Skocz do zawartości

Zrób to sam


Krzysiek_W

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Powstał pierwszy portfel z kieszonką na bilon, chętnie poznam wasze opinie :) Od siebie jedynie powiem, że szew na zewnętrznej stronie wyszedł okropnie porównując z ostatnimi pracami. Może po prostu dekoncentracja czy denerwowanie sąsiadów młotkiem po 22 miało na to jakiś wpływ ^^

 

B6g0qWP.jpg?1

 

1MvsuyT.jpg?1

 

wTUAejH.jpg?1

 

xDb0NhQ.jpg?1

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
8 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Jak zrobić samemu takie spinki? :D

Masz jakieś zdjęcia z procesu tworzenia? Chętnie bym obejrzał z ciekawości (np. masa perłowa - ją się wycina z jakichś większych kawałków? bo chyba nie jest płynna ani półpłynna...?)

Potrzeba troszkę sprzętu, czasu i wytrwałości. Masę perłową się wycina z muszli i szlifuje. Ja w tym przypadku nie musiałem tego robić bo dostałem gotowe półprodukty - okrągłe płaskie koraliki. Jeden z nich (niewidoczny na zdjęciu) ma tylko małą grawerkę zrobioną w ramach rocznicowej personalizacji. Cała reszta to lutowanie i kształtowanie srebra w skład którego wchodzi szereg różnych procesów.

Zdjęć za wiele nie robiłem. Poniżej jedno z lutowania cargi.

edit: carga czyli ten "koszyczek" na masę perłową.

IMG_20161028_160818.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci dopiero. Wiem, że to pytanie, na które odpowiedzieć trudno, ale czy - pod warunkiem posiadania odpowiednich narzędzi - takie spinki może zrobić ktoś o przeciętnych zdolnościach manualnych, czy też potrzeba lat doświadczenia w obróbce metali i dogłębnej wiedzy? Masz w tym kierunku jakieś wykształcenie, czy to tylko hobby?

Po durgie: mógłbyś tak na szybko wyliczyć narzędzia potrzebne do wykonania takiej pracy? Czy są one ogólnodostępne w sklepach, czy wysoko wyspecjalizowane?

Nie będę Ci robił konkurencji, po prostu bardzo mnie ciekawi, jak można "w domu" zrobić biżuterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to tylko moje hobby i moje pierwsze spinki (nie będę zdradzał szczegółów ale uważam je za nieudane i wymagające modyfikacji). Ja sam nawet nie mam swojego sprzętu tylko korzystam z pracowni tego człowieka: http://milim.pro/ który mnie uczył i doradzał w procesie tworzenia. Prowadzi kursy złotnicze gdyby ktoś był zainteresowany.

Ponadprzeciętnych umiejętności manualnych to nie wymaga ale trzeba temu poświęcić czas i wykazać się wytrwałością. Narzędzia podstawowe: palnik, walcarka, piłka, pilnik, prostnica, imadło, rygle, młoteczek, kombinerki, szlifierka stołowa etc. Spokojnie można zagospodarować sobie kąt w piwnicy i oczywiście wszystko można kupić. Jak to wygląda na zaawansowanym poziomie:

https://www.youtube.com/watch?v=XOOW-1wrd30

A to w odpowiedzi na pierwsze pytanie jak się pozyskuje kawałki masy perłowej z muszli. Sam tego nigdy nie robiłem.

https://www.youtube.com/watch?v=HBlkyu27JGc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

proszę specjalistów o poradę. Otóż mam skórzaną teczkę do której chciałbym dorobić pasek. Teczka jest wykonana z woskowanej skóry, kolor zbliżony do "maroon", Myślałem, żeby kupić pasek ze skóry nie poddanej barwieniu i samodzielnie ją zabawrić tak aby w miarę możliwości uzyskać identyczny kolor i wykończenie. Czy ktoś z Was orientuje się czym należy ją barwić? Gdzie można w Warszawie lub w sieci kupić części metalowe potrzebne do założenia paska? Samodzielnie chciałem tylko wykończyć skórę, montaż powierzę kaletnikowi.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki wielki, ale to raczej zasługa zdjęcia, to bodajże mój pierwszy i kiedy nie jest zawiązany na szyi, to widać wszystkie niedociągnięcia, a uważniejsza osoba i wtedy dostrzeże.

https://www.tkaniny.net/05-118364-0804_szkocka-kratka-karo-glenside-4.html

https://www.tkaniny.net/05-118364-0805_szkocka-kratka-karo-glenside-5.html

To któraś z tych, wystarczy 0,3 metra bieżącego materiału, znajomość konstrukcji fularu i maszyna do szycia/dużo cierpliwości. Kosztuje grosze, warto spróbować ;) Zwłaszcza, że materiał testowany na ludziach, bo noszę już jakiś czas ten fular - bawełna mięciutka, przyjemnie leży, wolę pod tym względem ten fular nawet od jedwabnych. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio uszkodził mi się pędzel do golenia. Kot go stracił i przeppadł uchwyt, natomiast pędzel z włosia osadzony w tulejce został nienaruszony. Wykorzystałem korek od zużytej butelki encr noir - nigdy nie wyrzucam takich rzeczy- wykonany z drzewa wenga. Osądziłam go w tym korku jako rękojeści. jest wygodna mimo, że jest sześcienną kostką, ale dobrze w dłoni leży. Spodobał mi się kontrast miękkiego owalnego włosia i sześcienne twardej kostki

IMG_1160.JPG

IMG_1162.JPG

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.