Skocz do zawartości

Rozmiarówka - dyskusje i porady


bobwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Sam ma problem.

Chcę kupić double monk od Meermina na kopycie hiro.

Wymiary mojej stopy (odrys na kartce, od najbardziej wysuniętych punktów) 27cm i 10cm.

I nie wiem czy właściwy będzie uk8,5 czy uk9.

Większość butów mam w rozmiarze 9 ale mam tez 8,5.

Dopytuję się wszędzie gdzie się da.

Moim zdaniem max uk8

Dzięki.

Twój problem ze złym dopasowaniem, skłonił mnie do głębokiego zastanowienia.

Wysłałem zapytanie do Meermina ze skanem i wymiarowaniem stopy (długość, szerokość).

Odpowiedź- 9uk.

Poprosiłem o wymiary wkładki double monków (hiro) dla 8,5uk i 9uk.

Dostałem praktycznie od razu.

Podwieszę tutaj, może komuś się przyda:

I send you the measures for our Hiro last in sizes 8.5UK and 9UK.

> L 301mm shoe sole 8,5UK - L 306mm shoe sole 9UK.

> W 107mm shoe sole 8,5UK - W 109mm shoe sole 9UK.

> L 285mm last(insole)8,5UK - L 289mm last(insole)9UK.

> W 102mm last(insole)8,5UK - W 103mm last(insole)9UK.

> Foot 26,8 cm 8,5UK - Foot 27,1 cm 9UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ponawiam pytanie

Długość mojej stopy to 28,5 cm. Jaki rozmiar będzie pasował z rodziny Loake? 43/44? Czy może coś pomiędzy nimi?

Szukałeś na forum?

Ja bym brał 43,5 albo 44. Długość stopy to tylko jeden z wymiarów - na długość może być ok, a i tak nie będzie pasować.

Noszę rozmiar większości butów 41. Kilka dni temu zamówiłem Loake Buckingham rozm. 7. Pasują idealnie.

Odświeżę trochę :D

Jan napisał o 44 w Loakach. Przymierzałem kiedyś w Tk Maxxx chyba jedyne klasyczne tam buty marki "Saville Row by Barker". Wiem że pojawiły sie nieprzychylne posty dotyczące ich jakości (bodajże małe zarysowania na czarnych butach odsłaniały brąz skóry) ale rozmiar który na mnie pasował to 42. Były trochę ciasne ale do rozchodzenia, 43 już luźniejsze. Czy to typowe kopyta Barkera? W którą stronę sie kierować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Z okazji pierwszego posta - dzień dobry wszystkim :)

Wypatrzyłem sobie takie buty:

 

http://www.massimodutti.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/duttipl/pl/30220004/682080/2108506/BUTY%2BW%2BSTYLU%2BDERBY%2BZE%2BSKORY%2BNAPPA%2BZE%2BZDOBIENIEM%2BBROGUE

 

Miałem możliwość przymierzyć w sklepie. I mam o tyle specyficzny problem, że po przymierzeniu dwóch rozmiarów ciągle nie wiem, który wybrać.

 

43 - niby ok, ale raczej trochę luźno. 

42 - na długość wchodzi jeszcze jeden palec, czyli byłoby w porządku, ale ściska w palce po bokach, a duży palec zderza się z górą przy chodzeniu.

 

Nie mam doświadczenia w kupowaniu takich butów. Mam stopę o długości ok. 27 cm, ale chudy jestem. Jak sądzicie, czy jak wezmę 42, to w tych pozostałych miejscach but się rozchodzi, czy też lepiej wziąć 43 "na grubą skarpetę"? Zwykle niby skłaniam się ku 43 i ewentualnie dorzucam wkładkę, ale i tak przez mój niski wzrost i szczupłą budowę buty często wyglądają na za duże wizualnie.

Mam rozciągacz do skór, może i to by też coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty zawiązane na styk (do końca) muszą dobrze trzymać stopę - nie może latać, nie może być szczelin (na wciśnięcie palca itp.). Jeśli tak jest w 43, to weź te. Skóra na pewno się rozciągnie (jak - nie wiem, nie mam półbutów od MD), czy jednak 42 staną się wygodne, nie wiem. Być może żaden z tych rozmiarów nie jest dobry - ze względu na kopyto i Twoją stopę (a połówek w MD nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj poszukuję rozmiarówki Herring Shoes (dla modelu http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&catid=50&shoeid=7135&selectedsizeid=9&selectedfitid=3&stype=1). Nie udało mi się jej znaleźć na stronie, HS nie odpisuje na wiadomość, a buty chciałbym już kupić ;]

 

Czy ktoś dysponuje rozmiarówką HS, np. przelicznikiem z mm na ich rozmiar i szerokość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty zawiązane na styk (do końca) muszą dobrze trzymać stopę - nie może latać, nie może być szczelin (na wciśnięcie palca itp.). Jeśli tak jest w 43, to weź te. Skóra na pewno się rozciągnie (jak - nie wiem, nie mam półbutów od MD), czy jednak 42 staną się wygodne, nie wiem. Być może żaden z tych rozmiarów nie jest dobry - ze względu na kopyto i Twoją stopę (a połówek w MD nie ma).

