Skocz do zawartości

Zajac Poziomka

Użytkownik
  • Postów

    4 413
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    206

Treść opublikowana przez Zajac Poziomka

  1. Zajac Poziomka

    Trickers

    Z tego co na styleforum pisały „źródła w Trickers”, to firma przestała używać cordovanu z Horween, a zaczęła włoskiego z powodu ciągłych problemów z jakością (zapewne podyktowanych tym o czym pisałeś - pierwszeństwem Alden przy wyborze skór). Oczywiście może to być tylko marketing, ale brzmi to całkiem prawdopodobnie.
  2. Zajac Poziomka

    Trickers

    Właśnie dlatego wielu producentów korzysta z shell cordovanu z innych źródeł niż Horween, na przykład Tricker's używa włoskiego shell cordovanu.
  3. @Embassy of Elegance A nowych wzorów w drukowanym jedwabiu nie będzie?
  4. Zajac Poziomka

    Mała renowacja

    Jakiej marki to buty? Bardzo ładny mają medalion.
  5. Uniqlo, Pedemeia, Calzedonia.
  6. @Wodzu te paski są bardziej ozdobne niż funkcjonalne. Te buty to raczej loafersy z paskiem niż single monki. Stopa jest trzymana tak jak w normalnych loafersach. Ja nawet nie rozpinam paska przy wkładaniu i zdejmowaniu butów, nie ma takiej potrzeby - w monkach muszę.
  7. @Mateo86 rozmiarówka "true to size". Rozmiar taki jak w C&J 348, Vass F, Loake Capital. O pół rozmiaru mniej niż w Meermin Hiro/Olfe, Vass U czy AS 109. Zresztą Jackson z Yeossal bardoz szybko i merytorycznie odpowiada na maile, najlepiej z nim ustalić który rozmiar będzie najlepszy. @Whitesnake dzięki! Skóra pochodzi z garbarni Ilcea. Jest mocno patynowana, więc nie wszystko na niej widać, no i wiadomo też że jakość to można ocenić po kilku latach a nie po jednym wyjściu... ale początki są bardzo obiecujące. Kilka pierwszych kilometrów zrobione bez żadnych otarć, buty są bardzo wygodne. Pierwsze załamania na skórze wyglądają bardzo ładnie, a sama skóra jest z tych mięciutkich w stylu C&J, nie tak sztywna jak np. Vass.
  8. Od kiedy przeczytałem w sieci w zeszłym roku, że Cornoblu planuje wprowadzić buty RTW byłem bardzo ciekaw co pokażą, bo ich buty bespoke na IG wyglądają obłędnie. Kiedy kolekcja weszła do sprzedaży pod koniec roku, spodobały mi się na tyle że postanowiłem je kiedyś kupić. Dodatkowo recenzje na styleforum były dosyć dobre, a i kilku insta-kolegów którzy je kupili i których się podpytywałem pisało o nich dobrze. Wedlug nich buty miały być porównywalne jakościowo z C&J handgrade. Zdecydowałem się na taki nietypowy model, bo to „signature shoes” Cornoblu, a captoe oksfordy mozna kupić wszędzie. W grę wchodziły jeszcze bardzo ładne burgundowe lazymany, ale przeważyły względy ekonomiczne - „monkoloafersy” są obecnie przecenione na stronie Yeossal o 40 % . W sumie to ponieważ musiałem zapłacić cło i VAT, to cena i tak wyszła mi zbliżona do wyjściowej, ale i tak uważam że było warto. Chociaż trochę szkoda, że free trade agreement pomiędzy UE i Japonią zniesie opłaty importowe na buty dopiero za 9 lat...
  9. Początkowo chciałem wrzucić do ciekawych i nietuzinkowych nabytków, ale skoro istnieje ten temat to w sumie można go odkopać Cornoblu RTW.
  10. Nie istnieją buty które dobrze wyglądają z każdym kolorem i typem spodni. Buty w kolorze "medium brown" nie pasują do spodni ciemnoszarych/grafitowych i ciemnego granatu, nie wspominając już o czarnym. Oczywiście, buty w kolorze "dark brown" można śmiało z tymi kolorami łączyć, ale one z kolei te nie będą dobrze grać np. z jasnymi spodniami typu chino, bo do nich przydałby się właśnie jaśniejszy odcień... Nie ma jednego "uniwersalnego" koloru butów. Jeżeli ktoś częściej chodzi w garniturach, bardziej uniwersalne będą buty czarne, jeżeli ktoś w stylu smart casual, lepsze będą buty brązowe.
  11. Poranna sesja patynowania w śniegu: Popołudniowa sesja patynowania w deszczu:
  12. Wiele sklepów (np. Herring Shoes, A Fine Pair of Shoes) ostrzega, żeby do patynowanych butów Carlos Santos nie używać mocnych środków typu Renomat, podejrzewam że te ostrzeżenia nie biorą się z niczego.
  13. Dzięki za wiadomość, w końcu kupiłem. Tylko widzę, ze ceny trochę podnieśliście, no ale trudno
  14. Bonus dla „piętowych fetyszystów”:
  15. https://zarembabespoke.com/pl/product/koszula-zaremba/ https://zarembabespoke.com/pl/product/koszula-zaremba-2/
  16. Mam z tego sklepu dwie białe poszetki "irlandzki len" (te większe, po 50 złotych za sztukę) i również jestem zadowolony. O ile zdarza mi się kupić drogą poszetkę ze względu na ciekawy wzór, o tyle za te w jednolitych kolorach nie ma co płacić więcej, tylko po to żeby mieć z "renomowanego" sklepu.
  17. @Tanatos70 Hiro Yanagimachi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.