Skocz do zawartości

Zajac Poziomka

Użytkownik
  • Postów

    4 413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    206

Treść opublikowana przez Zajac Poziomka

  1. Buty to nie jest żadna inwestycja i wydane na nie pieniądze nigdy Ci się nie zwrócą. Jedyne co możesz zyskać dzięki drogim butom to lepsze samopoczucie i zadowolenie z posiadania fajnego obuwia. Do zrobienia na innych "efektu wow" nie potrzebujesz AS, wystarczą wypastowane na lustro zwykłe Meerminy za 1/3 ceny AS. Co nie znaczy, że to będą buty tak samo dobre. Ja z perspektywy czasu wolałbym cierpliwie kupować buty z półki cenowej AS/C&J niż łapać wszystko jak leci tylko dlatego, że jest stosunkowo tanie i ładnie wygląda. Miałbym teraz pewnie dwa razy mniej par butów ale byłbym z mojej kolekcji bardziej zadowolony. Tak czy inaczej musisz sam podjąć decyzję, bo to wypadkowa wielu czynników, między innymi tych o których pisał @Whitesnake.
  2. Od ponad półtora roku, kiedy po raz pierwszy usłyszałem to wykonanie, nie było chyba tygodnia w którym nie posłuchałbym go chociaż raz. Po prostu nie mogę się od niego uwolnić, czysta perfekcja. Zresztą cała płyta jest ze wszech miar godna polecenia.
  3. Dla mnie był jednym z dużych rozczarowań konkursu, prawdę mówiąc nie za bardzo rozumiem dlaczego dostał się aż do finału. Nie śledziłem jego kariery po konkursie, ale skoro @Midlife-Crisis mówi, że się rozwinął, to wierzę na słowo. Ostatnim Polakiem, który zrobił na mnie dobre (a nawet piorunujące) wrażenie na konkursie był Blechacz, do dzisiaj zresztą jego konkursowe wykonanie koncertu fortepianowego jest jednym z moich ulubionych. Niestety jego wydawane później w DG płyty (ostatnio Bach) jakoś mnie nie zachwycają.
  4. Przestańcie cytować zdjęcia, nie da się przez to czytać tego forum.
  5. Popieram @Ernestson, marynarka leży bardzo fajnie, jedynie w dolnej części pleców dzieje się coś niedobrego - nie mam pojęcia jak można to naprawić. Na Twoim miejscu na pewno bym jej nie taliował i nie skracał rękawów.
  6. Zdania są podzielone Ja mam dwa i bardzo je lubię (ale są delikatne i powoli dogorywają), a np. @lubo69 na nie narzeka Za to co do wełnianych panuje zgoda że w cenach wyprzedażowych (60-70 gbp) są świetne.
  7. Uniqlo, swetry kosztują 35 euro, wysyłka do Polski koło 5 euro. W cenie Zack Roman/ Miler dużo lepiej kupić przecenione swetry John Smedley.
  8. https://www.yeossal.com/collections/chinese-new-year-sale Przeceny do -40% na Meccariello i Corno blu RTW.
  9. Wyglądają ładnie. W tej cenie zerknij też na torby Linjer, La Portegna i Carl Friedrik.
  10. Zajac Poziomka

    Yoox

    Świetnie leży jak na RTW, gratulacje!
  11. @Konrad S. nie wiem, czy jest próżnia, nigdy nie rozglądałem się za torbami w tym przedziale cenowym. Podejrzewam, że coś da się znaleźć, szczególnie na przecenach. Natomiast zwracam uwagę na to że jeżeli przeszkadzają Ci "tanie" detale to na pewno musisz się mentalnie przygotować na wydatek sporo wyższy niż 600 złotych.
  12. Dobra (nie wybitna, a dobra) skóra kosztuje 60-70 funtów za metr kwadratowy. Dodaj do tego cenę dobrego zamka, okuć, podszewki, robocizny i marżę producenta i zrozumiesz dlaczego przy zakupie za 400-600 złotych nie dostaniesz torby, która wszystkie elementy ma dobrej jakości. Jeżeli tak drażnią Cię "tanie" szczegóły, to niestety ale musisz zapłacić więcej, bo w dobrej torbie same materiały często kosztują więcej niż cena torby Barona, czy Milera/Soliera.
  13. Krzysiek, nie wiem co uznajesz za "normalną" cenę, tutaj są ładne: https://olof1982.com/products/accessories/pocket-squares Możesz też przejrzeć Yoox: Yoox->Accessories ->Square Scarves
  14. Zajac Poziomka

