Skocz do zawartości

Zrób to sam


Krzysiek_W

Rekomendowane odpowiedzi

Simplicol najlepiej działa jak farbujesz z jasnego na ciemne. Zmiana koloru bez przyciemnienia jest skazana imo na porażkę. Paski z pewnością całkowicie znikną, a koszula w efekcie będzie gładka i bez wzoru, no i ciemniejsza. Żeby to wyszło powinieneś wziąć ciemny kolor, który przyciemni koszulę + paski, co w efekcie nie wiem czy da letnią koszulę ;) Ja bym się w to nie bawił na pewno. Zostaną też białe szwy jeśli to poliestrowe nici, będzie słabo. Puść ją na bazar, większy pożytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Krzysiek_W dopiero zauważyłem tą malowankę :D Jaki był kolor w oryginale? Takie mocne khaki, czy jednak sprane? Na zdjęciu wygląda nieco "washed". Kupiłem dwie sztuki M43 w kolorze khaki, nie spranym i właśnie chciałem jedną pofarbować. Zastanawiam się tylko co mi z tego wyjdzie, bo kolor mojej wydaje się nieco ciemniejszy... Wyszedł Ci granatowy/denimowy, czy jednak wpada lekko w turkus? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_W wyszła mi po farbowaniu kurtka Schrodingera. Jest jednocześnie czarna i granatowa :D 

Granatowa wydaje się tylko w towarzystwie ubrań koloru czarnego, w innym wypadku jest czarna jak dusza Macierwicza. Może jak się nieco spierze, to będzie ciekawiej. 
Nie wyszło źle, ale niestety farba nie chwyciła też szwów. Ogólnie jakością samego barwnika jestem zaskoczony. Pomimo, że kurtka waży znacznie ponad 1kg to barwnik nie oszczędził tkaniny, choć teoretycznie powinno być to max 600g.

LQWOdmq.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
5 godzin temu, kolekcjoner21 napisał:

Jak na pierwszy raz wyszło naprawdę nieźle, więc może następnym razem uda się nawet uzyskać taką samą długość nogawek.😁

Wiedziałem, że coś jest nie tak tylko nie widziałem co :-D ale chyba nogi mam też krzywe bo po założeniu jest lepiej :D

IMG_1391.thumb.JPG.81a9062f1a8f130e2d8c793b27114a16.JPG

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.