-
Postów
1 656 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
66
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Midlife-Crisis
-
Twój styl a opinia ludzi: ubierasz się "normalnie"?
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na zaki temat w Męska elegancja
Take it easy, to najlepsza okazja, żeby koledze różnicę wartości wytłumaczyć omijając różnicę ceny (bo to nie oto w pierwszej linii chodzi). Najlepiej zacząć od "faktycznie bardzo podobne, ale ..." -
Po przestudiowaniu tych linków zaczynam wątpić w moją wiedzę o klasyfikacji butów. Chodzi mi o oznaczenie brogues. Albo ja tych dziurek na Henrym, Anthonym i Rudim nie widzę, albo w GR wiedzą, że dzwoni, ale nie wiedzą w którym kościele. Czy oznaczenia Oxford i Blucher tutaj nie pasują? Poza tym ok, jeśli ktoś zakupuje na krótki dystans. Przynajmniej wizualnie dobry kierunek.
-
Z tym wytykaniem i wyśmiewaniem się z elegancji w biurze to jest tak trochę jak z przymusem do picia alkoholu. W towarzystwie napici naciskają na jednego wstrzemięźliwego, bo jest dla nich niewygodny. Swoją trzeźwością przypomina im o ich braku kultury osobistej, którego się tak naprawdę wstydzą. W końcu pozostaje mu często upić się, aby się nie narazić na wykluczanie z towarzystwa. Pozostanie trzeźwy, jakoś zawsze odstaje. Dyskretne schowanie poszetki w ostatnim momencie przed wejściem do biura to taki kieliszek na zachowanie świętego spokoju.
-
Nie posiadam jeszcze Yanko, bo nie chcę się uzależnić..., jednak może sprawię sobie jedne, jako szczepionkę, tak żeby nabrać odporności.
-
Chodzi raczej o uśmiech, aniżeli o wielki śmiech. Dwie stylizacje Próchnika dość poprawne, których mocno opięte i gładkie nogawki przypominają mi takie zdjęcie z sieci (to nie ja na nim!).
-
-
Zgoda, nie gorszy słowem, tylko działa na wrażliwą (w dobrym sensie) wyobraźnię. Społeczność dzieli się na tych, którzy się z tego śmieją i tych którzy tego nie lubią. Powtórzę, że humor jest dla mnie dobry.Czy tu na forum ma miejsce, jest kwestią umowy. EDIT: Dla @Boruty plus za spoiler
-
Dla mnie humor dobry. Wulgaryzmy są użyte w celu porównania wartości domniemanej sztuki i denuncjacji głupoty ludzkiej. Komizm wywodzi się nie z nich samych, tylko z ich wkomponowania w sytuację. Ma to lekko surrealistyczną atmosferę "Ferdynanda wspaniałego" (pewnie znany jedynie starszym forumowiczom). Dosyć w tym wątku niskowartościowych dowcipów ze skrótami, które się i tak w końcu czyta, a także takich, które burzą podejrzenie o deficyty w dojrzałości i koncentrują się w koło jelita grubego, co samo w sobie ma być śmieszne. Co do sztuki czy pseudosztuki instalacji to nie oburzałbym się tak. Lepiej to wzięć z humorem. Jak pewiem mały brzdąc zaprowadzony na wystawę sztuki nowoczesnej zobaczył taką instalację, to pomyślał, że tej sztuki tam jeszcze nie ma, bo ją dopiero instalują.
