Skocz do zawartości

Zrób to sam


Krzysiek_W

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dokończyłem kolejny portfel, ten sam wzór, ale miał być z cienkiej skóry, jednak ta 1mm którą mam jest zbyt miękka i nie nadaje się do tego zbytnio, wzmocniłem więc plecki 1.8mm juchtem. Farbowałem tym razem innym barwinkiem (bejcą rustykalną :P ) Wewnętrzny kawałek skóry zrobiłem trochę za długi, przez co się wygina po złożeniu portfela no i dodatkowo przez delikatną skórę karty mają trochę luzu. Jednak i tak efekt bardziej mi się podoba niż ten przedwczorajszy :)

 

ctCmOo0.jpg?1

 

zPhio8B.jpg?1xjpKbof.jpg?1qU1w1Fu.jpg?1

 

Następny w kolejce jest pas do brzytwy jak tylko dojdzie do mnie kawałek grubszego juchtu, pokrowiec na brzytwę i może spróbuję uszyć jakiś pasek do zegarka, muszę się tylko zorientować bardziej jak załatwić sprawę z metalowymi częściami :P

 

 

@edit

 

Muszę też więcej uwagi poświęcić krawędziom  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Zawsze jak chciałem przewieźć maszynkę ze świeżo założoną żyletką to musiałem bawić się w szukanie jakiegoś pojemnika do którego mogę załadować samą maszynkę, postanowiłem więc sobie zrobić pokrowiec na głowicę smiley.gif Wyszedł dosyć spory, zdecydowanie można było go trochę odchudzić, ale stwierdziłem, że i tak mi się podoba i swoje zadanie będzie spełniał.

 

mvClxZy.jpg?1

 

CfhO1Tm.jpg?1

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Tym razem pokrowiec na maszynkę do golenia w formie pudełeczka :)

 

Nie umiem robić zdjęć plus sztuczne światło zrobiły z tą skórą dziwne rzeczy :D

 

No i muszę dorobić jeszcze jakieś zapięcie, ale nie mam na razie sprzętu do nabijania nap, a może lepiej tutaj dać knopik? Hmmm

 

zFd1XGA.jpg

 

vXF8ytD.jpg

 

q6pdY3W.jpg

 

cOjozGv.jpg

 

PS: To moje pierwsze formowanie na mokro :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj w końcu przywiozłem z domu wkrętarkę i mogłem zrobić własnoręcznie konika rymarskiego w wersji mini. Stolarz ze mnie prawie tak słaby jak fotograf, ale ciężko było mi uciąć te kątówki równo piłą za 14 złotych, no i troszkę się śpieszyłem bo byłem podekscytowany całym tym przedsięwzięciem. Kątówki strugane z Castoramy też nie powalają jakością, wkręty zmieniłem w pewnym momencie na gwoździe, bo po prostu pękały (co widać na zdjęciach), ale sam koszt zrobienia czegoś takiego nie licząc narzędzi to jest około 20-25 złotych, a więc kilkukrotnie taniej niż gotowe produkty ze sklepu. Co prawda, nie wygląda to tak dobrze jak gotowiec, ale myślę, że jest równie funkcjonalne, no i przede wszystkim wykonane przeze mnie ;)

 

79zVRXo.jpg?1

 

psyAvKU.jpg?1

 

dev8q5n.jpg?1

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.