś polecić? Panowie Wójcikowski lub Nietubyć biorą się za takie rzeczy wg Waszej wiedzy? Dostęp do materiału mam bardzo ograniczony, będzie tego jakieś 1,5 metra i więcej nie uda mi się zdobyć, więc chciałbym, aby ktoś zrobił to z głową.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Łukasz. Nietubyć nie ma w ogóle doświadczenia jeżeli chodzi o krawaty. Natomiast poszetka.com wykona dla Ciebie krawat z powierzonego materiału. Wysłałem do nich jeden w celu dokonania naprawy oraz materiał na poszetkę, zobaczę jakie będą rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Świetny temat!

 

Mam do skrócenia rękawy w garniturze. Górą, lub dołem z przeszyciem guzików i imitacji dziur na guziki.

Do tego skrócenie spodni i lekkie wytaliowanie koszuli.

Byłem dzisiaj u p.Wójcikowskiego, ale zaniepokoił mnie podawaniem najprostszych rozwiązań - skróceniem rękawów w marynarce dołem i zostawieniem guzików na swoich miejscach, czy przeszyciem tylko jednego guzika w mankiecie koszuli i przyszyciem go tuż koło drugiego (właściwie by się stykały lub nawet nachodziły).

 

Kogo byście mi polecili? Mam jeszcze ponad dwa tygodnie na te poprawki.

 

Jestem perfekcjonistą i za garnitur też trochę zapłaciłem, więc cena nie gra w zasadzie roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję za rekomendację. Świetny fachowiec i przemiła osoba. Zakład jednak bardzo zaniedbany, nieciekawy zapach, ciężko powiedzieć kiedy ostatnio było odkurzane.

 

Wykonane poprawki: zwężenie spodni w pasie, skrócenie spodni, wytaliowanie marynarki, skrócenie rękawów w marynarce od dołu (plus przeszycie guzików i imitacji dziur na guziki), wytaliowanie koszuli, przeszycie guzików w mankietach koszuli.

Cena: 150 zł.

Ocena wykonania: 5/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Czy ktoś zna krawca, który mógłby uszyć porządną dwurzędową kamizelkę (z dostarczonych materiałów)? Wcześniej do wszelkich poprawek/modyfikacji korzystałem z usług Pani Urszuli z ul. Jagiellońskiej 24, ale nie wiem, czy by się tego podjęła. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie i byłby skłonny podzielić się wiedzą? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum więc po pierwsze, Witam! 

 

Po drugie: potrzebuję podpowiedzi, gdzie w Szczecinie najlepiej poprawić garnitur. Uszyłem go na zamówienie u krawca w Gorzowie, który nie do końca zrozumiał moje preferencje i nie dostosował się do nich. Szukam fachowca, który poprawi w szczególności marynarkę i dostosuje ją do mojej sylwetki (skrócenie mrynarki, rękawów, taliowanie marynarki, zwężenie nogawek spodni) i preferencji stylistycznych. Widziałem, że polecacie kilku krawców. Chodzi mi o to by osoba ta konkretnie doradziła mi, jak poprawić to co mam i otrzymać pożądany efekt. Chciałbym uniknąć krawca który mówi: "Ja tak szyje i tak będzie dobrze, a Pan niech nie wymyśla". Czy jest ktoś taki w Szczecinie? Czy Pan Nietubyć to dobry adres? A może ktoś inny? 

 

Pomóżcie proszę, bo to ślubny garnitur i MUSI być idealny. Wesele dopiero w sierpniu więc na czasie aż tak mi nie zależy...

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że z polecanych przez mnie krawców możesz skorzystać właśnie albo z Nietubycia albo z p. Urszuli na Jagiellońskiej. Każdy z nich powinien być w stanie dokonać takich poprawek jakich sobie życzysz bez "marudzenia", że jak tak nie robię bo to i tamto. Nie wiem jak z ich zmysłem stylistycznym, ale lepiej by było, żebyś to Ty był zdecydowanym klientem. 

 

Dobrym pomysłem byłoby, żebyś faktycznie wrzucił te zdjęcia. Wtedy będziesz miał kilka opinii, bo może się faktycznie okazać że są rzeczy których poprawić się nie da. Może niekoniecznie trzeba szyć od nowa zawsze możesz się wybrać z nami na wycieczkę do Hamburga do Suitsupply, tam na pewno coś znajdziesz ;) do sierpnia raczej się wyrobimy (ale to musisz śledzić wątek o spotkaniach lokalnych). 

 

Jak chcesz, ja będę w tym tygodniu jechać do Nietubycia po odbiór spodni, więc powiedzmy na miejscu można się spotkać i bym mógł doradzić, jeżeli sam nie jesteś pewien co chcesz zrobić. 

Jak jesteś zainteresowany wyślij mi PW. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Myślę, że przejdę się do obu zakładów na rozmowę. Sprawdzę czy komuś mogę zaufać :). Co do zdjęć to niestety będę mógł je wrzucić około 20 lutego, bo garnitur jest teraz w Gorzowie i nie mam jak go ściągnąć do Szczecina. 

 

Do usłyszenia za kilka dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.