Jump to content

[WARSZAWA], Przeróbki Krawieckie


Guest Oxxford
 Share

Recommended Posts

Guest Oxxford

Serdecznie witam wszystkich zainteresowanych niniejszym tematem.

Ponieważ ostatnio straciłem kilka ciężkich centymetrów w obwodzie klatki piersiowej i obwodzie pasa, duża część mojej zmyślnie wyselekcjonowanej garderoby przestała mnie cieszyć z wiadomego względu, po prostu większość koszul, marynarek, spodni, straciła swój przysłowiowy "fit".

Luźne spodnie, za duże kołnierzyki w koszulach, lejące się plecy w marynarkach ect.

Szukając tańszych rozwiązań, od tych które kierowały mnie z powrotem do źródeł ich wcześniejszego zakupu, trafiłem do Krawca, konkretniej, do Krawcowej, którą moim zdaniem spokojnie można nazwać "Mistrzem". Wiele z moich koszul udało jej się idealnie wytaliować. Marynarki odpowiednio zwężyć. Spodnie zmniejszyć w obwodzie pasa. Po kilku spotkaniach z Panią Elą i dobrze wykonanej "robocie", przekonałem się, iż w mojej garderobie jest znacznie więcej rzeczy które teraz mogą wyglądać lepiej.

Np. - już dawno nienoszone przeze Mnie Jeansy, zostały zwężone nie tylko w pasie ale i w nogawkach - wyglądają jak gdyby były szyte idealnie na mnie. - koszula z dziurą na rękawie która została zacerowana w taki sposób tu i ówdzie że całość tworzy świetne dopełnienie na klubowy wypad czy luźne spotkanie w gronie znajomych. - spodnie skracane z zachowaniem pierwotnie oryginalnego brzegu. - wymiana podszewki w płaszczu, a nawet przemieszczenie nakładanych kieszeni w tweedowej marynarce. - ogólnie rzecz ujmując: Magia :)

Reasumując,

wszystkim zainteresowanym polecam rzemiosło Pani Elżbiety i tym samym Pracownię Krawiecką przy ul. Łąkowej 20/4 w Poznaniu.

Ponieważ niebawem przeprowadzam się do Warszawy, czy Ktoś z Forumowiczów mógłbym zaprezentować opcję alternatywną również w mieście stołecznym?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Guest grenadierow

Macaroni,

Thanks for the recommendation. I visited Mr. Mystkowski Thursday morning and and am hopeful about the results. Unfortunately because I don't speak Polish I was unable to detect the subtler nuances of his remarks and questions, but my interpreter seemed to have a good interaction with him.

Please let me know if it is not appropriate for me to post to this forum in English. I wish I could post in Polish but my skills aren't sufficient yet :). I don't wish to be improper but appreciate this forum and wish to interact as I'm able, despite my linguistic handicap!

Best,

K

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Byłem po raz kolejny uratować kolejny element z szafy przeróbką u p. Józefa Mazura.

Pan Mazur szyje również garnitury (płótno), płaszcze, etc. z materiału przywiezionego lub zaproponuje coś u siebie. Choć widziałem już bardziej uporządkowane zakłady, to jeżeli ktoś wie czego chce w zakresie garnituru, może spróbować - cena jak na Warszawę bardzo przystępna - igła za 2-częściowy garnitur = 1,800 zł. Przedstawiciel starej szkoły.

Pozdr, ID

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Co prawda temat dość stary, ale może warto wspomnieć, że nadal aktualny.

Szukałem kiedyś krawca we Wrocławiu do niewielkich przeróbek marynarek (pisałem o tym na forum), a że bałem się eksperymentować z nieznanymi mi zakładami to postanowiłem przy okazji wizyty stolicy skorzystać ze sprawdzonego nazwiska. Oddałem Panu Mazurowi trzy marynarki do skrócenia rękawów i przesunięcia dziurek (ściślej mówiąc ich imitacjami) oraz guzików, a także do zebrania nadmiaru materiału na plecach.

