Skocz do zawartości

Szaliki - dyskusje i porady


ejzojeden

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje rozpocząć dyskusje o szalikach.

Zbliża się jesień w polskim klimacie nieodzowna część ubioru.

Jakie tkaniny uważane są za odpowiednie do noszenia z garniturem z wełny czesankowej.

Intuicyjnie do letniego lnianego garnituru odpowiedni będzie lniany szalik ew len zmieszany z jedwabiem

Jedwab zmieszany z kaszmirem, kaszmir z wełną, czysty kaszmir, jedwab z wełną - sezony jesień zima

jakich producentów specjalizujących sę w dzianinach polecacie?'

wklejam ciekawy film na ten tamat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Chciałem założyć temat traktujący o szalach, ale dzięki magicznej opcji "szukaj", mogę po prostu odkopać stary.

Właśnie... . Na stronie są traktowane trochę po macoszemu, jedyny link z szalami był związany z tematem o poszetkach (http://www.poszetka.com/pol_m_SZALE-151.html).

Zanim jednak temat o szalach rozwinie się (jeśli w ogóle) na gruncie modeli za kilkaset złotych, koniecznie z materiałów światowej klasy, sam mam pewne wątpliwości.

Nie ukrywam, że jestem wręcz minimalistą jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju kraty i łączenia kolorów. Po prostu nie podobają mi się szale, choćby z przykładowego linku, który podałem (co nie znaczy, że są brzydkie - po prostu kwestia gustu).

Zawsze marzyłem o szaliku nie za dużym, bez falbanek, najlepiej koloru czarnego/granatowego, tyle tylko, że z dobrego gatunkowo materiału.

Jeśli chodzi o styl to zbliżony do tego: http://eu.levi.com/pl_PL/shop/products/ ... earch=true

Ale oczywiście - nie akryl/poliester i inne świństwo.

Przeszukałem trochę internet i niczego ciekawego nie znalazłem.

Jakieś pomysły gdzie zaopatrzyć się w ten atrybut eleganckiego mężczyzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszetka.com mają jakieś szale, ja dotychczas kupowałem u znanej z naszego forum Dandy oraz w TK Maxx i w Peek & Cloppenburg oraz w jakichś dziwnych sklepach z artykułami "country" w Anglii. Lubię szale w ciepłych kolorach, często z wzorami, bo ożywiają moje szare płaszcze. Czarne i granatowe szale za bardzo się imho zlewają. Ale to oczywiście kwestia gustu i tego, co chcemy uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o materiale na szaliki takim jak wełna z alpak?

http://www.kolumbijsko.com/kolumbia/tak ... we_na.html

Podobnych stron są setki, jednak "każda przekupka swój towar chwali".

Rzeczywiście jest bardziej prestiżowa i - co najważniejsze - posiada lepsze właściwości od wełny owczej? (Od razu napiszę, że wiem, iż nie można uogólniać - wysokiej jakości wełna owcza zawsze będzie lepsza od kiepskiej jakości wełny z alpak etc.)

Na jednej z nich znalazłem nawet szaliki w stonowanym kolorach (czarny i granatowy), a falbanki jak będą mnie denerwować to potraktuję nożyczkami). Zastanawia mnie niska cena (70 zł), a zważywszy, że szal ten ma mi służyć w zimie, a nie do wyjścia do teatru/opery, jedwab/kaszmir w tym wypadku prezentuje się chyba jednak zbyt elitarnie. Cena jest na tyle podejrzana, że wziąłem sprzedającego w krzyżowy ogień pytań na temat sprzedawanych przez niego wyrobów. Zobaczymy.

"Wełna alpaki to towar dość drogi i niezwykle luksusowy. Szyje się z niej poncha, swetry, marynarki, kostiumy i lekkie płaszcze."

Im dłużej jednak szukam, tym bardziej wnioskuję, że wełna z merynosa > alpaki, a tak poza tym to jedwab/kaszmir (,,bo nie

gryzą") > all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie obaj kupic u tego sprzedawcy i podzielic sie kosztem wysyłki ;)http://www.ebay.co.uk/itm/HAND-MADE-SIL ... 5f785aae54

Edit: Wasze wymagania nie sa zbyt wygórowane - granatowych i czarnych szalikow z jedwabiu lub welny jest w internecie na peczki, wiec nie wiem w czym problem.

Janie,

niestety frędzelki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam kolegow,

potrzebuje drobnej rady dotyczacej szala.

do zimowego plaszcza mam welniany, dosyc gruby szal, nie wiem do konca jk go dobrze opisac, ale 'udajacy' włóczkę.

Nie mam jednak niczego jesiennego i w zwiazku z tym rady potrzebuje.

Do trenczu tez sie welna nada? tylko jak rozumiem, zwazywszy na material plaszcza, powinna byc bardziej cienka i nie 'wloczkowata', zeby sie nie gryzly za bardzo faktury i gruboscia?

Jesli dobrze kombinuje, to ktos moze doradzic jakis sklep sieciowy w ktorym mozna takie szale dostac? Jestem ze sredniego miasta, wiec tylko takie najbardziej popularne sieciowki wchodza w rachube, ew sklepy z 'ubiorem' meskim, ale tam to poza poliestrem moze byc maly problem cos znalezc :)

Dzieki z gory za pomoc

Byrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak cienka wełna, ale jest miękki w dotyku. Inaczej jakoś nie potrafię tego opisać ;-) Jak wrócę z pracy to mogę wrzucić fotki swoich szali (mam 2 z takiego materiału)

Ja jeszcze dodam, że to bardzo dobry wybór na szalik. Jedwab, podobnie jak wełna, jest termoaktywny, takie szale są ciepłe i przyjemne, nie mechacą się. Użytkuje dwa już od kilku lat i jestem bardzo zadowolony.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.