Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Przeróbki Krawieckie


Gość Oxxford

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jest to pytanie do mnie, to jak najbardziej ;-).

xkoziol, dzięki. Skorzystam z usług wskazanego przybytku lub z jednego zakładu we Wrocławiu (choć akurat ta pani, pomimo wysokiej jakości usług, potrafi być chimeryczna, była wzmianka o niej na tym forum). Logistyka przesądzi.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • 6 months later...

Panowie, uprzejma prośba o podpowiedzi. Ostatni post przed poleceniem Zyg Zaka jest z 2016 r. więc daruje sobie wertowanie. Dzięki podpowiedzi w tym wątku faktycznie sam trafiłem na Wilczą i podzielam pozytywną opinię. Mega fachowa obsługa. ALE - niestety Panie przyjmują tyle zleceń, że oczekiwanie wydłuża się do tygodni czy nawet już - z niektórymi kwestiami - miesięcy.

Dlatego niestety potrzebuję alternatywy. Prośba do dobrych dusz z Warszawy o aktualne polecenia punktu/punktów gdzie można bez obaw się udać z marynarkami, spodniami, koszulami. Niby "każda krawcowa" teoretycznie potrafi, ale po Zyg Zaku uświadomiłem sobie ile rzeczy wcześniej miałem spieprzonych przez osiedlowe Panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kempes napisał:

Panowie, uprzejma prośba o podpowiedzi. 

Jeśli chodzi o Warszawę to z czystym sercem polecam Poprawki Krawieckie "Daria" - Małgorzata Dudek. Panie z tego salonu zajmują się głównie poprawkami garderoby męskiej: garnitury, marynarki, spodnie, płaszcze. Jeśli chodzi o same marynarki to robią tak naprawdę wszystko. Korzystam z ich usług od ponad dwóch lat (po równie złych doświadczeniach z "osiedlowymi" krawczyniami), na koncie mam ok. 6 marynarek, garnitur, płaszcz, 5 koszul i kilka par spodni. Wszystko bez najmniejszego zarzutu. Poprawki od tych prostych po te bardziej "zaawansowane" - po prostu znają się na robocie. No i co ważne stawki są bardzo uczciwe. 

Al. Jerozolimskie 121/123

nr tel.: 602 751 159

Dzwoniłem wczoraj, chwilowo w lokalu jest prowadzony remont - natomiast od wtorku (1 czerwca) salon powinien być już otwarty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 08:53, Tommaso napisał:

Jeśli chodzi o Warszawę to z czystym sercem polecam Poprawki Krawieckie "Daria" - Małgorzata Dudek. Panie z tego salonu zajmują się głównie poprawkami garderoby męskiej: garnitury, marynarki, spodnie, płaszcze. Jeśli chodzi o same marynarki to robią tak naprawdę wszystko. Korzystam z ich usług od ponad dwóch lat (po równie złych doświadczeniach z "osiedlowymi" krawczyniami), na koncie mam ok. 6 marynarek, garnitur, płaszcz, 5 koszul i kilka par spodni. Wszystko bez najmniejszego zarzutu. Poprawki od tych prostych po te bardziej "zaawansowane" - po prostu znają się na robocie. No i co ważne stawki są bardzo uczciwe. 

Al. Jerozolimskie 121/123

nr tel.: 602 751 159

Dzwoniłem wczoraj, chwilowo w lokalu jest prowadzony remont - natomiast od wtorku (1 czerwca) salon powinien być już otwarty. 

Super, bardzo dziękuję za podpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W Brwinowie jest krawcowa, która do takich prostych przeróbek spokojnie się nadaje. Skracałem spodnie, rękawy marynarki dołem. Bez zarzutu. Moja żona przerabia też mnóstwo ubrań dzieciakom.

Zakład Krawiecki Irena, Brwinów, Sochaczewska 6. Warto zadzwonić, zanim się wybierzesz i potwierdzić, że będzie miała otwarte.

Natomiast to też nie jest jakiś mistrz- teraz będę przerabiał marynarkę, żeby lepiej leżała na plecach i do niej już z tym nie idę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Giacomo de Taglia napisał:

W Brwinowie jest krawcowa, która do takich prostych przeróbek spokojnie się nadaje. Skracałem spodnie, rękawy marynarki dołem. Bez zarzutu. Moja żona przerabia też mnóstwo ubrań dzieciakom.

Zakład Krawiecki Irena, Brwinów, Sochaczewska 6. Warto zadzwonić, zanim się wybierzesz i potwierdzić, że będzie miała otwarte.

Natomiast to też nie jest jakiś mistrz- teraz będę przerabiał marynarkę, żeby lepiej leżała na plecach i do niej już z tym nie idę.

Dzięki. A z ciekawości - gdzie na grubszą robotę oddajesz marynarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Nikt na forum nie pisał o p. Stanisławie Lorensie na Spacerowej.

Krawiec zdecydowanie do drobnych poprawek, może ktoś korzystał i wypowie się konstruktywnie, bo ja korzystałem w minimalnym zakresie. Oddałem płaszcz z dwoma guzikami do przeszycia, przeszył; spodnie do doprasowanie kantu, ma przeprasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
W dniu 11.08.2023 o 20:22, sirscruffy napisał:

150zł - zwężenie koszuli w pasie.

80zł - wykończenie nogawek spodni na "mankiet".

Te usługi krawieckie w Warszawie naprawdę tak podrażały przez ostatnie lata?

 

Ja płaciłem 80 zł za dwie koszule ;) tydzień temu, też w Warszawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Velahrn said:

Ja płaciłem 80 zł za dwie koszule ;) tydzień temu, też w Warszawie.

Tak też raczej sam pamiętałem ceny. Zakład polecany (kiedyś) w tym temacie, więc podwójnie mnie to zaskoczyło. W środę odbieram koszulę i spodnie, to przekonam się być może, z czego wynika to "premium".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, eye_lip said:

Każdy rzemieślnik sam sobie ustala ceny, a klient może skorzystać lub nie, skoro skorzystałeś to nie ma co jęczeć i szukać "premium" w normalnej usłudze. 

Forum dyskusyjne służy do dyskusji i nie ma co jęczeć, że jest do tego wykorzystywane. W tym do dzielenia się informacjami na temat tego, jakich rzemieślników polecamy, a jakich nie. Na razie niczego nie zakładam. W środę ocenię, czy robota została wykonana OK, czy też nie i czy wykonanie jest współmierne do ceny usługi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2023 o 20:22, sirscruffy napisał:

150zł - zwężenie koszuli w pasie.

80zł - wykończenie nogawek spodni na "mankiet".

Te usługi krawieckie w Warszawie naprawdę tak podrażały przez ostatnie lata?

 

Taliowanie zaszewkami jest tanie, ja płacę 25 zł. Zwężanie po szwach bocznych może być droższe (niekoniecznie jest lepsze, zależy od sytuacji), ale 150 zł oznacza "panie, nie mam czasu, chyba że dostanę walizkę kasy".

Mankiety w spodniach nieco więcej, ale też nie 80 zł.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.