Zamówienie wykonane zostało sprawnie i jestem w 100 % zadowolony. Przy okazji wdałem się w dyskusję z Panem Mazurem na temat szycia miarowego oraz doboru i jakości materiałów. Pokazał mi swoje prace - marynarki oraz spodnie flanelowe. Jako, że nie mam jeszcze wprawnego oka to nie mogłem ich aż tak profesjonalnie ocenić, ale moim skromnym zdaniem całkiem porządnie wykonane. Przynajmniej lepiej niż marynarka Zegny oddana przez klienta do wymiany guzików i rozcięcia dziurek, gdzie prawy rękaw były wszyty niedbale, tj. "ze zmarszczkami", na co zresztą zwrócił uwagę sam krawiec. Zaprezentował mi przy okazji parę próbek/ścinków materiałów, z których szyje. Ogólnie wizyta udana ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewien dokładnej ceny (oddawałem trzy marynarki do poprawki) ale było to około:

- 40 zł za "wybierania pleców" na marynarce (wyraźnie się marszczyło)

- 40 zł za skrócenie mankietów marynarki oraz

- 40 zł za przesunięcie dziurek.

Czy to dużo każdy niech oceni sam. Z Panem nie można się targować, "bo przecież podaje ceny wykonania usługi i ilość tutaj nie ma znaczenia", natomiast mogę z powodzeniem polecić. Były to moje pierwsze przeróbki, więc nie mam dużego porównania, ale jakiś niedociągnięć nie mogę się doszukać. Pan może małomówny, ale da się go rozruszać ;-)

Pozdrawiam

Francuz

PS. Krawiec starej daty w starej i zniszczonej kamienicy - ale niech pierwsze wrażenie nie wpływa na ocenę ;-) Jak będziesz popytaj o materiały, niech Ci pokaże próbki etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Panowie, na ulicy Chmielnej istnieje zakład o nazwie ROY obok pracowni Kielmana? Czy to tam urzęduje Pan Mazur? Dodam, że z witryny sklepowej dojrzeć można garnitury Joop! Nie pamiętam tylko, czy to Chmielna 10a - ale 22 to numer lokalu więc chyba jednak nie... hmmm... pracownia jest na parterze.

Czy ktoś z Was korzystał z usług tej pracowni (poprawki krawieckie)?

Thx in advance.

Link to comment
Share on other sites

Panowie, na ulicy Chmielnej istnieje zakład o nazwie ROY obok pracowni Kielmana? Czy to tam urzęduje Pan Mazur?

nie, w kamienicy trochę w głębi. Musisz na Chmielnej na skwerku pomiędzy Bracką a Nowym Światem odbić w lewo (idąc od Brackiej) w ulicę bodaj Tuwima, wejście do kamienicy będzie z podwórza po lewej. Lokal jest na I piętrze

co do jakości poprawek to jestem zadowolony z pomniejszania marynarki (taliowanie i trochę wybrana w piersi)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam,

zdaję sobie sprawę, że na forum jest już mnóstwo postów na temat krawców w Warszawie, lecz chciałem się dowiedzieć czy są może jakieś miejsca, które specjalizują się przede wszystkim w poprawkach, dzięki czemu na przykład terminy wykonania takich zabiegów są krótsze? Zmieniła mi się zdecydowanie sylwetka i muszę przerobić marynarki oraz koszule. Stawiam dopiero pierwsze kroki w społeczeństwie, właściwie w tematyce przez co jeśli popełniam jakiś błąd - bardzo przepraszam.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

chciałem się dowiedzieć czy są może jakieś miejsca, które specjalizują się przede wszystkim w poprawkach, dzięki czemu na przykład terminy wykonania takich zabiegów są krótsze?

Przy takich wymaganiach wpisalbym w google "poprawki krawieckie" i udal sie w kilka miejsc w Twojej okolicy. Przerobka marynarki, przerobce nie rowna, wiec ani ja, ani krawiec przez telefon nie powie ile to dokladnie zajmie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.