Skocz do zawartości

Midlife-Crisis

Użytkownik
  • Postów

    1 656
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    66

Treść opublikowana przez Midlife-Crisis

  1. Rozumiem, że to wyniki Twoich badań naukowych o ludach i narodach, oraz próba podwyższenia poziomu dyskusji na tych zakamarkach forum. Nie należę do stałych czytelników zegarkowego subforum, ale aż nabrałem ochoty aby częściej tutaj zaglądać i może dowiem się czegoś więcej w dziedzinie etnografii...
  2. Też się zgodzę, że Rubinstein brzmi bardzo po polsku. To bardzo ciekawe, że ten światowiec, który bardzo mało czasu spędził w Polsce, wzbudza przez wykonanie Chopina właśnie takie odczucia. Nagrania Rubinsteina dokumentują zazwyczaj jego wykonania w podeszłym wieku i pokazują ogromny bagaż doświadczeń. Jedynym nauczycielem Rubinsteina był przez siedem lat Karl Heinrich Barth w Berlinie. Nauczył go w zasadzie techniki i wierności stylu kompozycji. Reszta to po prostu wielki człowiek z niesamowitym wyczuciem stylu. No i polskość nosił w sobie.
  3. Midlife-Crisis

    Trench

    O to właśnie chodzi, że po co udawać trencza, kiedy można być całkiem fajnym i funkcjonalnym płaszczem. Dla mnie brak tych elementów rodem z okopów usprawiedliwia taką długość, która pozwala bez problemu wsiąść do samochodu i jednocześnie nie burzy proporcji w dwurzędówce. Gdyby nie był tak jasny, sam bym wziął jako alternatywę do mojego trencza w podobnym kolorze. Parę elementów jak np. zapięcie kołnierza powoduje mały minus, ale pomijając dość dumną cenę: piątka.
  4. A ja się tak długo nad tym zastanawiałem, co by pasowało do moich jelenich rękawiczek.
  5. @pawel_bodnar, ale siódemka to niedziela a nie czwartek i nie piętek.
  6. Ja bym te torby chętnie zobaczył na manufactum, ale to niestety to nie moja strona.
  7. W połączeniu krawat-poszetka widać dobrą współpracę polsko-niemiecką. Ładnie i całkiem naturalnie.
  8. Stronę dalej @Machiavelli wyjaśnił.
  9. Pytałem w sklepie specjalistycznym. Polecono mi szczotkę do ubrania. Pralnie ponoć nie przyjmują.
  10. Midlife-Crisis

    TK Maxx

    To fakt. Te monki powyżej wyglądały na mniejsze. Niestety nie mierzyłem, bo tłok był straszny.
  11. Midlife-Crisis

    TK Maxx

    Nie, nie dla tego. Nie podobają mi się monki z taką podeszwą. Trochę jak eleganckie Auto z terenowym podwoziem. Dla mnie brak im lekkości, które kojarzę z tym typem butów. Może nie jestem jeszcze na tym stopniu zaawansowania. Dla zainteresowanych i przelatujących przez Monachium Rozmiar 8. Były też jasnobrązowe monki, na podeszwie jak kilka postów wyżej 8,5.
  12. Był... inaczej zachwiałby się mój cały system wartości.
  13. Midlife-Crisis

    TK Maxx

    Na otwarciu nowego TK Maxx w Monachium był JL. Nasuwa mi się pytanie, czy to ten John... in ten Lobb. Cena 279 Euro. Ceny wyjściowej w żadnych z JL nie podano. Optycznie i haptycznie nie zachwyciło mnie to. Ciekaw jestem opinii kolegów.
  14. Tyle że Zibi wydaje się być pod wpływem alkoholu, a Krychowiak całkiem trzeźwy.
  15. Yorka mogę z własnego doświadczenia polecić. Świetna tkanina. Jeżeli ten na stronie jest taki jak mój, to należy jednak zwrócić uwagę, że kolor dark blue ma trochę połysku i wpada nieco w czerń. Wieczorem działa świetnie i może ujść za garnitur wizytowy. W świetle dziennym a szczególnie w pełnym słońcu może jednak wyjść na bardzo poważny. Jestem bardzo zadowolony, ale przymierzam się teraz do drugiego granatowego w mniej poważnym odcieniu.
  16. Patrzą kobiety ... i tak potem ubierają swoich mężów i konkubinów. To taki sprytny zamysł Vistuli.
  17. Midlife-Crisis

