-
Postów
4 413 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
206
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Zajac Poziomka
-
Vass w balmoralach robi piętę w ten sposób, co moim zdaniem wygląda o wiele lepiej niż w butach TLB, dużo lepiej niż po prostu naszyty szeroki gładki pas skóry. Nie mam Meccarriello, więc co do użytych skór i jakości wykonania się nie wypowiem, ale cenowo to jednak ta sama półka co Vass, sposób wykonania (handwelted ) też. Mówię oczywiście o linii Argentum, nie o Aurum. A co do dziurek - dla mnie to nie jest mankament, w Westonach które są o wiele lepsze niż Yanko takie dziurki też są
- 348 odpowiedzi
-
- patine.shoes
- patinelover
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
-
@Mateo86 Ładne buty, tylko ten szeroki pas naszyty na piętę jest dosyć toporny i trochę psuje ogólne wrażenie.
- 348 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- patine.shoes
- patinelover
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Niedawno jakoś przez przypadek natrafiłem na te płytę i jestem zauroczony. Delikatne i pełne młodzieńczego entuzjazmu nagranie, do tego świetne zgranie i "chemia" między artystkami. Po prostu słychać toczącą się między nimi "muzyczną rozmowę".
-
Ach te blogerskie porady
-
@Kamil1987 To nie mój krawat, jeżeli Ci się go podoba, to oczywiście noś z dumą. Ja tylko oceniam to co widzę na Twoim zdjęciu. Podejrzewam, że skoro osoba która wie co to jest szantung ma takie skojarzenia jak ja, to tym bardziej każda "niewtajemniczona" też uzna że po prostu nosisz stary i zniszczony krawat. Do celów o których piszesz świetnie nadaje się również np. grenadyna, która moim zdaniem wygląda o wiele bardziej estetycznie.
-
Nie rozumiem fenomenu szantungu. Stary, pozaciągany krawat wygląda nieestetycznie i nie powinno się go nosić, ale już nowy szantung, który wygląda dokładnie tak samo jest już super modnym dodatkiem, dandy, dapper i w ogóle...
-
@el-biczel To kwestia zdjęcia, czy ten zamsz jest faktycznie tak mocno sfatygowany?
-
[Szarmant i Piotr Kamiński] Dwurzędowy garnitur navy blue
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na Sanguineus temat w Bespoke
Ładne zdjęcia i marynarka, tylko trochę kołnierz odstaje. -
Dziś Yanko, sam je patynowałem. A tutaj przedstawiam siebie przy pracy nad butami, używam starodawnej metody patynowania, trochę bardziej czasochłonna niż za pomocą farb ale efekty są całkiem niezłe.
-
Jakieś nowe wiadomości w tym temacie? Pierwszy kwartał się kończy.
- 1 225 odpowiedzi
-
- buty patynowane
- goodyear welted
- (i 8 więcej)
-
Show Me Your...(Benevento) Pants, a powiem Ci kim jesteś :)
Zajac Poziomka odpowiedział(a) na Benevento temat w Konkursy i licytacje
@Benevento Chyba umknęła Wam moja ostatnia wiadomość na PW- 63 odpowiedzi
-
Wolałbym. Ale moja odpowiedź nie dotyczyła tego, czy zdjęć jednych butów jest za mało czy za dużo (ja sam też wolałbym chyba 1-2 zdjęcia niż 10), a jedynie dosyć absurdalnych żądań o robienie zdjęć butów w konkretnych pozach i ujęciach. Wydaje mi się to tak samo dziwne jak żądanie innego forumowicza by zdjęcia robić na tle ciekawych krajobrazów zamiast kostki brukowej. Większość wrzucających tu zdjęcia osób nie ma profesjonalnego fotografa, nie ma czasu na pozowane i wystudiowane zdjęcia i wrzuca po prostu fotki robione w drodze do pracy... Nie każdy chce robić wygibasy na środku chodnika tylko dlatego, że akurat ktoś z forum ma kaprys żeby zobaczyć kształt kuli pięty...
-
Nie ocenisz jakości skóry po samym wyglądzie nowych butów. Ważne jest jak się skóra starzeje, jak przyjmuje kosmetyki itp. Dlatego @saphir.pl pisał o kilku latach potrzebnych na to by ocenić jakość. Staranność wykonania szwów, czy ażurowania można w pewnej mierze ocenić po samych zdjęciach, wygląda przyzwoicie.
- 348 odpowiedzi
-
- 4
-
-
-
- patine.shoes
- patinelover
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie. Nie. Crockett& Jones Lowndes.
-
@Beny23 taka mała prośba, czy mógłbyś wrzucać zdjęcia robione podczas stania na rękach, najlepiej obiektywem szerokokątnym. Oczywiście zdjęcia z długim czasem naświetlania i jakbyś proszę mógł kilka w świetle dziennym i kilka w sztucznym. A w ogóle to jakbyś robił zdjęcia innych butów, to byłbym zobowiązany, bo chciałbym obejrzeć inne niż pokazujesz. Chętnie zobaczyłbym np. zdjęcia butów Yohei Fukuda, oczywiście zrobione za pomocą opisanej wcześniej techniki. Załatw to proszę. Aha, oczywiście na jutro, bo nie mam czasu czekać.
