-
Postów
1 656 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
66
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Midlife-Crisis
-
Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
To zmodyfikowane motto Habsburgów: Niech inni prowadzą wojny, ty, szczęśliwe Forum, zaślubiaj. -
@Whitesnake, czy to już druga para jeleni od SP? Przypominam sobie ciemnobrązową. Lubię i jedne i drugie.
-
-
-
Chociaż ma to miejsce w dziale casualu, to można się jeszcze przyczepić do niezbyt eleganckiego zestawu znaków interpunkcyjnych.
-
Dzisiaj próba po przeróbkach: Marynarka - Burberry (vintage) Koszula - Bytom Krawat - Gallieni Poszetka - jedwab japoński
-
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
... albo pod jakim nickiem tutaj dziala? -
... i bardzo słusznie. Należy w życiu szanować to co najcenniejsze.
-
Ale chyba nie na żonę?!!!
-
Sądzę, że uogólnienia nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Są często wynikiem uproszczeń w rozróżnianiu dobra od zła. Czy za taką marynarkę też taki surowy wyrok?... https://de.pinterest.com/pin/189714203027139570/
-
O pałowaniu górników brytyjskich sobie nie przypominam, ale coś w tym musi być.
-
No tak ale nie wszystkie. Zastanawiam się nad tymi: http://www.ilsignore.de/Handmacher-Classic/Brauner-Derby-Schuh-aus-Velourleder.html Ciekawe są też teczki, a jeżeli ktoś lubi to gorąco na tym forum przedyskutowane "H" (tutaj H jak Handmacher), to także paski http://www.handmacher.at/shop/belt/jeans-lederguertel/
-
Marka butów HANDMACHER O dobrego szewca za rogiem w Niemczech trudno. Małe samodzielne zakłady upadają, bo rynek zalany tanim obuwiem, a rzemieślników wypierają sieci usługowe w miejscach o wysokiej frekwencji. Podczas spaceru w małym miasteczku Miesbach na progu Alp - oddalonym od monachijskiej metropolii na tyle, że w tamtejszych szkołach oficjalnie dopuszczony jest dialekt bawarski - odkryłem skromny sklepik z wypłowiałym cennikiem usługowym z informacją o usługach szewskich na “wysokowartościowych butach“. Na wystawie dwie pary butów producenta o bardzo zachęcającej nazwie Handmacher. Jeden z butów odwrócony, co uwidacznia kołki drewniane. Obok informacja o tym typie łączenia. Po wejściu zasięgnąłem informacji. Firma jest Austriacka a buty MTO produkowane są u Czechów. Parę egzemplarzy mogłem pooglądać. Na pierwszy rzut oka trochę toporne ale robią wrażenie bardzo solidnych. Skóra wygląda bardzo zachęcająco. Do wyboru w małym katalogu jest sporo modeli, a szewc pokazał mi różne próbki skór. Jest przez to dosyć wysoki wybór. Wykonanie wskazuje na robotę ręczną. Estetycznie utrzymane są w moim odczuciu w tradycji CK Austro-Węgierskiej. Podeszwy skórzane pochodzą od Rendenbacha, a ich łączenie jest za pomocą kołków drewnianych. Nie zapytałem, czy jest to jedyna metoda. Firma ma stronę internetową http://www.handmacher.at, na której jest informacja o produkcji niestety tylko po niemiecku i stała kolekcja. Strona nie odzwierciedla jednak możliwości, które daje połączenie modeli, kolorów i rodzajów skór. Potrzeba do tego dużej wyobraźni. Zalecone jest odwiedzenie sklepu. Takowe są w różnych miastach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Ceny od 285 Euro za linię Classic do 729 Euro za Cordovan. Lepszy obraz daje strona, na której te buty można zamówić http://www.ilsignore.de/index.php. Jest też po angielsku. Wiele modeli jak typowe wiedenki wygląda u innych producentów ciekawiej. Niemniej jednak parę ładnych i zgrabnych można znaleźć: Z linii Handmacher Classic scotchgrain i piękne sztyblety welurowe: http://www.ilsignore.de/Handmacher-Classic/Derby-Schuhe-aus-roten-Scotchgrain-Leder.html http://www.ilsignore.de/Handmacher-Classic/herren-stiefeletten-veloursleder-weinrot.html Z linii Handmacher Trend welur i łosoś: http://www.ilsignore.de/Handmacher-Trend/Norweger-Schuhe-aus-Velourleder.html http://www.ilsignore.de/Handmacher-Trend/Blaue-Derby-Schuhe-aus-Lachsleder.html Z linii Handmacher Primus boxcalf i cordovan: http://www.ilsignore.de/Handmacher-Primus/Handmacher-Primus-Modell-27.html http://www.ilsignore.de/Handmacher-Primus/Shell-Cordovan-Herrenschuhe.html Osobiście po zakupie pierwszych Dinkelackerów, które prezentowałem tutaj https://forum.butwbutonierce.pl/topic/4349-producenci-butów-heinrich-dinkelacker/?hl=dinkelacker, lubię buty z tego regionu. Zakup z obsługą fachowca, który jest w pełni przekonany o wartości produktu jest dla mnie lepszą alternatywą od zakupu online. Dla tego będę coś nie długo zamawiał i jak będzie to zaprezentuję.
-
Objecuję nadrobić straty
-
Nie pojmuję, co Wam się w tym krawacie nie podoba. Jest po prostu czerwony w białe paski. A jeżeli nawet to wygląda o wiele lepiej niż ten: http://www.pi-news.net/2010/06/mohring-wegen-deutschland-krawatte-kritisiert/
-
Wyrosłem w PRLu,
-
Po wrzuceniu przyznam, że moje zdjęcie (albo to co na nim) nie wyszło najlepiej. Jednak powyższej wypowiedzi nie za bardzo zrozumiałem.
-
Tylko starcie, czy też kontakt z wodą?
-
-
Jako właściciel 5 par SP przypuszczam, że po 3 dniach to spody będą wyglądać jak każde inne. Zużywanie się fleków jest też do zaakceptowania. Skóra na podeszwy nie jest jednak taka jak w butach za 600 Euro. Po jakimś czasie należy obserwować, czy się szew nie przeciera i ewentualnie podzelować. Dużo zależy od traktowania.
-
Pomimo tego błędu gratuluję zakupu. To był mój pierwszy raz i dotychczas moje ulubione "kapcie". Co do błędu to wymieniłbym. Normalnie ich buty są starannie wykonane.
-
Warto spojrzeć na publiczność i jej wysoki poziom formalnej elegancji w ostatnim nagraniu.
-
Jednak dodatki są bardzo ważnym elementem stylizacji. Bohaterami minionego dnia są dla mnie Jaguar, Alfa i ciastko
-
-
Jest piękny. Pozostaje: albo do krawca, albo zachować jako rekwizyt, albo upchnąć dalej.
