Skocz do zawartości

Kultura i styl wypowiedzi


Adam Granville

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ constantin - seriously wtf?

Post zaczerpnięty z tematu CMDNS w celu zapytania forumowicz obytych z przyjętymi tutaj zasadami.

Chodzi oczywiście o skrót wtf? -> what the f*ck -> co to/jest ku*wa?

Mnie osobiście coś takiego razi. Czy nie powinno to być traktowane wprost jako wulgaryzm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ constantin - seriously wtf?

Post zaczerpnięty z tematu CMDNS w celu zapytania forumowicz obytych z przyjętymi tutaj zasadami.

Chodzi oczywiście o skrót wtf? -> what the f*ck -> co to/jest ku*wa?

Mnie osobiście coś takiego razi. Czy nie powinno to być traktowane wprost jako wulgaryzm?

Moim zdaniem źle tłumaczysz. Tak powinieneś to robić :arrow:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ constantin - seriously wtf?

Post zaczerpnięty z tematu CMDNS w celu zapytania forumowicz obytych z przyjętymi tutaj zasadami.

Chodzi oczywiście o skrót wtf? -> what the f*ck -> co to/jest ku*wa?

Mnie osobiście coś takiego razi. Czy nie powinno to być traktowane wprost jako wulgaryzm?

Jesteś strasznie wulgarny kolego, mnie osobiście coś takiego razi.

Chodziło mi oczywiście o "seriously wtf?" czyli "poważnie, widziałeś to facet?", zapytanie wprost, czy kolega widział wcześniej swój outfit.

Niemniej tłumaczenie pirata i B.B. też jest niczego sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wywodzi się zaś nie ze środowisk "programistów" a pracowników naukowych uczelni wyższych.

Panowie niepotrzebnie się pieklą z powodu wtf. Jest to obowiązujący element tzw. netykiety, która - jak objaśnia p. stw - wywodzi się ze środowisk "pracowników naukowych uczelni wyższych". Wsjo ponjatno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troll Atack v1.3.2.

Nie ma co się pieklić o takie pierdoły, bo zacznie się robić przedszkole "plose pani, on powieciał dupa", większość z nas skończyła 15 lat i wie że takie słowa istnieją, jeżeli będą używane z umiarem to nie ma co robić z tego afery. Swoją drogą jezyk polski jest tak pięknie bogaty w wulgaryzmy że aż szkoda z tego czasem nie skorzystać, chociażby dla żartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ constantin - seriously wtf?

Post zaczerpnięty z tematu CMDNS w celu zapytania forumowicz obytych z przyjętymi tutaj zasadami.

Chodzi oczywiście o skrót wtf? -> what the f*ck -> co to/jest ku*wa?

Mnie osobiście coś takiego razi. Czy nie powinno to być traktowane wprost jako wulgaryzm?

Jesteś strasznie wulgarny kolego, mnie osobiście coś takiego razi.

Chodziło mi oczywiście o "seriously wtf?" czyli "poważnie, widziałeś to facet?", zapytanie wprost, czy kolega widział wcześniej swój outfit.

Niemniej tłumaczenie pirata i B.B. też jest niczego sobie ;)

Ani to zabawne, ani wiarygodne. Do mistrza ciętej riposty strasznie daleko. A odwracanie kota ogonem aż nasuwa na myśl pytanie, czy kolega się przypadkiem polityką nie para? Wypisz wymaluj, z tamtych "salonów" odpowiedź przeniesiona.

"wtf" - oooojej, wszystkie jedenastoletnie uczennice szkoły Urszulanek udzielające się na naszym forum oblały się rumieńcem :oops:

Oczywiście zupełnie nie o to chodzi. Każdemu się zdarza zakląć, czasem nawet śmiesznie wychodzi. Jest jednak pewna różnica wg mnie w momencie gdy się zwraca na forum publicznym do innej osoby w ten sposób, ale skoro wg Ciebie wpisuje się w klimat tutejszych rozmów - ok - nie wiedziałem. Stąd pojawił się mój post. Pewnie jeszcze muszę przeprosić, że o coś zapytałem?