-
Powodzenia, bardzo ładne buty. Tylko patyna trochę zbyt agresywna jak na mój gust, ładniejsze byłyby w nieco bardziej jednolitych odcieniach. PS. Najładniejsze są te czarne wingtipy z powyższego zdjęcia, dziwne, że nie ma ich w Waszej ofercie, jest za to za ten model w mało uniwersalnym kolorze "tan":
- 348 odpowiedzi
-
- patine.shoes
- patinelover
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
-
Bardzo ładna marynarka @blekit. Wszystko tworzy fajną, spójną całość... poza koszulą która jest o wiele bardziej "miejska" niż cała reszta. Bardziej pasowałby tu np. tattersal.
-
No chyba, że wygra Breakthrough Prize, 3 mln USD to już nie byle co Swoją drogą bardzo podoba mi się idea tej nagrody - dzięki rozpoznawalności organizatorów i wysokości nagrody jest ona bardzo prestiżowa i medialna, co bardzo dobrze promuje naukę (i to niekoniecznie tę najbardziej użytkową). O innych bardzo prestiżowych w środowisku nagrodach typu medal Fieldsa media praktycznie nie piszą, o nagrodzie ufundowanej przez Zuckerberga piszą sporo A jeszcze co do poziomu nauki i uczelni jako takich. Nie wiem jak jest na innych kierunkach, ale na matematyce czy informatyce na najlepszych polskich uczelniach poziom studiów magisterkich (na dobrych wydziałach) nie jest wcale takich zły jakby wskazywał ranking. Ale jeżeli ktoś chce mieć coś więcej niż wykształcenie magistra i coś osiągnąć w nauce, to niestety prawie na pewno musi jechać na studia za granicę. I to nawet nie ze względu na dużo wyższy poziom studiów magisterskich za granicą (bo wcale nie jest aż tak dużo wyższy), ale ze względu na to że żeby dostać się na PhD na naprawdę dobre uczelnie trzeba mieć oprócz talentu referencje od wybitnych naukowców. Bardzo zdolnych studentów jest naprawdę wielu (choćby z samych Chin jest to już ogromna ilość). MIT, Harvard czy Stanford mogą w super zdolnych młodych ludziach po prostu przebierać, więc kluczowe są osoby, które aplikujących rekomendują - a w Polsce po prostu nie ma osób z taką "siłą przebicia".
-
-
@Kamil1987 a ja podtrzymuję to co napisałem, bo nie dobre wykształcenie a praca w dobrze opłacanej branży pozwala na osiągniecie wysokich zarobków. Nie każdy, nawet po skończeniu świetnej uczelni będzie zarabiał kokosy.
-
Czytam tę dyskusję od samego początku i jestem nią coraz bardziej zażenowany. To jest forum o ciuszkach, a nie o zarobkach kolegi @Beny23, to nie jest miejsce na dociekania do jakiej kolega chodził szkoły i skąd się tam wziął, ani na uczenie go manier. Tym bardziej nie jest to miejsce na ataki personalne a sporo się ich już w tej dyskusji pojawiło (z obu stron). Było mi dane kilka razy spotkać się z kolegą @Beny23 w "realu" i w żadnym wypadku nie jest to żaden "nuworysz", który chwali się pieniędzmi. Paweł jest fajnym, inteligentym i skromnym facetem. Aczkolwiek niektóre jego wpisy tutaj brzmią dosyć niefortunnie, na co zwrócił uwagę kolega @xkoziol. Tak czy inaczej cała dyskusja jest jak dla mnie niezwiązana z forum i do wycięcia, mam nadzieję że jakiś moderator się tym szybko zajmie. A zanim dyskusja zostanie skasowana, pozwolę sobie jeszcze na jedną uwagę filozoficzno-semantyczną - bardzo bym prosił nie utożsamiać "osiągnięcia sukcesu" z "osiągnięciem wysokich zarobków" (piszę to abstrahując całkowicie od przypadku @Beny23). Mój młodszy brat dzięki talentowi i bardzo ciężkiej pracy dostał się na (i ukończył) studia w Cambridge, w dodatku na Trinity College. Obecnie kończy doktorat u laureata m. in. medalu Fieldsa oraz zdobywcy pierwszej w historii nagrody Breakthrough Prize, a parę dni temu wrócił z odczytu w Princeton...ale zajmuje się dosyć niszową dziedziną matematyki, a nie finansami więc jego zarobki są raczej marne (jak na USA) i nie stać go na ani jedną parę butów G&G, czy nawet C&J. Czy osiągnął sukces? Cóż, dla mnie osobiście to co do tej pory już zrobił jest warte więcej niż wszystkie prezentowane na forum buty, garnitury i krawaty razem wzięte. Proszę też o darowanie sobie tekstów, że "w 3 lata po studiach na dobrej uczelni 140 tys. dolarów rocznie to żaden problem i normalność", bo to też nie zawsze jest prawda i dotyczy raczej ludzi, którzy idą do pracy w zyskownych, komercyjnych branżach. A jeszcze co do tych kiepskich polskich uczelni - całkiem sporo osób z którymi studiowałem na MIMUW bez problemu znalazło pracę "za wielką wodą", m. in. w Google, czy Facebooku (co zresztą może potwierdzić Beny, bo chyba nawet sporą z nich część zna).
-
Według mnie jedyny przypadek, kiedy warto zadbać żeby buty i dodatki były w tym samym kolorze, to gdy są one czarne. W przypadku brązowych butów i dodatków, kiedy wszystko jest z takiej samej skóry i w dokładnie takim samym (albo bardzo zbliżonym) kolorze to sprawia wrażenie "trying too hard".
