Skocz do zawartości

Renowacja i naprawa obuwia


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi pomóc z moim problemem. \mam buty Loake w kolorze tan  i niestety raz na jakiś czas czarną podeszwą zahaczę o but. Pozostawia to widoczny ślad. Czym to usunąć ? Z góry dziekuje za odpowiedź. 

 

Bez zdjęć, zwykle trudno powiedzieć jednoznacznie, ale na podstawie Twojego opisu myślę, że taki "drobiazg" powinno się udać usunąć już zwykłym Renowatorem Saphira - przyda się na przyszłość również do gruntownego odżywienia butów  :)

Jeśli renowator "nie da rady", to Renomat już zdecydowanie tak :) tylko ostrożnie, bo to jest silny środek.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem 30 - to letnie nieużywane buty z grubej licowej skóry. Z racji na swój wiek, jest dosyć sztywna. Zaimpregnowałem ją tłuszczem do butów, jednak boję się złamań i pęknięć, wciąż nie  jest elastyczna. Rozchodzi się czy coś z nią robić? Słyszałem o patencie lanolina + benzyna. Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem 30 - to letnie nieużywane buty z grubej licowej skóry. Z racji na swój wiek, jest dosyć sztywna. Zaimpregnowałem ją tłuszczem do butów, jednak boję się złamań i pęknięć, wciąż nie  jest elastyczna. Rozchodzi się czy coś z nią robić? Słyszałem o patencie lanolina + benzyna. Dziękuję i pozdrawiam!

 

Jeśli to jest taka stara i wysuszona skóra, to myślę, że nie ma co się bawić kremami i od razu użyć płynnego oleju do skór (do dostania w sklepach jeździeckich), takiego jak

 

http://www.pasi-konik.pl/pl/p/FM-ITALIA-Olej-do-skor-500-ml/4424

 

53f6294459245ed3ada83685a5c90c08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy zanim zaaplikowałeś tłuszcz, skórę dokładnie oczyściłeś. Czy tłuszcz miał szansę się wchłonąć, czy to co na skórze zalegało jednak blokowało pory? Jeżeli skóra była dobrze przygotowana do aplikacji tłuszczu i nie pomogło to również jestem za olejem.

 

Zazwyczaj dobry tłuszcz wystarcza:

http://www.wbutach.pl/topic/1231-pielegnacja-pieknych-czarnych-oficerek-z-1947r/

 

Tu od razu oficerki odzyskały naturalną elastyczność, ale przy naprawdę mocno przesuszonych skórach "akcja olej" bywa jedynym ratunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie trochę od drugiej strony - hipotetyczne. Otóż zastanawiam się nad zakupem butów (oxfordów Yanko) na podeszwie York. I zastanawiam się jak wyglądają potencjalne możliwości naprawy takiej podeszwy w miarę zużywania. Krupon skórzany można zelować ileś tam razy; dobrać różną zelówkę itd. Natomiast w przypadku York (jak mi się wydaje) w grę wchodzi tylko wymiana całej podeszwy jak się zużyję. Mylę się?

 

Pytanie bonusowe - jak wygląda trwałość takiej podeszwy? Ile lat rozsądnego użytkowania (raz w tygodniu) można się spodziewać? Proszę o dobre fusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

kilka miesięcy temu kupiłem w Partenope te oxfordy:

 

http://partenope.pl/buty-meskie/82-oxfordy-skora-licowa-brazowe.html

 

Zakładałem je raz, dwa razy w tygodniu. Kilka dni temu na skórze pojawiło się odbarwienie jak na zdjęciu poniżej:

 

z0asinrw367y.jpg

 

Skąd mogło się wziąć i jak, ewentualnie, mogę sobie z nim poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Piszę z prośbą o radę. Nie było mi dane długo cieszyć się nowymi butami, bo jakaś bezmyślna kobieta wjechała na mnie wózkiem i but jest zarysowany. W świetle dziennym nie rzuca się to aż tak bardzo w oczy, nemniej jednak nie tak powinien wyglądać nowiutki but :( Czy da się coś, cokolwiek z tym zrobić?

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady.

 

 

post-6672-0-13023100-1426665968_thumb.jp

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, ponieważ jest to mój pierwszy post. Mam granatowe pantofle z nubuku, na których była mała plamka i zostały niestety przetarte na wilgotno (już nie wnikajmy czemu, wiem, że to źle) i aktualnie jest na nich niewielkie, ale irytujące przebarwienie. Skóra i włos nie wyglądają na jakieś bardzo naruszone, no ale plama jednak jest (i jej intensywność zmienia się w zależności od "uczesania", więc raczej z włosem jest ok, były przetarte delikatnie).

 

Moje pytanie jest takie: czego najlepiej użyć, żeby pozbyć się plamy, oczywiście nie jest to zadanie dla gumki, bo ją posiadam. Nie chcę wydać bez sensu pieniędzy na kilka specyfików. Buty były przetarte zwykłą, delikatną ściereczką nawilżoną tylko wodą, ale po wyschnięciu zostało coś takiego.

 

Czy da radę tutaj odplamiacz SAPHIR OMNIDAIM, czy niezbędny będzie renowator (wtedy pewnie muszę znaleźć odpowiedni odcień granatu, co może nie być takie proste). A może jescze jakiś inny spray/specyfik?, np. renowator KAPS http://allegro.pl/kaps-farba-renowator-pasta-zamszu-nubuku-13-kolor-i5149342347.html

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Zdjęcie buta:

AcdsTrv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie użył, będzie Ci ciężko w domowych warunkach, szczególnie bez zestawu różnych środków, wykonać renowację. Trudno coś konkretnie doradzić nie widząc butów na żywo. Renowator ma to do siebie, że jak go użyjesz w miejscu odbarwionym, to ono pociemnieje, ale analogicznie pociemnieją też okolice nieodbarwione - w zdecydowanej większości przypadków dochodzi do zmiany tonacji kolorystycznej jedynie. Gdyby udało Ci się jedynie zafarbować plamkę, to byłby sukces, ale bez doświadczenia ciężko to zrobić. Spróbował bym na Twoim miejscu na początek użyć lekkiego tłuszczu (krem do nubuku) w tym miejscu. Nubuk wtedy ciemnieje. Po kilku godzinach lekka praca szczotką gumową w tym miejscu i okolicach i powinno być lepiej - gwarancji żadnej nie daję, bo podejście niestandardowe do tematu, ale może dać całkiem przyzwoity efekt.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem takiego szamponu do nubuku do żółciaków Timberlanda, kiedy zafarbowały mi od jeansów... efekt był bardzo dobry, na koniec potraktowałem renowatorem orchowym kapsa i śladu nie ma. Ale jak szewc24.pl pisze to nikt nie da nigdy gwarancji jeśli chodzi o nakładanie środków na burt. Fakt, że trzeba się liczyć ze zmianą tonacji jeśli chodzi o renowatory kolorowe. Ale chyba prędzej czy później i tak trzeba go użyć.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.