Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra już mam. Koszt wysyłki wydaje się być uzależniony od wartości zamówienia. Jak wziąłem trzy najtańsze (te spoza wyprzedaży) za łącznie 378 zł to wyskoczyła do wybrania opcja standard shipping za 45 zł. 

Swoją drogą jakoś nigdy nie przywiązywałem wagi do cen jednostkowych tych koszul bo i tak zawsze brałem 4 pak, który miał stałą cenę. A tu faktycznie w pewnych warunkach (przy najtańszych koszulach) może opłacać się branie z tej polskiej wersji sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam prośbę o poradę dotyczącą wyboru rozmiaru w CT. Do tej pory kupowałem głównie w Wólczance/Lambert, jednak ostatnio zauważyłem potrzebę uzupełnienia szafy o klasyki (biała button-down), które niestety ciężko dostać w PL (poza Milerem). Moje wymiary to:
- 182 cm wzrostu,
- kołnierzyk 38,
- 91 cm w klatce,
- 78 cm w pasie.
Kupowałem dotychczas koszule w rozmiarze 38/176-182 w wersji wyszczuplonej. Po skróceniu rękawa do 63/64 cm mogę powiedzieć, że leżą na mnie nieźle - można by lekko poprawić taliowanie i zwęzić rękaw, żeby było lepiej. 
Obawiam się jednak, że Extra Slim w CT może się okazać zbyt małe w klatce. Ponadto dochodzi kwestia długości rękawa, gdzie wydaje mi się, że lepszą opcją będzie 86 cm (mam jeden nieszczęsny egzemplarz od JB 38-85, gdzie rękaw mógłby być o ten 1 cm dłuższy, choć muszę przyznać, że dużo bardziej komfortowa jest ona w klatce).

Zastanawiam się, czy najlepszą opcją w tej sytuacji nie będzie dla mnie "zapolować" na egzemplarz z drugiej ręki, który rozwieje większość wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack13th napisał:

 Moje wymiary to:
- 182 cm wzrostu,
- kołnierzyk 38,
- 91 cm w klatce,
- 78 cm w pasie.
Kupowałem dotychczas koszule w rozmiarze 38/176-182 w wersji wyszczuplonej. Po skróceniu rękawa do 63/64 cm mogę powiedzieć, że leżą na mnie nieźle - można by lekko poprawić taliowanie i zwęzić rękaw, żeby było lepiej. 
Obawiam się jednak, że Extra Slim w CT może się okazać zbyt małe w klatce. Ponadto dochodzi kwestia długości rękawa, gdzie wydaje mi się, że lepszą opcją będzie 86 cm (mam jeden nieszczęsny egzemplarz od JB 38-85, gdzie rękaw mógłby być o ten 1 cm dłuższy, choć muszę przyznać, że dużo bardziej komfortowa jest ona w klatce).

Na pewno nie będzie zbyt wąska w klatce. Z tego co pamiętam extra slim fit CT dla kołnierzyka 38 ma około 100 cm w klatce. 10 cm zapasu to sporo. Problem może być z rękawem - koszule OCBD z są w linii "casual", gdzie nie można wybrać długości rękawów, a te w rozmiarze S są przykrótkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack13th napisał:

@Zajac Poziomka, fakt, moje przeoczenie, przeglądałem koszule button-down ze zwykłej linii, a te nie są z oksfordu. 
Czyli w Twojej opinii mógłbym spróbować Extra Slim Fit 38/86?

