Skocz do zawartości

Tkaniny i inne materiały: wzory, sploty i inne


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej chodzi o materiał w paski, przypominający te ze strony Dr Kilroya

(http://andrewsandpygott.files.wordpress ... hmeres.jpg).

Wiem, że można kupić drogie wełny angielskie, albo włoskie za cenę garnituru z wieszaka na takie spodnie, ale szukam tańszej alternatywy.

Bez przesady. Na spodnie potrzebne jest tylko ~1,2m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twórzmy jakiś mitów. Materiał na spodnie sztuczkowe ma większość producentów tkanin (chociażby próbnik PB Universal Harrisons) za 50-100zł/m maksymalnie więcej niż polskie tkaniny, których czas świetności jednak minął.

Cenę ledwo dosięgającą 1000zł/m osiągają raczej tylko materiały z wysokiej jakości kaszmiru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twórzmy jakiś mitów. Materiał na spodnie sztuczkowe ma większość producentów tkanin (chociażby próbnik PB Universal Harrisons) za 50-100zł/m maksymalnie więcej niż polskie tkaniny, których czas świetności jednak minął.

Cenę ledwo dosięgającą 1000zł/m osiągają raczej tylko materiały z wysokiej jakości kaszmiru.

W takim układzie nie znam do końca realiów.

Coś polecacie do sprawnego, szybkiego zamówienia online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

co to jest "bawełna merceryzowana " ???

Bawełna poddana specjalnemu procesowi (kąpieli w roztworze czegoś, nie pamiętam), przez co zyskuje połysk i wzmacnia się.

Nie jest to znowu takie kuriozum, często z takiej bawełny robi się skarpetki, polówki itp., także jeden pytajnik wystarczyłby;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej grubszy fil'a fil. Flanela ma taki lekko "gąbczasty" wygląd i wbrew pozorom, bardzo trudno jest ją zidentyfikować na zdjęciu. Zwykła wełna z dodatkiem "włosków" na powierzchni w jaśniejszym kolorze potrafi łatwo zmylić, a i są flanele o splocie podobnym do gabardyny, delikatne w dotyku, ale też chociaż grube - bardzo przewiewne. Całkiem możliwie, że to na powyższym zdjęciu to jest właśnie taka flanela - wskazuje na to lekko odstający szew w kroku i lekki połysk materiału :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...są flanele o splocie podobnym do gabardyny, delikatne w dotyku, ale też chociaż grube - bardzo przewiewne.

czy mógłbyś mi polecić producenta/bunch/wzornik z takimi?

te które oglądałem mają domieszki z kaszmiru itp przez co są astronomicznie drogie i nietrwałe.

ostatnie spodnie z flaneli przetarły mi się po dziesięciu założeniach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc przechodziłem większość ostatniej zimy w flaneli od Harissona, przy -20 stopniach, były to jedyne spodnie w których było mi ciepło, zakładając tę samą parę spodni 3-4 razy w tygodniu i zero jakiegokolwiek zużycia. Próbnik Flannel. Polecam materiał z czystym sercem.

Te gabardynowe, również dość pancerne (numeracja koło 34078), ale raczej na temperatury 12-25C są w próbniku Hunt&Winterbotham Classic Flannels. Tylko są one ciężkie do szycia przez krawca i warto go od razu poprosić, by zastosował podwójny szew na wszystkich łączeniach, jeżeli tego nie robi domyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach

jeśli Ci bardzo zależy spróbuj zadać pytanie jego agentowi ;)

Julian Belfrage Associates +44 (0)20-7287 8544

I to się nazywa "full service" ;).

Misza, andershep, Caporegime

dziękuje za odpowiedzi.

PS. Zadzwonię do Julka i podpytam:P

Michau na moje oko to donegal tweed i charakterystyczny wzór sól z pieprzem. Nie jest to flanela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...są flanele o splocie podobnym do gabardyny, delikatne w dotyku, ale też chociaż grube - bardzo przewiewne.

czy mógłbyś mi polecić producenta/bunch/wzornik z takimi?

te które oglądałem mają domieszki z kaszmiru itp przez co są astronomicznie drogie i nietrwałe.

ostatnie spodnie z flaneli przetarły mi się po dziesięciu założeniach :evil:

Szczerze mówiąc, to kolejny post, gdzie czytam o flanelach same złe rzeczy - nietrwałe, potrzebują trzy dni odpoczynku, drogie, zbyt grzeją itd.. I zarazem powód, dla którego prawdopodobnie nie zdecyduje się na szycie spodni z flaneli na zimę, tylko wybiorę inny ciepły materiał, jak ostatnio. Jedynie wypowiedź Capo pod spodem daje pewną nadzieję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to kolejny post, gdzie czytam o flanelach same złe rzeczy - nietrwałe, potrzebują trzy dni odpoczynku, drogie, zbyt grzeją itd.. I zarazem powód, dla którego prawdopodobnie nie zdecyduje się na szycie spodni z flaneli na zimę, tylko wybiorę inny ciepły materiał, jak ostatnio. Jedynie wypowiedź Capo pod spodem daje pewną nadzieję...

bo flanela to kochanka piękna, ale trudna... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to kolejny post, gdzie czytam o flanelach same złe rzeczy - nietrwałe, potrzebują trzy dni odpoczynku, drogie, zbyt grzeją itd.. I zarazem powód, dla którego prawdopodobnie nie zdecyduje się na szycie spodni z flaneli na zimę, tylko wybiorę inny ciepły materiał, jak ostatnio. Jedynie wypowiedź Capo pod spodem daje pewną nadzieję...

bo flanela to kochanka piękna, ale trudna... ;)

Dokładnie. I to dlatego niektórzy ją wybierają. W Anglii dyskutowałem o flaneli i nie powiedzieli nic odkrywczego. Gniecie się, szybciej niszczy, trzeba ją odprasowywać, powstają fałdy przy pachach w marynarce i poniżej kroku w spodniach...Trzeba o nią dbać tak jak o kaszmir, ale jednak w świecie klasycznej elegancji niewiele pobije widok mężczyzny w flanelowym garniturze .

Capo ma pancerną flanelę na spodnie 475 g, stąd jest mniej delikatna. Jak szyć garnitur, to chyba z takiego grubasa ;) I potem cichcem zimą wyłączać w biurze ogrzewanie. Że niby awaria a człowiek wygodnie w trzyczęściowej flaneli pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.