Troll Atack v1.3.2.

Nie ma co się pieklić o takie pierdoły, bo zacznie się robić przedszkole "plose pani, on powieciał dupa", większość z nas skończyła 15 lat i wie że takie słowa istnieją, jeżeli będą używane z umiarem to nie ma co robić z tego afery. Swoją drogą jezyk polski jest tak pięknie bogaty w wulgaryzmy że aż szkoda z tego czasem nie skorzystać, chociażby dla żartu.

Zgadzam się z pierwszą częścią i wcale się nie pieklę. Nie wiem jak mocny ma dla Was w takim razie wydźwięk słowa "razi". Ot, zapytałem.

Co do drugiej - imo ani to żart, ani po polsku :) Do umiejętnego i zabawnego użycia wulgaryzmu to jak stąd do Chin. Wtf prędzej chyba można usłyszeć przechodząc wieczorem pod monopolowym, niż w innych sytuacjach.

Również mam nadzieję, że afery nikt robić nie będzie :) Zapytałem, odpowiedź padła - tyle.

Branocka!

Z wiadomości usunięto treści obraźliwe, skierowane do forumowiczów

_____________

Dla niezorientowanych - gratulacje towarzysze, fantastyczne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdeczne gtfo.

:lol:

samo słowo na 'f' w angielskim miało i ma znacznie mniej obraźliwy charakter niż jego polski odpowiednik na 'p'.

w dzisiejszych, bestialskich czasach (przed wojną nie do pomyślenia byłoby wypowiedzenie słowa 'dupa') wtf jest wręcz powszednie i nie wzbudza emocji.

oczywiście długo bym się zastanowił przed użyciem go w towarzystwie na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtfo oznacza - gratulacje towarzysze, fantastyczne odpowiedzi. Wytłumaczenie skrótu napisałem od razu pod podkreśleniem. Nie wiem skąd inne pomysły. Ktoś się od gratulacji zarumienił?

@ constantin - seriously wtf? - rzeczywiście bardzo ogólnie... do constantina :D

Hehe, nie wiem dlaczego założyłem, że na tym forum można liczyć w większym stopniu na obiektywizm niż na zakładanie kółek wzajemnej adoracji. Ot, forum interesujące, ale z tym jak wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtfo oznacza - gratulacje towarzysze, fantastyczne odpowiedzi. Wytłumaczenie skrótu napisałem od razu pod podkreśleniem. Nie wiem skąd inne pomysły. Ktoś się od gratulacji zarumienił?

@ constantin - seriously wtf? - rzeczywiście bardzo ogólnie... do constantina :D

Hehe, nie wiem dlaczego założyłem, że na tym forum można liczyć w większym stopniu na obiektywizm niż na zakładanie kółek wzajemnej adoracji. Ot, forum interesujące, ale z tym jak wszędzie.

Kolego, najpierw próbujesz nas wychowywać, później serdecznie każesz dwóm kolegom wy.....ać :shock: Zamiast ciach - wulgaryzm farmazony może wrzuć tu zdjęcia ciekawych marynarek, jakichś swoich zestawów lub cokolwiek co będzie miało jakąś wartość. Wszyscy na tym skorzystamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@xkoziol

Łaskawy Panie,

jeśli ktoś ma tytuł szlachecki, to per pan, np. "panie hrabio" ("Panie hrabio, konie już osiodłane"), zwraca się do niego tylko służba.

Dżentelmen zwraca się do niego per "hrabio", bez "pan" (Hrabio, wobec tego wyruszamy?").

Czy dotyczy to też doktorów? Tu jesteśmy w przestrzeni rozmytej logiki savoir-vivrowej, której interpretacja wymagałaby szerszego wpisu, na który może się kiedyś zdobędę.

Użyłem zwrotu "Doktorze", bo przyjąłem - zgodnie z zasadami kurtuazji - "hrabiowską" interpretację.

Ten zwrot Pana raził, gdyż - jak przypuszczam - miał Pan inne, wieloletnie nawyki.

Z wyrazami szacunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.