Skocz do zawartości

Szorty z marynarką


mr.vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Co do mundurów tropikalnych to odsyłam do historii armii JKM w czasie II Wojny Światowej. Co do szortów i marynarki, to jak najbardziej się zgdzam z opinią, że nie wykluczają one siebie nawzajem. Podobnie w odniesieniu do kanonów mody uważam, że mają one pozwolić nam z niej korzystać a nie stać się jej niewolnikami. Co do mięśnia trójgłowego łydki, mięśnia zginacza palców głebokiego czy powierzchownego, to siłownia nie ma nic do rzeczy (nie traktuję poważnie rzeźbienia wspomaganego różnymi cudownymi "odżywkami"), wystarczy odpowiednio długo pośmigać na rowerze czy choćby pobiegać:). Jeśli zas moje "wynurzenia" kojarzą się Komuś z trolingiem, to trudno. To jest łatwa do przypięcia każdemu łatka a nie argument w dyskusji (nie przeczę, że z mojej strony niego prowokujacej). Jeśli kogoś uraziłem w jakokolwiek sposób, to przepraszam. Bynajmniej nie było to moim celem. Chciałem jedynie zaznaczyć, że pewnego rodzaju spóścizną szarości i jednakowości ubioru czasów socjalizmu jest zamiłowanie do wszelakiej uniformizacji.   

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zwrócić Kolegom uwagę, że to jest wystawa w sklepie i manekin, a nie facet 'na mieście'. Nie trzeba odbierać tego dosłownie, można ale nie trzeba. Można potraktować to jako propozycję tasselków z szortami, a do tego  marynarką bądź bluzą w zależności od okoliczności czy feelingu noszącego.

 

Weźmy np. takie zdjecie z profilu Macaroniego na FB:

285003_558977314131474_1016499110_n.jpg

 

Czy to znaczy że mam nosić dwie pary spodni na raz? I to w takiej kombinacji?

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, coś mi się wydaje, że za dużo tu jajogłowych nestorów, szukających w meskiej modzie swoistego "rytuału przejścia" albo betonowych fanów garnituru, dla których spodenki i marynarka kojarzy się tylko z I Komunią :). Przeraża mnie obsesyjne poszukiwanie w podwiniętych spodniach, szortów z piekła rodem i to jeszcze na manekinie. Myślę, że czas stworzyć nowe słowo, skoro weaponology jest możliwą karykturą łacińskich źródłosłowów, to niech będzie SHORTOFOB:)

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tumblr_m6eklmIphU1qe76uxo1_500.jpg

 

1.Pogoda:

Skoro jest tak gorąco że zakłada się krótkie spodnie, to marynarka jest zupełnie bez sensu.

 

Wg. mnie jedno, wyklucza drugie.

 

2.Okoliczności:

Skoro wymagana jest marynarka to krótkie spodenki są nie na miejscu.

 

Sztuka dla sztuki.

 

nosze marynarkę bo lubię a nie dlatego, że jest wymagana ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hi, casual Friday, again. :)  O Nicku Woosterze pisałem już kiedyś w temacie o dandysach, ale ma on realny wpływ na kształtowanie gustów nowoczesnych mężczyzn, zainteresowanych połączeniem klasyki & fashion. Szczególnie polecam dedykowany mu fotoblog:

http://fuckyeahnickwooster.tumblr.com/

 

post-202-0-96968300-1371794381_thumb.jpg

 

post-202-0-30283200-1371794391_thumb.jpg

 

post-202-0-24787200-1371794405_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie, ze podejscie zalezy od ilosci postow na forum...zaczyna sie od "co myslicie o czarnym garniturze, koszuli ecru i butonierce w kolorze krawata", szybko przechodzi w "tylko granatowy garnitur!!!" i wytykanie gdzie sie da, kto ma o 1cm za dlugi rekaw w marynarce. na szczescie jest tez etap, gdzie okazuje sie, ze poza rysunkami sprzed 100 lat i zdjeciami POW tez jest jakis swiat i wtedy mozna naprawde zastanowic sie, co to znaczy "elegancko". pan z tła pierwszego zdjecia wczoraj b. fajnie, wooster juz mniej, ale to raczej kwestia ogolnego bycia pawiem, a nie samego polaczenia marynarka-spodenki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając zdjęcia z właśnie odbywających się czerwcowych Pitti Uomo we Florencji dostrzegam, że wielu elegantów do granatowych marynarek bez krawata, ale z białą poszetką, zakłada jasne, krótkie spodnie w połączeniu z mokasynami.

 

attachicon.gifPitti_2013.jpg

 

W Polsce Pan na pierwszym planie wyglądałby na wracającego z dobrej imprezy. Nieopanowany wzrok, urwane rękawy, klapy poszarpane, mazy chyba po majonezie.... Ma krawat, pewnie był na weselu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.