-
Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
Mniemam, że efekt jaki daje połączenie jakości, kroju i dopasowania, to celowy estetyczny krok w tył podyktowany respektem do pasażera. -
Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
Fragment artykułu, którego przyznam się szczerze, że nie przeczytałem. "Tandetna koszulka z logo klubu piłkarskiego? To już przeszłość. W odzieży kibicowskiej dokonała się ewolucja. Nikogo nie dziwią koszule czy dizajnerskie płaszcze z logo klubu oferowane przez elitarne marki. Za to sportowcy wskakują w garnitury." Fajnie, że Vistula oficjalnym partnerem PZPN, jednak obawiam się konsekwencji w postaci nowych elementów na garniturach, krawatach i poszetkach. : Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,140303,19998560,szaliki-na-salony-salony-na-stadiony-moda-nasza-sportowa.html -
Gdzieś słyszałem, że należy się uczyć na cudzych błędach, ale to się nie sprawdza. Dla tego mam nauczkę.
-
90% łyżka, 5% bez , 5% nie pamiętam (zmęczenie, alkohol, myślenie o niebieskich migdałach). Mam więcej SP i w innych tego nie ma, aczkolwiek nie wyprowadzam ich tak często.
-
Dzięki za dobre słowo i krytykę. To deficyt w mojej szafie. Chcialem koniecznie loafersy a nie jakiekolwiek brązowe buty. Zamszowe przyjdą wkrótce.
-
-
To był mój pierwszy raz. Poznaliśmy się w marcu ubiegłego roku, przeszliśmy ze sobą wiele dróg, także niewyasfaltowanych. Szaleliśmy na wiejskim weselu i wytrzymywaliśmy wspólnie sierpniowe upały nie oglądając się za rześko w kierunku plaży podskakującymi klapkami. Później operacja, nowe szwy, zelówka i druga młodość. Na spóźnioną rocznicę zafundowaliśmy sobie nowe fleki i polerkę. Jedynie nie mogę objecać, że się nie będę rozglądał za innymi.
-
https://pl.wikipedia.org/wiki/Maneki-neko
-
Twój styl a opinia ludzi: ubierasz się "normalnie"?
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na zaki temat w Męska elegancja
Tak jest. Ostatnie czasy pokazały, że korporacją można zarządzać w bluzie z kapturem i nie musi to oznaczać ciepła i empatii w stosunkach międzyludzkich. Chodzi tylko oto, jak ludzie nigdy do końca nie będą mogli zrozumień innych ludzi i nie muszą. Problem w tym, jeśli ktoś twierdzi, że coś rozumie. -
Twój styl a opinia ludzi: ubierasz się "normalnie"?
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na zaki temat w Męska elegancja
Fragment rozmowy z osobą z branży, w której żaden dress code nie obowiązuje, a wręcz przeciwnie elegancja jest uważana za wyraz przerostu formy nad treścią: - My jesteśmy blisko przy człowieku, a nie tak, jak w biurach, gdzie ludzie w drogich garniturach przechodzą koło siebie zupełnie obojętnie. Oj to czegoś się o kolegach z forum dowiedziałem -
Dzisiaj głębiej casualowo: Płaszcz - Boss Sweter (kaszmir) - Alan Paine Spodnie - Hilfiger Buty - SP Szal bez metki
-
Być może, że je nawet tam rozpakował. Kończąc: to jak najbardziej buty, jakie chciałbym mieć dzisiaj na sobie.
-
Można i tak jak w tym wpisie z marchewkowymi EG. Zachęcają do zakupu, tylko nasuwa mi się pytanie, jak autor w nich wszedł do tego lasu, że tak dziewiczo wyglądają? http://thesartorius.blogspot.de/2016/04/marynarka-w-krate.html#more
-
Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
Tutaj ciekawy artykuł w zbliżonym temacie: http://thesartorius.blogspot.de/2016/04/goodyear-welted-to-nie-wszystko.html#more -
Taki garnitur trzeba umieć unieść. Nawet jeśli jest nieuzbrojony.
-
-
Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
Przypominam sobie to zdanie pani Oliwii. Sądzę, że padło z przymrużeniem oka, bo to tak wygląda, jakby SP produkowało ładne i klasyczne fasony z myślą o uświadomionym i gustownym rynku polskim, a tą brzydką resztę na swoje podwórko.
