Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Akurat 40mm to dla mnie maks, większe zaczynają wyglądać trochę nieproporcjonalnie przy moich nadgarstkach. Tak swoją drogą to warto dać tyle za Orienta? Ta firma jakoś zawsze kojarzyła mi się z tanimi zegarkami naśladującymi wzornictwem wyższą półkę, ale akurat ten bardzo mi się podoba. Zaczynam się zastanawiać nad zakupem pierwszego mechanika (póki co mam same kwarce) i nie chciałbym przejechać się na mechanizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konkretny Orient, o którego chodzi, w zagranicznych sklepach internetowych miewa cenę poniżej 200 usd (choć w niektórych jest wyprzedany, co może oznaczać, że produkcja modelu została zakończona) i według nich ma średnicę 41,5mm. W niemieckim sklepie internetowym Orienta jest za trochę ponad 200 euro.

 

Natomiast uogólniając to marka ta raczej nie jest znana z naśladownictwa (jeden model a'la sub, a;e sub'a to ma prawie każda firma, a w wyższej linii Orient Star jest model "inspirowany" Omegą Aqua Terra), wręcz przeciwnie, wiele modeli ma oryginalny design, a co dopiero logo, które nie wszystkim zresztą się podoba (nie ma tego logo w wyższych liniach - Star i Royal).

 

Jako pierwszy budżetowy mechanik Orient to dobry kierunek, choć chwilowo ceny wydają się podyktowane wysokim kursem dolara, jeżeli się nie spieszy, to można próbować poczekać (patrz jednak ryzyko wycofania modelu z produkcji). Planując wydać ok. 1 tys. złotych proponowałbym jednak dozbierać parę groszy i rozważyć coś z linii Star - lepiej wykonane, fajne projekty, przed zakupem warto przeanalizować sprowadzenie spoza Polski (zwłaszcza przez Rakuten - taka japońska platforma handlowa). Od strony mechanizmu nie ma ryzyka "przejechania się" - sprawdzone i relatywnie proste mechanizmy (czyt.: do ogarnięcia przez każdego zegarmistrza znającego się cokolwiek na rzeczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marka ta raczej nie jest znana z naśladownictwa

 

 

Jak sobie wpiszę Orient Pepsi to wychodzi mi zegarek właściwie idealnie pasujący do Seiko Pepsi :)

Dalej..

Orient Mako - Seiko 007

Orient Flight - Seiko Military

 

Można by tak długo o tym, że Orient ma "odpowiedniki"

a co do "tylko" Omegi Aqua Terra, to Orient inspirował się chyba nie tylko jednym modelem ;)

post-2483-0-55203600-1428575896_thumb.pn

Mnie osobiście Orient kojarzy się właśnie z produkcją odpowiedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orient Mako miałby być łudząco podobny do 007? :shock:

 

To zapewne wklejone przez Ciebie Big Mako miałoby być łudząco podobne do Omegi PO? :shock: Spotykałem się z takimi tezami, ale jak dla mnie nie mają one żadnego oparcia w faktach. Co najwyżej można byłoby mówić, że Big Mako jest pewną wariacją w temacie PO ;-) , ale naprawdę wystarczająco odległą, żeby zachować oryginalność

 

Rafale, takie podejście jest nadużyciem, niesprawiedliwym dla Orientów. Niestety nie mam teraz możliwości wklejenia zdjęć... Poza tym nawet gdyby (co nie ma miejsca) w podanych przypadkach Orient kopiował akurat Seiko, to jest to wewnętrzna sprawa, marka Orient należy do Seiko.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku,

nie chodzi mi o łudzące podobieństwo bo wówczas mówili byśmy o podróbce lub "replice".

Po prostu są orienty, które przypominają mi inne modele innych producentów. Kto wie.. może w kilku przypadkach to Orient był pierwszy.
Napisałem, że dla mnie Orient tak się właśnie kojarzy, co nie jest jednoznaczne ze stwierdzeniem że "Orient kopiuje/bazuje na innych producentach".

 

 

@Skalpel, widziałem dzisiaj zegarek inspirowany tym Orientem. Nazwa coś na R... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skalpel, o "subie" pisałem. Nie oni jedni takie coś robią... Zresztą akurat ten Orient jest wyjątkowo podłej jakości.

 

@ paparazzo. Rafale, semantyka. Podróbka byłaby wtedy, gdyby ktoś ordynarnie skopiował inny produkt. Replika - gdyby producent zrobił nową wersję produkowano kiedyś przez siebie historycznego modelu. Swoją uwagę o tym, że Orienty "przypominają" inne zegarki napisałeś w kontekście mojej wypowiedzi, że nie praktykują (na ogół) naśladownictwa. Czym innym jest, kiedy ktoś naśladuje, a czym innym kiedy produkuje zegarki przypominające inne (choć podtrzymują, że w podanych przez Ciebie przykładach trudno o jakieś istotne podobieństwo, bo jeżeli podobieństwem jest np. sama kolorystyka, to oznaczałoby, że w obszarze fliegerów czy zegarków w stylu marine wszyscy się nawzajem naśladują :-))

 

Dla czystości sumienia zrobiłem w pamięcią mały przegląd, Orient miał jeszcze model bardzo podobny do Rolexa Datejust. Seiko zresztą też miało (nadal ma). Czyli jest jeszcze jeden przykład. Mają jednak mnóstwo własnych oryginalnych projektów i w konsekwencji nie można Orienta zakwalifikować jako producenta tanich zegarków inspirowanych droższymi modelami. Jeszcze prościej: można bez wstydu nosić :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można Orienta zakwalifikować jako producenta tanich zegarków inspirowanych droższymi modelami.

Zgadzam się z tym w 100%

 

można bez wstydu nosić :-).

Z tą również :)

 

 

Nie oni jedni takie coś robią...

Internet jest niestety pełen podróbek.. Sam dostaję cyklicznie SPAM zegarkowy a ceny replik przewyższają nawet tego orienta.

 

 

@White Haven, bez wstydu można nosić wszystko co nie jest podróbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to mi zabiłeś ćwieka... Na żywo to ja tego nie zobaczę - chyba, że zamówię i odeślę jeżeli mi nie podejdzie. Piramidę prestiżu i tym podobne bzdety mam generalnie w szerokim poważaniu, ale jak już wydaję kafla na zegarek (dla mnie to dużo) to chciałbym coś porządnego - pod względem wykonania i użytych materiałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozioł oglądał model, którego uroda jest dyplomatycznie mówiąc kontrowersyjna - to raz. A dwa - jak pisałem aktualnie ceny pompuje kurs dolara. Podstawowa linia Orienta to dobry deal powiedzmy za 500-700 zł, natomiast chcąc wydać ponad tysiąc poszukałbym czegoś z linii Star. Lubisz niebieskie akcenty, to zobacz to:

http://global.rakuten.com/en/store/yell888/item/wz0241el/

albo jakąś tanszą marine, na przykład:

http://www.steinhartwatches.de/en/MARINE-38,583.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.