Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przy budżecie na zegarek w granicach 700-800 zł , na jaką markę warto zwrócić uwagę ? Z pewnością przedział cenowy nie powala na kolana, widząc jakie pułapy cenowe osiągają zegarki, jednak może ktoś bardziej obeznany w tej tematyce będzie w stanie zasugerować coś sensownego, może być wskazanie konkretnego modelu, wartego uwagi.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przy budżecie na zegarek w granicach 700-800 zł , na jaką markę warto zwrócić uwagę ? Z pewnością przedział cenowy nie powala na kolana, widząc jakie pułapy cenowe osiągają zegarki, jednak może ktoś bardziej obeznany w tej tematyce będzie w stanie zasugerować coś sensownego, może być wskazanie konkretnego modelu, wartego uwagi.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Przy tym zakresie cen, poszukaj coś z Seiko.

Pierwszy z brzegu:

Zegarek SEIKO CHRONOGRAPH SNDC33P1  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak właśnie po zagłębieniu się w forum dotyczącego zegarków (dzięki Remy) polecane są Seiko. Zastanawiam się także nad marką Aztorin - można tę markę w jakikolwiek sensowny sposób zestawić z Seiko, czy japońska firma jest warta większej (lub zdecydowanej) uwagi ?

 

Co do samego modelu, szukam raczej czegoś mniej w charakterze zegarka sportowego, a bardziej klasycznego.

 

I jeszcze pytanie: jakiś sprawdzony sklep, z konkurencyjnymi cenami w porównaniu do oferowanych produktów w innych sklepach internetowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jakoś tak medycznie brzmi :) Dzięki za uświadomienie, że jakość za tym nie idzie żadna. Czyli mówiąc ogólnie, iść w kierunku Seiko tak ? Na coś konkretnie w tym przedziale cenowym zwracać uwagę ? Są modele lepsze/gorsze pod kątem wykonania i mechanizmu, czy raczej kwestia wyglądu będzie determinować wybór ? Oczywiście chodzi mi już o przedział 600-800 zł niż 200-800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 pytań, odpowiedź znam tylko na jedno - może być nutka szaleństwa, albo inaczej - nie ma to być zegarek wyłącznie do garnituru :)

zy mechanik czy kwarc - dla kogoś, kto raczej do tej pory stronił od noszenia zegarków, czyli na ten moment nie mającego sprecyzowanego gustu czy woli zegarek mechaniczny czy kwarcowy - jest warte polecenia jedno z tych rozwiązań, wyraźnie przemawiające na korzyść nad drugim ?

Szerokość koperty myślę, że w granicach tych 40 mm - to tak na podstawie zerknięcia na pierwszy z brzegu model Seiko, który wcześniej został także zaproponowany czyli: SNDC33P1 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wybór kwarc czy automat, to dodam coś ze swojego doświadczenia. Otóż nie będąc maniakiem zegarowym, wybrałem automat. Świetny wybór, zegarek ma to coś, lubię słuchać dźwięk tykania. Jednak w momencie gdy nie mogłem go nosić codziennie (z powodu dojazdu rowerem do pracy), zegarek bardzo często się zatrzymywał, a nie widziałem sensu nosić go na siłę po domu, tylko po to by nabrał mocy. Tak tez moim zdaniem jeżeli nie zamierzamy nosić zegarka codziennie, bardziej kierowałbym się w stronę kwarcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe opinie, są bardzo pomocne :) Rzeczywiście, ciśnienia ogromnego na ten moment nie mam, po prostu zaczęło chodzić mi po głowie, że to jednak dodatek, który warto posiadać. Pochopnych decyzji podejmować nie będę na pewno :)

 

Czy jakiś sklep internetowy do zakupu możecie polecić ? Chodzi mi o pewny sklep, z rzeczywiście firmowymi zegarkami i do tego, który miewa przeceny czyniące dany sklep konkurencyjnym na rynku zegarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pierwszego 'dorosłego' zakupu zegarka kierowałem się zasadą: zegarek na prąd to ja mam w komórce. Zegarek to biżuteria a nie przyrząd do odmierzania czasu - tych jest pełno na każdym kroku (teraz np. siedzę u siebie w domu i mam w polu widzenia sześć urządzeń odmierzających czas - to przy wyłączonym TV). Biżuteria, żeby spełniała swoje zadanie, musi być ładna z wierzchu, to na pewno, ale czy nie powinna też być 'ładna w środku' (mieć piękną duszę, jak kto woli)? Kwestia indywidualna. Dla mnie musi, dlatego zamiast noszenia zegarka kwarcowego wolę sprawdzać czas w telefonie komórkowym. Możesz oczywiście, kolego lisciofcb, mojego punktu widzenia nie podzielać.

