Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało mi się podjąć ostateczną decyzję i dziś zamówiłem Nomos Orion Datum 38 z paskiem czarnym i brązowym.

post-3391-0-59615700-1413987176_thumb.jp

Myślę, że jest to mój ostatni garniturowiec, do zmiany z Nomos Club oraz MeisterSinger Pangaea. 

 

Gdy zegarek dotrze (min 2 tyg) zrobię kilka fotek porównawczych.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wyjdzie również w stali, bo już zacząłem zbierać, a na białe złoto do emerytury nie dozbieram, nawet jak wiek jeszcze podniosą :| :

http://www.omegawatches.com/collection/de-ville/presentation/de-ville-tresor

Polecam filmik na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowo. Był moment, że również myślałem o Tangent, jednak wizyta w Glashutte ponad rok temu i możliwość przymierzenia kilku zegarków w sklepie fabrycznym przekonała mnie, że Orion jest zegarkiem, który muszę mieć. Nie ukrywam, że istnieje prawdopodobieństwo, że w przyszłości (nie bliskiej niestety) pewnego pięknego dnia kurier dostarczy Tangente do mojego domu.

Gratulacje. Ja cały czas szukam tangente.

BTW, teraz Nomos wypuścił nowe wersje kolorystyczne, widziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Faktycznie prześwit jest troszkę większy w Orionie w wersji 38 mm. Podobny prześwit występuje w Nomos Club 36 mm, który posiadam i z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie widać tego w normalnym użytkowaniu. Gorzej to wygląda na zdjęciach-efekt jest wyolbrzymiony. Zawsze pojawi się jakiś dylemat. W moim przypadku zajęło mi miesiąc, aby zdecydować, czy zamawiam Nomos Orion 38 z datą, czy bez. A prawie 2 lata podejmowałem decyzję, jaki będzie mój kolejny i ostatni Nomos.

Piękny kawał sikora! Gratulacje. Również zachwycony jestem takimi bauhausowymi klimatami jednakże strasznie mi tutaj przeszkadza, moim zdaniem, nieproporcjonalnie szeroki do reszty prześwit pomiędzy kopertą a brzegiem paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek. Obawiam się, że nie na moje możliwości!

Mam nadzieję, że wyjdzie również w stali, bo już zacząłem zbierać, a na białe złoto do emerytury nie dozbieram, nawet jak wiek jeszcze podniosą :| :

http://www.omegawatches.com/collection/de-ville/presentation/de-ville-tresor

Polecam filmik na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekret, może nie do końca jednowskazówkowiec ale na Naszym podwórko da się taniej:

post-1071-0-84502600-1414563660_thumb.pn

 

A lekko na wschód można prawe za darmo ;) :

post-1071-0-30656500-1414563726_thumb.jp

 

O dziwo ten Łucz na różnych forach zbiera całkiem przyzwoite opnie ( jak na zagarek kosztującycy niecałe 50 baksów)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny.

Fajne jednowskazówkowce robi też niemiecka manufaktura Meistersinger, w trochę innym stylu, nawet bardziej proste w formie niż ten P&B.

I sporo tansze a jednocześnie jak na Polskę nadal unikatowe - nigdy jeszcze nie widzialem  u nikogo na ręku..

Zegarki Meistersinger są badzo interesujące. Jestem Szczęśliwym posiadaczem modelu Perigraph

 

post-3391-0-39592300-1414788410_thumb.jp

 

W przyszłości planuję jeszcze kupić MeisterSinger Neo lub Salthore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fan Dobrego Buta - piekny ten Perigraph. też planuje kiedyś nabyć jakis model z tej stajni.

 

A na razie zainteresował mnie ten Łucz, którego Skalpel wstawił, budżetowy a fajny. Próbowałem go znaleźć w www ale nie wyskoczył mi nigdzie. Do Minska się nie wybieram niestety. Ktoś ma jakis pomysł?  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się podjąć ostateczną decyzję i dziś zamówiłem Nomos Orion Datum 38 z paskiem czarnym i brązowym.

attachicon.gif0d2eb066fb8ab8ca9a81ce0c6b5c146b.jpg

Myślę, że jest to mój ostatni garniturowiec, do zmiany z Nomos Club oraz MeisterSinger Pangaea. 

 

Gdy zegarek dotrze (min 2 tyg) zrobię kilka fotek porównawczych.

 

Dziś otrzymałem potwierdzenie, że przesyłka z Orionem opuściła "dilera". Mam nadzieję, że w piątek pojawi się Pan z UPS z paczuszką!  :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakupu Nomos Orion zbierałem się ponad 2 lata. Ostatnie 2-3 miesiące zastanawiałem się, czy wybrać wersję z datą, czy bez. Dziś w końcu dotarł do mnie Nomos Orion 38 Datum. Na żywo zegarek prezentuje się wspaniale. Niestety cieszyłem się nim zaledwie 1 minutę, gdyż miał jedną wadę-nie tykał! Ten sam Pan z UPS, który doręczył zegarek, za 2 godziny go odebrał. Mam nadzieję, że problemów nie będzie z nowym Orionem.
Drobna informacja na temat rozmiarówki pasków Nomosa dla zainteresowanych zakupem w przyszłości. Przy nadgarstku 6.8 cala, zamówiłem 2 paski z cordovanu w rozmiarze S, gdyż pasek przy Nomos Club Dukel mam w rozmiarze M i jest bardzo duży. Niestety rozbieżność w rozmiarówce pasków Nomos okazał się spora i ostatecznie postanowiłem wymienić je na rozmiar M. Paski w rozmiarze S musiałem zapinać na 1-szą dziurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.