Skocz do zawartości

Mam do wydania ____ na ____. Co radzicie?


Jan

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce czy w UK, kupno garnituru RTW w średnim zakresie cenowym jest na pewno dużo bezpieczniejszym wyborem niż MTM, czego liczne przykłady (tzn. fatalnie wyglądające i nie zawsze tanie garnitury MTM) były pokazywane na tym forum i różnych blogach. Ryzyko wpadki jest mniejsze, jeśli masz regularną, typową sylwetkę, ale przecież wtedy z łatwością znajdziesz dobrze leżący garnitur RTW.

 

Obawiam sie, ze bede musial kupic jednak gotowy produkt. Mieszkam w UK i chyba za 400 funtow bedzie ciezko tutaj uszyc garnitur MTM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Zastanawiam się nad kupnem blezera. Materiał "casualowy" - bawełna lub bawełna+len. Swoje poszukiwania zawęziłem do trzech firm: L.B.M. 1911, Boggi i Suitsupply. Zależy mi na w miarę klasycznych proporcjach - świetnie jeśli będzie zakrywać tyłek, a środkowy/górny guzik nie będzie uciskać mostka lub co gorsza gardła ;) Dużo dobrego, w odniesieniu do kroju jak i stosowanych materiałów, przeczytałem o Boggi, Suitsupply kusi niższą (w porównaniu do dwóch pozostałych firm) ceną, zaś sportowe marynarki LBM są nazywane przez wielu Świętym Graalem Blezerów ;) .Proszę o radę Szanownych Forumowiczów, którą z wymienionych firm wesprzeć finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nigdy nie kupowałem butów przez internet, zastanawiam się nad dokładnością rozmiarów i pomiarów stopy, jeśli butów nie przymierzę. Moje buty występują w przedziale 41-42, czasem nawet 43. Czy na miejscu są tylko Yanko? Czy mam słuszne obawy, co do rozmiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dziękuję za radę. Niedługo będę w Londynie więc pójdę i przymierzę na miejscu. Wezmę ten który będzie lepiej leżał. Chyba, że warto zwrócić jeszcze uwagę na np jakieś inne firmy oferujące garnitury do 400 funtów/ 2 tys. zł? TM Lewin, Austin Reed?

Kazdy sklep na Jermyn Street jest wart odwiedzenia jesli chodzi o garnitur. TM Lewin i CT w nizszej polce, ale zaraz obok na Vigo St jest wspomniany SuitSupply. Nie najgorsze mozna tez znalezc w dziale meskim M&S na Oxford St. Dzial z garniturami jest naprawde spory. Ceny najdrozszych porownywalne do SuitS wiec zobacz ktore bardziej Ci odpowiadaja.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy sklep na Jermyn Street jest wart odwiedzenia jesli chodzi o garnitur. TM Lewin i CT w nizszej polce, ale zaraz obok na Vigo St jest wspomniany SuitSupply. Nie najgorsze mozna tez znalezc w dziale meskim M&S na Oxford St. Dzial z garniturami jest naprawde spory. Ceny najdrozszych porownywalne do SuitS wiec zobacz ktore bardziej Ci odpowiadaja.  

 

 

Czy dobrze rozumiem, że w Twojej ocenie TML i CT są gorsze od SS i MS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur już zakupiony. W pierwszej kolejności udałem się do SS. Mierzyłem garnitur granatowy Napoli. Niestety o ile marynarka leżała w miarę ok to spodnie były dużo za ciasne w pasie. Minusem jest, że nie można mieszać rozmiarów spodni i marynarek. Tak więc wyszedłem ze sklepu z pustymi rękami. Udałem się na Jermyn St. do CT. Tam też zakupiłem swój garnitur. Co prawda nie obędzie się bez drobnych (mam nadzieję) poprawek ale chyba najbardziej mi przypasował. Jutro wrzucę fotkę do oceny. Byłem jeszcze w TML ale spędziłem tam zaledwie kilka minut i wyszedłem zniesmaczony fatalną obsługą. Nie wiem czy to standard, być może po prostu Pan który mnie "przejął" miał gorszy dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że w Twojej ocenie TML i CT są gorsze od SS i MS?

Nie jestem najbardziej obiektywna osoba bo w wielu sklepach po prostu nie moge dopasowac do siebie marynarki. Nosze 35. Wszsystkie marki zaczynaja od 36 a to jest troche luznawe. Sila rzeczy wiec nie ubieram zbyt duzo rzeczy TML ani CT. Z samego jednak wygladu i materialow wydaje mi sie ze najwyzsza polka MS oraz SS sa lepsze od TML i CT. SS z nich wszystkich ma jednak najmniejszy wybor klasycznych garniturow. Pod wzgledem wyboru szarosci i granatow to TML i CT sa duzo lepsze i tam warto sie kierowac jesli ktos jest w standardowym rozmiarze. Jak najbardziej

 

@krzsmi11: czekamy na prezentacje nabytku. Dlaczego napisales 'mam nadzieje'? Nie uzgodniles poprawek ktore trzeba zrobic w sklepie? Z TML slusznie. Jak facet mial gorszy dzien lub cokolwiek to stracil klienta. Choc ja bylem kiedys niezadowolony z obslugi w CT gdzie facet mnie w ogole nie sluchal tylko chcial wepchnac koniecznie 4 dodatkowe koszule, potrzebowalem jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na przyszłość nie zrażaj się przesadnie zbyt ciasnymi w pasie spodniami, w RTW zawsze (?) jest zapas materiału na poszerzenie, nawet o jakieś 8 cm. To prosta i szybka przeróbka. Ja zawsze mówię sobie, że jeśli guzik się zapina (nawet przy wciągniętym brzuchu), to spodnie są do uratowania i nigdy się na tym jeszcze nie przejechałem.

