Skocz do zawartości

Marka Loake


yoshi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, moje pytanie kieruje głównie do posiadaczy modelu Aldwych.

Z Berwicka noszę 9/9,5 w zależności od kopyta, w Gordonach 44, a w CS 9 (było ciasno, ale rozchodziłem). Moje stopy mają długości ok. 28.8 i 29.1 cm. Stopa raczej węższa (F). Zamówiłem rozmiar 44, powinien być ok? 

 

Ja przy prawie identycznej długości stóp noszę Aldwych w rozmiarze 9,5. Z Berwick mam trzewiki 242 w rozmiarze 9, ale mogłyby być węższe. Z Yanko 915 jestem tak pomiędzy 9,5 i 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czołem Panowie! Nie wiem czy pisałem wcześniej więc witam wszystkich ;)

Chciałbym kupić czarne buty GYW do codziennego garnituru biznesowego (ew. okazjonalnie na wesela). Albo pełne oxfordy albo z ażurem. Budżet poniżej 700. Zastanawiam się nad Loake Grant - ładne czarne brogsy. Macie może jakieś doświadczenia w temacie jakości?

Rozważam też Berwick 2428, to już typowe oxfordy. Oba w podobnych cenach (Loake 650, Berwick 699). Do tej pory chodziłem w jakichś derby pilpola.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 17.09.2016 o 19:13, vanhamoinen napisał:

Co sądzicie o tych butach? Jeśli nie, to co innego w podobnej cenie (brązowe broguesy)

https://sklep.klasycznebuty.pl/311,loake-fearnley-brown.html

Osobiście bym poprosił o zdjęcia tych butów w naturalnym świetle, bo w linku to co zdjęcie to praktycznie inny kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziś przeczytałem cały ten temat. I powiem szczerze że dziwnie się czuję...

moje buty, które nosiłem dotychczas to Ryłko i Wojas. W pewnym momencie zainteresowany i zachęcony blogiem milerszyje.pl kupiłem u niego w sklepie dwie pary butów Loake

Loake 201B, rozmiar 9, 499zł

Loake 200CH, rozmiar 8,5, 584,10zł

 

I teraz tak, buty noszę dwa razy w tygodniu, dom, auto, wykłady, auto, dom. W sumie 500m chodzenia. Dywan + kostka brukowa.

Podeszwa zdziera się momentalnie.

Buty bardzo wygodne. Mam wysokie podbicie i nie do końca leżą tak jak powinny ale są wygodne.

 

Nie jestem znawcą ale ogromnym pedantem już tak. A więc, buty 201B - krzywo wybity medalion

200CH - zadziory ze skóry na podeszwie, wystający szef, mikro skazy na skórze.

Wszystko to rzeczy drobne i nawet nie reklamowałem bo nie rzuca się to w oczy.

Mimo wszystko zły jestem o jedną rzecz, która uświadomiłem sobie dopiero po przeczytaniu tego tematu... chciałem kupić dobre buty, kupiłem Loake design dość słabej jakości. Przykre to dla mnie troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MH_fan napisał:

Wniosek prosty - najpierw czytać, potem kupować. ;)

Czytałem... wyżej wymienionego bloga. Na forum dotarłem niedawno.

 

17 minut temu, eye_lip napisał:

Jak się podobają wizualnie i są wygodne, to ciesz się zamiast zamartwiać.

Właśnie czytam Twoje opisy dotyczące marki Loake na Twoim blogu. I mówiąc szczerze chyba w tym budżecie nie znajdę nic lepszego. Tyle tylko że nie będę już kupował internetowo a w sklepie stacjonarnym. Gdzie można oglądać i zbić cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pary Loake Shoemakers, czy też raczej miałem, jedną - wiedenki ze skóry lakierowanej, b. wygodne po początkowym bolesnym rozchodzeniu, są już od dawna na śmietniku (bardzo źle wyglądała skóra po połamaniu się lakieru), drugie - sztyblety - bardzo wygodne, podstawowe buty jesienno-zimowe na pluchę do dziś. Jednak dałem za nie znacznie mniej.  500-600 zł za buty z tej linii (design jest chyba jeszcze nieco niżej) to jest o wiele za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1880 jest uważana (nasze forum, Styleforum) za pierwszą wartą zainteresowania (od siebie dodam - nie w cenie producenta); niektóre modele niższych linii, zwłaszcza Shoemakers też mogą się sprawdzić, ale na zasadzie tanich butów (znów: zakup okazyjny lub na sporych wyprzedażach) na niepogodę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, czy miał ktoś z Was styczność z butami z poniższego linka (model Anglesey)? Chodzi mi głównie o jakość wykonania (innymi słowy czy są warte swojej ceny pod tym kątem), bo wizualnie koń jaki jest, każdy widzi.

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?colset=1&styleid=2854&shoeid=12251&brandid=7&catid=20&oldcolid=6080&stype=0&colourid=6080

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.