Skocz do zawartości

Wszystko do butonierki


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie w mojej butonierce króluje wyłącznie eustoma. Goździk może się schować! ;)

 

Kwiat jest piękny, śnieżnobiały, bardzo trwały i dostępny od ręki w większości kwiaciarni. No i najważniejsze! Przy tej samej wielkości kwiatka, zielona część przy samych płatkach (szyjka?) jest kilka razy cieńsza, co jest największą zaletą dla mojej zmaltretowanej wiele razy butonierki. Swoją drogą Panowie, ostatnio, jak tylko zakładam marynarkę - kwiatek musi być. I czuję się świetnie, choć jest ten sam dreszczyk emocji, co sprzed wielu miesięcy przy pierwszych testach marynarka + poszetka :D.

 

 

 

Szacuneczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To charakterystyczna przypinka, którą fabrycznie stosuje marka Lubiam. Osobno raczej nie kupisz tego gadżetu.

 

Dzięki. Widziałem podobną w tk maxx przypiętą do jakiejś marynarki. Dla samego gadżetu nie kupię marynarki w nie swoim rozmiarze ;) a o lbm na razie pomarzę.

Koralowy pin od Isaia można kupić za jakieś $40-50.

 

IsaiaPlum-10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Widziałem podobną w tk maxx przypiętą do jakiejś marynarki. Dla samego gadżetu nie kupię marynarki w nie swoim rozmiarze ;) a o lbm na razie pomarzę.

Koralowy pin od Isaia można kupić za jakieś $40-50.

 

 

 

150 zł za emaliowaną przypinkę, to spora przesada. Za 299 zł były marynarki LBM w TK Maxx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ręcznie polerowany koral  ;) (gałązki koralowca) ! To może była lbm? Oj, to trzeba sprawdzić.

 

Mimo wszystko cena przesadzona. Przykład dużo większych półfabrykatów z czerwonego koralowca:

http://www.skarbynatury.pl/koral-czerwony-kiel-40-mm-1-szt.html

 

Osoba, która robi biżuterię wykona ci taką wpinkę za 20 zł z materiałem.

 

Marynarki były z linii L.M.B. ale to było jakieś dwa miesiące temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Ja od kiedy skończyłem studia występując w marynarce w sprawach zawodowych trzymam zazwyczaj przypinkę absolwenta Politechniki.

Wcześniej - jeszcze na studiach - najczęściej był to znak uczelni.

Jeśli chodzi o inne okazje... uważam, że podczas świąt państwowych odpowiednia będzie biało-czerwona Kokarda Narodowa.

czasem w butonierce noszę [...] logo Apple [...]

Pracujesz tam? ...czy tylko jesteś jednym z wielu iUserów. np Mój kuzyn ma takiej jabłko nawet na muszli klozetowej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy spinki węzełkowe są wg Was OK jako przypinka w butonierce do garnituru w pracy? Dotychczas myślałem o dodaniu ich do stroju casual ale teraz się zastanawiam... Generalnie spinki węzełkowe założone do mankietu koszuli, obniżają jej formalność, stąd pytanie czy dodane do butonierki pasują do formalnego stroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Czy spinki węzełkowe są wg Was OK jako przypinka w butonierce do garnituru w pracy? Dotychczas myślałem o dodaniu ich do stroju casual ale teraz się zastanawiam... Generalnie spinki węzełkowe założone do mankietu koszuli, obniżają jej formalność, stąd pytanie czy dodane do butonierki pasują do formalnego stroju.

 

"Formalny strój" "w pracy"? O ile nie jesteś prezesem jakiegoś Bardzo Inwestycyjnego Banku S.A., to nie ma problemu, a nawet mogłoby to być odebrane jako nadmiar tego czegoś. Takoż jeśli byłbyś ciurą oddziałową w jakimś polskim banku, gdzie na pewno byłoby źle widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Nie jestem językoznawcą i chociaż staram się być krytyczny także względem siebie -- myślę, że P.T. Koledzy się niepotrzebnie czepiają. W pierwszym zdaniu (właściwie równoważniku zdania, które jest klamrą spinającą całą wypowiedź) podmiotem jest formalny strój w pracy. W drugim i trzecim zdaniu podmiotem jest wyraz Ty i tu akurat mamy zastosowany podmiot domyślny (o tym jest nawet w Wikipedii...)