 

EDIT: Sklepów nie doradzę, sam ostatni raz w Polsce kupowałem w Kruku, ale to pewnie nie najlepszy wybór; natomiast zauważyłem, że z każdym sprzedawcą (nawet w Kruku!) da się negocjować cenę, czasem dość znacznie. Polecam wyszukać dobrą ofertę w Internecie (w poważnym sklepie, nie na aukcji), pójść z nią do lokalnego sprzedawcy i zapytać: co Pan na to, kupuję na tej stronie czy u Pana? Często działa.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pierwszego 'dorosłego' zakupu zegarka kierowałem się zasadą: zegarek na prąd to ja mam w komórce. Zegarek to biżuteria a nie przyrząd do odmierzania czasu - tych jest pełno na każdym kroku (teraz np. siedzę u siebie w domu i mam w polu widzenia sześć urządzeń odmierzających czas - to przy wyłączonym TV). Biżuteria, żeby spełniała swoje zadanie, musi być ładna z wierzchu, to na pewno, ale czy nie powinna też być 'ładna w środku' (mieć piękną duszę, jak kto woli)? Kwestia indywidualna. Dla mnie musi, dlatego zamiast noszenia zegarka kwarcowego wolę sprawdzać czas w telefonie komórkowym. Możesz oczywiście, kolego lisciofcb, mojego punktu widzenia nie podzielać.

 

EDIT: Sklepów nie doradzę, sam ostatni raz w Polsce kupowałem w Kruku, ale to pewnie nie najlepszy wybór; natomiast zauważyłem, że z każdym sprzedawcą (nawet w Kruku!) da się negocjować cenę, czasem dość znacznie. Polecam wyszukać dobrą ofertę w Internecie (w poważnym sklepie, nie na aukcji), pójść z nią do lokalnego sprzedawcy i zapytać: co Pan na to, kupuję na tej stronie czy u Pana? Często działa.

Dzięki za swój punkt widzenia, mam chyba całkiem zbliżony - właśnie do tej pory kierowałem się zasadą, że godzinę sprawdzić mogę w telefonie. Więc na ten moment zegarek ma być dodatkiem, nie tyle praktycznym co właśnie raczej wizualnym, eleganckim (choć może elegancja to już krok za mocno powiedziane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio urzekły mnie szkielety z małej luksemburskiej manufaktury Schroeder. Ceny znacznie niższe od tych, których można by się spodziewać mając w głowie ceny podobnie wyglądających szkieletów od tych najbardziej znanych szwajcarskich marek. Może kogoś zainteresuje: http://schroeder-joailliers.lu/collections/all/timepieces/montres_squelettes

 

Mój faworyt:

 

post-3044-0-48195200-1419802908_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam ;), poszukuje zegarka dla siebie,

Interesuje mnie prosty, klasyczny zegarek mechaniczny, tarcza może być jasna (srebrna, biała) bądź granatowa.

Koperta najlepiej wykonana ze stali nierdzewnej.

 

Niestety mam bardzo szczupły nadgarstek i nie pasują mi duże koperty. 

W tej chwili użytkuję kwarc Tissot PR50, ten kto zna wie że to nieduży zegarek (średnica koperty 36mm, wysokość 6,7).

Wiele zegarków mi się na zdjęciach podoba, również vintage, czas pryska jak widzę często ich średnice i wysokość.

Tutaj odrobinę wyższy by nie zawadził, obawiam się że większa średnica już niestety będzie przeszkadzać.

 

Znajdę coś takiego w budżecie do 1500pln?, celuję raczej w rynek używanych, vintage również biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.