    Yoox

    @dziko od jakiegoś miesiąca są też oksfordy EG w rozmiarze 7,5 UK za 640 euro, z zastrzeżeniem że są wyłączone z wszelkich promocji. Ale i tak cena jak za EG bardzo przyzwoita.
  15. @Dariusz36 Ja nie przeczę, że Sartolane to dobre torby i jeżeli kiedyś będę chciał kupić torbę w tym stylu, to na pewno będzie to jedna z opcji, którą bardzo poważnie rozważę. Ale tylko jedna z opcji, bo w podobnych cenach można dostać wyroby np. Linjer, Oppermann (chyba teraz nazywa się Carl Friedrik) czy La Portegna - te torby również są bardzo ładne, starannie wykonane i ze świetnych skór. A z tego co się orientuję to Darek Niestroj, tak samo jak i Filip mogą spokojnie zrobić nie tylko aktówkę, ale i torbę w tym stylu. Pan Donat też robił takie torby dla kilku forumowiczów, widziałem jedną na żywo i wyglądała świetnie. To naprawdę nie jest tak, że albo Baron, albo Sartolane albo produkt luksusowy za 1000 euro, Twoja wypowiedź wprowadzała forumowiczów w błąd i dlatego odpisałem tak a nie inaczej. Rozumiem, że to był skrót myślowy, dzięki za obszerną odpowiedź.
  16. @Beny23 super zestaw, jeden z fajniejszych które wrzucaleś! Jedynie poszetkę w płaszczu bym sobie darował, moim zdaniem to nie wygląda za dobrze.
  17. @Krzysiek_W nawzajem
  18. Nauczka na przyszłość - nie podążaj za trendami i chwilowymi modami. Wiem, że to frazes niczym z książki Paulo Coelho, ale czasem należy takie oczywistości powtarzać, bo jednak wiele osób o nich zapomina
  19. Po „uspokojeniu” faktycznie można spokojnie nosić taki zestaw na „polskiej ulicy”. Nikt mnie palcami nie wytyka, a ostatnio naprawdę często chodzę ubrany tak jak na powyższym zdjęciu
  20. Shipping z Meksyku drugie tyle...
  21. Z tego co na szybko sprawdziłem w Google, 90 gramów tej pasty kosztuje 21.5 USD. Pate de luxe Saphira kosztuje 54 pln/16 USD. Na dodatek ta pierwsza jest raczej niedostępna/trudno dostępna w Polsce (a pewnie koło 99% forumowiczów mieszka w Polsce), a ta druga jest dostępna od ręki. W związku z tym chyba nic dziwnego, że Saphir jest tu znaną marką, a El Oso nie.
  22. Nie oglądałem zdjęć z Pitti, jedynie te z tego wątku ale gdybym mógł się pokusić o przewidywanie trendów, to ostatnio na Instagramie/forach dużą popularność zaczynają zyskiwać marynarki w gun club check, pojawiają się też ostatnio w ofercie różnych marek. Myślę że to będzie jeden z bardzo popularnych wzorów w 2018. Jeżeli chodzi o buty, to po szale na zamsz, monki i w końcu w ubiegłym roku splittoe derby, wydaje mi się że kolejne będą austerity brogues.
  23. @Dariusz36 stwierdzenie „jeżeli chcesz mieć dobrą torbę do pracy to albo Sartolane albo torba za 1000 euro” nie brzmi jak rzetelne przekazywanie wiedzy kaletniczej tylko jak kiepski slogan reklamowy. Sugerujesz, że poniżej 1000 euro / 4200 pln nie ma dla Sartolane żadnej rozsądnej alternatywy, co jest oczywistą nieprawdą.
  24. Ale przecież przetarcie szwu nie oznacza, że buty są do wyrzucenia, czy nawet że natychmiast trzeba je zelować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.