 

 

Dzięki za odpowiedź. Będę się musiał jeszcze z tym parę nocy przespać. 43 o tyle dobre, że zwykle wkładka załatwia sprawę, tylko przez moje proporcje często powstaje efekt butów klauna ;) Ale wygoda przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Mam problem z oznaczeniami Church - mianowicie czy litera G [obok nr kopyta] oznacza normalną czy szerszą tęgość buta ? Myślałem, że chodzi o szerszą, natomiast sprzedawca w sklepie zapewniał mnie iż jest to normalna szerokość [to by oznaczało że Church stosuje własne oznaczenia tęgości podobnie jak C&J]

 

P.S. Mailowałem do firmy, ale jakoś na razie bez odzewu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Zwracam się z prośbą o pomoc

dla zobrazowania

zakupiłe buty Alfred Sargent Cambridgne 7.5 fit F last 87- i są zbyt wąskie jak na trzewiki 

planuje tearz zakupic Foster And Son Crendon-Walnut country calf Boot 7.5 Fit G last 6184

 

Pytania

1 Czy ktoś miał do czynienia z takim kopytem Foster and Son w tęgości G?

2. Czy przypadkiem nie należałoby brac 8 fit G?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

             Do założenia tego tematu, pchnęły mnie problemy z dobraniem rozmiaru obuwia.

Kto ma standardowy gabaryt stopy- ten co by nie kupił to przeważnie trafi

Kto jest sasquatchem też ma jasną sytuację – tylko extra szeroki but mu pasuje.

„Lekkoszerocy” - mają najgorzej; tutaj  jest problem

Mailowałem w doborze rozmiaru z kilkoma sklepami, prześledziłem fora. W sklepach

radzili, że powinno być ok, na forach padały informacje, że szerokie i obszerne. Zamówiłem i okazały się za wąskie.

Proponuję aby „szerszostopowcy doświadczeni w klasycznych butach” podzielili się, jeżeli oczywiście zechcą swoją wiedzą;

albo kto ma podobny problem wrzucał tutaj "temat". Być może przyda się to komuś jeszcze (oprócz mnie :) ).

 Zaczynam

Alfred Sargent Cambridge Last 87-dla szerszotopowców najprawdopodobniej okaże się za ciasny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość szeroką stopę. Według rozmiarówki podanej w książce "Hand made shoes" Laszlo Vass'a przy rozmiarze 8 szerokość stopy jest poza skalą (> i) !!!

 

 

 

btw - nie pamiętam czy na forum jest jakaś wiarygodna tabela długość vs. tęgość opublikowana ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z szeroką stopą wynika też z umiejscowienia najszerszego punktu buta w odniesieniu do odległości od pięty, tyłu buta. Często but reklamowany jako szeroki taki rzeczywiście jest, ale przez kształt kopyta i indywidualny sposób chodu te punkty mogą się rozmijac. Ja mam tak ze najszerszy punkt mam w połowie małego palca. Dlatego tez sama długość wkładki niewiele mówi, bo kiedy mi but juz sztywno siedzi na nodze przez blokowanie się w tym miejscu to osoba o takiej samej długości nogi ale wezszej stopie, już w tym samym bucie tonie.

Ja Yanko i Meermina polubiłem właśnie za to, że ich kopyta mają ten punkt najszerszego rozstawu przesunięty trochę do przodu. Z drugiej strony Januszkiewicz musiał przez to zrobić mi strasznie wydłużone buty by całość na jego kopycie wyglądała zgrabnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 pomierzyłem właśnie swoje buty

 i też na to zwrócilem uwagę

Zabawne ale:

AS Cambridge                7,5   30,7 długość   11,5 szrokość   - nie zmierzyłem rantu podeszwy  - ciasne

zimowy buty Meindla        8      30,6 długośc   11    szrokosć   - praktycznie bez rantu                - bardzo wygodne

Sportwe Five Ten           7,5   29,6 długość   10,3 szerokość  - bez rantu                                   - wygodne

Gino Rossi bardzo stare  41   18,9-długosć   11,6 szerokość  - rant 0,6cm                                - barzdo dopasowane - ciasnawe ale inaczej niż AS.

wybrałem buty o całkiem różnym przeznaczeniu- pomierzyłem ot tak dla ciekawości-

wynika z tego jasno kto balansuje w rozmiarze między szerokim a średnim moze mieć spore kłopoty jeżeli buty są wykonane z "grubej małopodatnej skóry",  kształt kopyta jest wtedy najważniejszą sprawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem swoje stopy w/g wklejonego kilka postów wczesniej obrazka.

I tak:

Lewa
Długość    26,1cm

A 25,8cm
B 25,9cm
C 26,8cm
D 34,0cm

Prawa
Długość 26,2
A 25,9cm
B 26,0cm
C 27,0cm
D 34,1cm

 wyedytowałem po ponownym dokłądniejszym pomiarze

http://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=1604

 

Czy jakiś fachowiec jest wstanie stwierdzić iż  mieści się to w "rozsądnych przedziałach"  czy też jest to już "jakaś mutacja",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - powiedziałbym że to dość szeroka stopa. Ja przy podobnej długości stóp - 26,7 cm ma coś takiego (błąd pomiaru +/- 0,5 cm):

 

Prawa

A - 24 cm

B - 24,5 cm

C - 25 cm

D - 34 cm

 

Lewa

 

A - 24,3

B - 24,5

C - 26 cm

D - 33 cm

 

 

 

I tak przykładowo wygląda rozmiarówka moich butów: (tam gdzie nie ma komentarzy jest perfect) - wszystko to F (poza polskimi wynalazkami i Yanko)

 

Nord (luźny, stopa trochę lata), Geox, Ryłko, Wojas, Gino Rossi, Magnanni (minimalnie za długi, szerokość na styk), Herring (trochę ciasny, na długość dobry), Massimo Dutti (za małe) - 41 / 7 UK

Bexley, Nunes Correa (uciska na szerokość palce stóp), Loake (stary model z lat 70, raczej niereprezentatywny dla obecnych konstrukcji), Herring chukka (ciasny na odcinku środkowym stopy), Yanko - 7,5 UK

Loake (minimalnie za długie), Loding (ciasne przy palcach), Sperry -  8 UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.