Myślę, że spokojnie możesz spróbować. Jesteś bardzo szczupły (dla porównania ja mam kołnierzyk 38, a 102 cm w klatce i 83 cm w pasie) więc na pewno koszula nie będzie za mała, co najwyżej jak napisał @Aver nieco zbyt obszerna.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak w ubiegłym roku zgadało się o koszulach M&S, z których te z wyższej linii są całkiem dobre i z dobrego materiału. Po kilku praniach (w pralni, sam nie prałem) koszule Collection Luxury (bawełna twill) skurczyły się w kołnierzyku o jeden rozmiar, a to niemało. Zasadniczo mam rozmiar 44 (z pomiaru), początkowo rozmiar o nazwie 44-45 był dobry, jednak obecnie są za ciasne. Natomiast 46 zrobił się idealny. Przypuszczam, że szerokość i długość rękawów także uległy lekkiej zmianie, ale to akurat na korzyść, więc nie zwróciłem uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Len od Lamberta (2016) w porównaniu do innych posiadanych przeze mnie koszul z lnu (m.in. Gant, ThinRedLine, Lancerto) jest najbardziej szorstki i sztywny. Kiedyś porównałem jego oddziaływanie na skórę do peelingu. Być może w tym roku zmienili dostawcę, ale warto sprawdzić w salonie stacjonarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym zamiast 3 koszul z zgrzebnego, w mojej ocenie fatalnego [bardzo casualowego]  lnu jedną bawełna len SuSu - to klasa sama w sobie, a i jeszcze te kołnierzyki które w Wólczance często są śladowe. SuSu ma przewiewność lnu a dzięki dodatkowi bawełny w miare się układa

Bawełna-len z Wólczanki po dwóch praniach robi się podobna do pieluchy [jak ktoś jeszcze wie co się robiło z pieluchami w tych czasach]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoko oceniam tez te Lancerto z kolekcji MrV. Udany krój i dobre wykonanie.

Natomiast len będzie zawsze casualowy (zawsze się wygniecie). Jeśli chcemy koszuli do bardziej formalnych zestawów, lepiej szukać cienkiej bawełny o luźnym splocie (kiedyś przypadkowo trafiłem na 3 takie koszule w P&C i o dziwo służyć będą trzeci sezon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją są lniane koszule z reserved, z linii premium czy jakoś tak. Na wyprzedaży około 70 zł i praktycznie cała rozmiarówka dostępna, duży wybór kolorów. Szczerze mówiąc zakładam je chętniej niż len od lamberta. Po sezonie użytkowania nie mam żadnych zastrzeżeń. Oczywiście kołnierzyk mogłyby mieć większy, ale zły nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Lamberta - obie posiadane przeze mnie koszule są moim zdaniem z tkanin Cotonificio Albini. Len po pierwszym praniu (przed nie oceniam bo i tak bym nie nosił koszuli bez uprania niezależnie od materiału) jest miękki, niegniotliwy. Łatwo go wyprasować. Wszywki z metką co prawda brak, ale mam bezpośrednie porównanie do lnianej koszuli Osovskiego i to ewidentnie tkanina z tego samego próbnika (tylko cena ciut inna bo Lambert ma w zasadzie stale wyprzedaże).  Z ciekawości potwierdziłem to jeszcze w Marlonie (zielonogórski salon MTM), który miał na miejscu lniany próbnik CA.  (tkaniny bodajże z serii Sahara Bright) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, nsmarcin napisał:

Witam, 

Panowie możecie mi pomóc i napisać, która marka szyje najkrótsze długie rękawy w koszulach? Niestety w sumie wszystkie jakie mierzyłem mają trochę za długie rękawy, a nie chciałbym oddawać wszystkich koszul do przeróbek. Z góry dziękuje.

A jaki rozmiar i długość rękawa potrzebujesz? W TM Lewin czy CT można wybrać różną długość rękawa, ale o ile pamiętam, to różnica jakichś 2-2,5 cm. Czasem jest opcja dopasowania rękawa (w cenie, za którą u krawcowej zrobisz dwie koszule).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wessling napisał:

A jaki rozmiar i długość rękawa potrzebujesz? W TM Lewin czy CT można wybrać różną długość rękawa, ale o ile pamiętam, to różnica jakichś 2-2,5 cm. Czasem jest opcja dopasowania rękawa (w cenie, za którą u krawcowej zrobisz dwie koszule).

Długość rękawa jaka byłaby dobra, licząc od szycia na ramieniu, to ok. 60cm. Mógłby jeszcze ktoś napisać jaka jest długość rękawa 33" w CT lub TM Lewin, licząc od ramienia. Domyślam się, że będzie to ok. 64cm ale nie mam pewności. Oczywiście jeśli wiecie, którzy krajowi producenci szyją w standardzie krótsze rękawy to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.