Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Na Discovery Historia dziś był ciekawy program „Historia Mody: Rewolucyjne trendy” - niestety trafiłem na samą końcówkę, sądzę jednak, że warto obejrzeć - zaciekawił mnie na tyle, że puściłem z dymem swoją kolację. Przewinął się m.in. wątek Dandysów. Powtórka tego odcinka będzie jutro o godzinie 9:00 i w poniedziałek o 14:00. Jutro o 19 natomiast, będzie kolejny odcinek tego samego programu pt. „XX wiek i zmiany w szafie

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idziesz tropem tematu tego wątku, to wkleiłem tekst "z mediów w tematach nas interesujących", nikt nie mówił że ma być interesujący sam w sobie ;)

 

Większość wywiadów ze "stylistami" jakie widać w mediach jest średnio zgodna z tematyką forum, natomiast tutaj z większością bym się zgodził. Dlatego wkleiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że znalazłeś ten artykuł. Swoją drogą w weekend słuchałem wywiad z wyżej wspomnianym i nawet można by stwierdzić, że niesie on kaganek klasycznej, eleganckiej oświaty, aż tu nagle padło zdanie (nie jest to dosłowny cytat):

 

Dziś założyłem granatowe spodnie i czarną koszulę. Jest to mój ulubiony zestaw. 

 

:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestroga przed ślepym naśladownictwem  :)

 

http://online.wsj.com/article_email/SB10001424127887324783204578621931345651310-lMyQjAxMTAzMDIwNDEyNDQyWj.html?mod=wsj_valettop_email

 

"And perhaps the most laughable of these style rules is the notion that men must match the color of their belts to that of their shoes to Pantone precision.

Men seem to equate going out without matching belt and shoes to leaving the house without underwear."


"The current menswear disease is perhaps best summarized by the abundance of men wearing wing tips and other dress shoes with no socks.

For two years I have seen magazines rave about the sockless look. Feet cannot bear it, but a stylish man these days never obeys his instincts, nor falters at the threat of blisters."
 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory informacja "made in" dotyczyła kraju, w którym odbyły się "ostateczne, zasadnicze i uzasadnione czynności produkcyjne". W praktyce mogło to oznaczać, np. wszycie metki w jednym z państw Unii Europejskiej.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,14430150,Made_in_Germany__ale_z_fabryk_w_Chinach__Bruksela.html#BoxSlotII3img#ixzz2bqBlArJF

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.