Skocz do zawartości

Zrób to sam


Krzysiek_W

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. W końcu znalazłem chwilę czasu i materiały aby wykonać pierwszy pasek do zegarka. Nie jest śliczny i doskonały, ale wykonany samodzielnie :) Chciałbym poprosić forumowych paskorobów o jakieś porady: jak wycinacie kawałki skóry aby były równe, jakimi igłami i nićmi szyjecie?

Oto zdjęcia stworzonej maszkary ;)

post-6691-1439836396,8705.jpgpost-6691-1439836409,61.jpgpost-6691-1439836448,999.jpg

Czarny element tylko na chwilkę, już nie miałem cierpliwości, więc użyłem gotowca ze starego paska ;)

EDIT: Teraz się zreflektowałem, że w Męskiej Elegancji jest wątek "Zrób to sam", więc poproszę moda o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Też o tym myślałem i ktoś mi uczenie wytłumaczył, że to nie ma sensu. Cedr ma sens jak się go wkłada wewnątrz czegoś (buta, kieszeni) albo do nieprzewiewnej szafy, z paska wilgoć wyparuje sama (wystarczy go po prostu rozłożyć tak, żeby powietrze mogło go swobodnie wysuszyć).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ostatnio zacząłem pracować ze skórą, często mam jakieś zajawki na różne rzeczy, niektóre trwają dłużej, niektóre krócej, ciekawe jak będzie tym razem ;)

 

Jedna z moich pierwszych prac: 

 

VCNBQVK.jpg?1

 

vTJkhNU.jpg?1

 

hUgSuQp.jpg?1

 

 

 

 

 

Jak widać, wieeeeeeeeele jeszcze do poprawienia, ale jestem zadowolony, że jeszcze się przez te nie do końca udane eksperymenty nie zraziłem :)

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval, jeden z pierwszych razów, ale dziękuję :D to nie było moje pierwsze spotkanie z igłą i nicią, aczkolwiek jest lepiej niż było na początku. Najważniejsze, że widzę elementy które można poprawić i wydaję mi się, że wiem jak to zrobić :P Ale to się okaże przy następnych pracach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pepo, kupiłeś wybijacz do otworów na szew, czy się inaczej męczyłeś? A druga sprawa - robiłeś "z głowy" czy znalazłeś gdzieś wykrój?

Jak na pierwszy raz jest według mnie na prawdę dobrze, życzyłbym sobie takiego efektu przy pierwszym podjeściu (co mam nadzieję niedługo nastąpi). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawlik, robiłem na początku otwory szydłem, ale kupiłem jednak wybijak diamentowy (nie z diamentu tylko kształt ostrzy :P ) Ten wykrój mam z internetu ale nie jest żadną filozofia zrobienie takiego samemu. Wystarczy wymierzyc karty, dodac trochę zapasu na szew itp. Robiłem tez samemu wykrój na portfel w stylu daily wallet od Miler :)

Duży problem sprawia mi równe wycięcie skóry, bo nożyk ja trochę ciągnie i wycinam krzywo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pepo, eż chyba muszę kupić wybijak, bo pojedyncze wybijanie jest obarczone zbyt dużym błędem ;) Sam planuje zrobienie portfela typu "milerowskiego", tylko na razie czasu nie ma.

 

A do cięcia skóry podobno świetny jest nóż krążkowy - coś takiego: http://eti.com.pl/Katalog/Akcesoria-do-maszyn/149-Noze-krazkowe/Noz-krazkowy-duzy-45mm-eti-919.html - ma działać lekko, bez ciągnięcia skóry itp. Ja wycinam nożem do tapet lub skalpelem i nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.