Dla überestetów - to prawda, że przy dużym poszerzeniu spodni kanty i kieszenie na pośladkach mogą się przesadnie oddalić i całość straci symetrię. Ale kanty zawsze można zaprasować inaczej. a kieszenie - jeśli je widać, to marynarka jest za krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzsmi11: czekamy na prezentacje nabytku. Dlaczego napisales 'mam nadzieje'? Nie uzgodniles poprawek ktore trzeba zrobic w sklepie? Z TML slusznie. Jak facet mial gorszy dzien lub cokolwiek to stracil klienta. Choc ja bylem kiedys niezadowolony z obslugi w CT gdzie facet mnie w ogole nie sluchal tylko chcial wepchnac koniecznie 4 dodatkowe koszule, potrzebowalem jednej.

Nie jestem ekspertem. Prawdę mówiąc był to mój pierwszy zakup garnituru. Starałem się poczytać forum przed zakupem żeby się przygotować i wiedzieć na co zwracać uwagę. Niestety ciężko z dnia na dzień stać się obeznanym z tematem. Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałem, że w sklepie CT mogą mi skrócić rękawy marynarki? Z resztą jutro wstawię fotkę to mam nadzieję dostanę od Was listę co jest do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważny dylemat: który wybrać garnitur?

Nakreślam sytuację: w sierpniu jadę na ślub do mojego kuzyna. Jest to też okazja żeby zaopatrzyć się w nowy zestaw. W grę wchodzi Suitsupply - kupiłem u nich jeden garnitur, co prawda przestrzeliłem z rozmiarem i krawiec zdołał dopasować do mnie tylko spodnie, ale generalnie jestem z firmy zadowolony i dam z przyjemnością drugą szansę. Cena też robi swoje. 300 euro jest na moją kieszeń. Dwóch niestety nie kupię, bo w planach wydatkowych na ten rok mam jeszcze loafersy. Dodam że w dniu dzisiejszym moja sfera zawodowa to głównie korytarz sądowy, ale dopiero na etapie aplikacji. A jak wiadomo (a dla tych co nie wiedzą to powiem) aplikant jest dziś tańszy od niewolnika :D ale nie wolno narzekać, trzeba robić swoje. Do rzeczy:

 

Walka rozgrywa się między dwoma skrajnymi wizjami świata: wełną i lnem. 

 

Wariant nr 1. Wełna

http://eu.suitsupply.com/en/suits/napoli-navy-pinstripe/P1105-JD.html?start=80&cgid=Suits&prefn1=collection&prefv1=Spring%2FSummer

Komentarz: Klasycznie. Prosto. Lubię takie rozwiązania - im prościej tym lepiej. Wiem, że będzie pasować do ślubu i posłuży mi też później. 

Z drugiej strony obawiam się, że w lato będzie mi w nim za gorąco. Nie ma ubrań uniwersalnych na każdą porę roku. Troszkę się obawiam że zajdzie sytuacja w stylu "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Na pozostałe pory roku mam zestawy koordynowane i trochę się obawiam, że nie ma sensu zapychać sobie szafy.

 

Wariant nr 2. Len.

http://eu.suitsupply.com/en/suits/napoli-blue-plain/P3565.html?start=6&cgid=Suits&prefn1=collection&prefn2=styleFit&prefv2=Classic-Napoli&prefv1=Spring%2FSummer

Komentarz: uwielbiam len, od kiedy odkryłem go w zeszłym roku nie wyobrażam sobie lata bez lnianych koszul. Od tego roku mam też marynarkę bez podszewki, z niewielu rzeczy jestem tak zadowolony. Jest to jednak rozwiązanie dość odważne. Nie będzie też całoroczne. Doskonale sprawdzi się tylko w okresie późnej wiosny i upalnego lata.

 

Wiem że marudzę strasznie, dlatego proszę Was o konsultacje: co Wy - nawet nie będąc w mojej sytuacji - byście wybrali - i zdanie lub dwa komentarza :) będę bardzo wdzięczny, niestety wśród znajomych moje problemy nie znajdują zrozumienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Constantin: chcialbym zobaczyc jak wygladalby ten model w "dobrze" skrojonej marynarce z guzikiem tuz nad paskiem. Bez takiej skrajnosci w ocenie. Marynarka jest powiedzmy po krotszej stronie przedzialu ale przesadziles z komentarzem. Marynarka wtedy zeby miec proporcje musialaby siegac kolan. No chyba ze to bylo w formie zartu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.