Nie mogę uwierzyć, że w tak eleganckim towarzystwie dopuszczalne są tylko zdania pojedyncze i orzeczenia proste. Byłbym rozczarowany...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Podziwiam zapał części P.T. Forumowiczów do produkowania postów, dzięki którym w klasyfikacji ilościowej wybijają się na sam przodek; warto jednak, pamiętając o ich ilości, popracować też nad jakością. Może być kontrowersyjnie, ale musi być treść. (Bo skłonności do stadnego rzucania się na "ofiary" nie podziwiam, ale wiem, że watahą zawsze raźniej).

 

Odpowiadając na jedyną merytoryczną odpowiedź -- moim zdaniem, tak, z tym, że:

 

- formalny strój w pracy to pojęcie wieloznaczne (albo nic nie znaczące);

- taka ozdóbka w stroju roboczym będzie jak najbardziej na miejscu;

- jednak na pewnych bardzo wysokich stanowiskach wyglądałoby to raczej źle (np. wśród członków zarządów banków, etc. -- wiadomo, że co innego ujdzie w koncernie medialnym lub rozrywkowym, a co innego w finansach, zwłaszcza bankowości inwestycyjnej, albo np. w zbrojeniówce);

- są jednak osoby postawione na świeczniku, które mają już taką pozycję, że wolno im naprawdę wszystko i nikt tego nie odbierze źle (jakieś fryzury, paciorki);

- natomiast na robotniczych stanowiskach w bankowości (i nie tylko) oczywiście przełożony zmyje za to głowę, bo wiadomo, że dress-code, że klienci, że takie sprawy.

 

 

Swoją drogą jestem wstrząśnięty, a może nawet nieco zmieszany. Wizja budowania wypowiedzi składających się wyłącznie ze zdań prostych jest okropna.

 

Q.E.D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, czemu węzełki miałyby być OK w branży medialnej a w banku już nie. Branża nie jest dla mnie istotna, pytanie brzmiało czy węzełki będą OK do garnituru (wyraźnie napisałem w zapytaniu, że o garnitur chodzi).

 

W tak zwanym międzyczasie doszedłem już sam do wniosku, że najlepiej spróbować samemu i zobaczyć jaki będzie efekt....

 

Pozdrawiam

Sekret

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Nie bardzo rozumiem, czemu węzełki miałyby być OK w branży medialnej a w banku już nie. Branża nie jest dla mnie istotna, pytanie brzmiało czy węzełki będą OK do garnituru (wyraźnie napisałem w zapytaniu, że o garnitur chodzi).

 

 

To bardzo proste. Inny dress-code obowiązuje w branży rozrywkowej. Inny dress-code obowiązuje w bankowości i finansach. W branży rozrywkowej czasem sam w sobie garnitur będzie źle wyglądał. Czasem będzie wyglądał dobrze, ale właśnie w formie nieformalnej. W banku zwykle uchodzi mniej (szczególnie na wysokich stanowiskach), więc różnego rodzaju ozdóbki mogą być gorzej odebrane. Są zawody, w których preferuje się nudną stylistykę. To branże, w których stawia się na tzw. "zaufanie" -- banki, prawnicy. Ale tu też inaczej będzie się nosił prawnik działający w segmencie rozrywkowym, a inaczej partner w kancelarii zajmującej się miliardowymi inwestycjami.

 

Więc jeśli zastanowisz się gdzie ów garnitur będzie się pojawiać -- odpowiedź stanie się pełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę swoim pomysłem na jaki wpadłem jakieś pół godziny temu.

Tylko nie bijcie, jestem początkujący :P

 

Znazłem jakiś tutorial na youtubie jak zrobić kwiatek z materiału.

5 kółek wyciętych z fioletowej tkaniny i dwa guziki - jeden na górze jako środek kwiatka, drugi do utrzymywania całości w butonierce, no i kawałek nitki.

 

A taki jest efekt (przepraszam za jakość zdjęć, ale robione telefonem, a jest ciemno):

IMG_20140204_205047.jpg

 

IMG_20140204_205243.jpg
хостинг изображений gif

edit: gdyby ktoś pytał czemu jest prawa klapa zamiast lewej - zdjęcie zrobiłem stojąc przed lustrem :P
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biotyk, profeska!

 

Olgierd, wydaje mi się, że w sprawie maleńkiej spinki do butonierki wytoczyłeś za duże działa. Nie uważam, aby trzeba się było kierować w tym przypadku kryteriami, które przedstawiłeś.

 

Ps. Branża rozrywkowa to bardzo szerokie pojęcie i zapewniam Cię, że garniturów tam bez liku.

Ps 2. W instytucjach finansowych wcale nie musi być tak nudno jak piszesz... nie wiem skąd te poglądy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.