    TK Maxx

    A tam czasami takowe serwują? To ja też zacznę liczyć godziny a nawet minuty.
  18. Midlife-Crisis

    TK Maxx

    W środę otwierają pierwszy TK Maxx w Monachium. Ciekaw jestem, czy będzie wielkie żarcie. Mój 14-letni syn liczy już godziny.
  19. Też się tam swego czasu trochę dziwiłem oglądając ich buty, że takowe za prawie 1000 Euro mogą być na gumie albo czymś innym. Ed Meier głosi, że odpowiednia podeszwa do odpowiedniego przeznaczenia, co jest zasadą zdrowego rozsądku. Tak na marginesie, to nabyłeś coś? Ja przymierzałem się do ich butów w "pedu form" właśnie na gumie (cena obniżona do 550 Euro) w ostatnim outlecie zimowym, ale sobie odpuściłem.
  20. Midlife-Crisis

    Humor

    Jak tak patrzę na to zdjęcie, to mi się robi uśmiech na twarzy. Najchętniej wstawiłbym to zdjęcie w dziale "Nietuzinkowe nabytki" ale przy cenie 48 Euro nie nabyłem, to wstawiam tutaj.
  21. Napisz proszę, w którym salonie byłeś i czy obsługę oceniasz jako wystarczająco kompetentną.
  22. @TomiW01, plus za to co w tym tytule: http://articlesofstyle.com/36007/deepen-your-v-neck-sweater/
  23. Midlife-Crisis

    Trench

    Odpowiedź z poradni stylistycznej: @Midlife-Crisis Moje idealistyczne podejście do trencza wynika z tego, że szukałem bardzo długo aż znalazłem używanego burberry. Jest taki jaki powinien być, ale mało praktyczny. Zastanawiałem się nad nowym burberry jako inwestycję do końca życia. Jednak szkoda pieniędzy. Za to można albo kupić trzy pary dobrych butów albo wyposażyć szkołę w Nepalu. Te wariacje na temat są być może dobrym wyjściem.
  24. Odpowiedź w temacie Trencz
  25. @adwa, 1. Normy nie są wypracowane przy biurku, a raczej kształtują się z czasem. Wynikają z połączenia praktyki z estetyką i są uzasadnione. Dzisiaj pokonujemy na codzień większe odległości i to zazwyczaj siedząc w samochodzie albo innym środku komunikacji. Przynajmniej większość z nas. Długie trencze są w zasadzie mało praktyczne. Jednak skracanie na siłę dwurzędówek jest dla mnie dalszym ciągiem podnoszenia optycznego środka ciężkości w marynarkach. 2. Jednorzędowy krótki trencz (płaszcz typowymi elementami) jest jakimś rozwiązaniem do zaakceptowania, ale nie najlepszym. Lepszy i bardziej praktyczny jest mac. 3. Trencz może być długi przy prawie każdej sylwetce, jeżeli długość jest odpowiednia. Wtedy nie będzie optycznie skracał. Przypuszczam, że niechęć jest wynikiem nieuzasadnionego lęku przed dziadkowatością. Przymierzając mnóstwo trenczy musiałem się od prawie każdego sprzedawcy nasłuchać, że powinienem wziąć krótki ze względu na a) wzrost ducha czasu Prawdziwa przyczyna tej rady: długich nie prowadzą, a tego przyczyną jest prawdopodobnie , czyli to zaklęte koło. Nota bene: Z tymi pingwinami to masz rację. Jednak jest to wynikiem niedopasowanej długości a nie braku "krótkości"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.