Skocz do zawartości

[Andells Atelier] Granatowy blazer


blekit

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia są dosyć małe, natomiast sama marynarka wygląda bardzo dobrze. Stopień taliowana jest naprawdę OK. Czy wrzuciłbyś jeszcze jak wygląda ona z boku?

Co do tkaniny - dla mnie wszystko poniżej, no, 280 g/m2, to czyste zło. Na lato IMHO najlepsza jest grubsza tkanina o otwartym splocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velahrn na razie nie mam takich zdjęć, przy następnej okazji postaram się zrobić i wrzucić. Te, które dodałem można (przynajmniej na komputerze) otworzyć w pełnej rozdzielczości jeżeli ktoś chce przyjrzeć się szczegółom. Co do tkanin, to ciężko mi się wypowiadać, bo nie mam jeszcze wystarczająco dużo doświadczenia i możliwości porównywania. Niemniej wezmę Twoją radę przy planowaniu następnego zamówienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło bardzo fajnie! Mój projekt na klasyczny blezer wciąż dojrzewa :) a jak znajdę w koncu czas na zdjęcia zaprezentuje swoją realizację pięknej kraty z tej pracowni :) Przy okazji jedno pytanie ... czy klasyczny blezer nie powinien mieć nakładanych kieszeni? Zakładam, że w tym wypadku to był Twój świadomy wybór i ciekaw jestem co skłoniło Cię do wyboru kieszeni z patkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem Ci na IG: ciekawie idzie linia wyłogów, po lekkim łuku do środka. Rzadko się coś takiego spotyka, jeśli to styl pracowni to bardzo ciekawy. Z własnego doświadczenia wiem, że przy bespoke jest tyle rzeczy do kontroli i wyboru, że człowiek czasami traci głowę :) 

@FONos Tak w zasadzie to do takiej konfiguracji możesz sobie uszyć spodnie i mieć garnitur. A wraz ze spodniami na kant taki zestaw koordynowany również się obroni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FONos kieszenie to był mój świadomy wybór. Lubię nakładane, ale przy mojej sylwetce powinienem unikać wszystkiego, co dodaje optycznie szerokości w okolicach bioder.
@wally prawdę mówiąc nie pamiętam, czy specyfikowałem linię klap. Wydaje mi się że nie i taki jest styl pracowni, ale nie dam sobie nic za to uciąć, bo widziałem takie rozwiązanie wcześniej na Instagramie i podobało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Popracowałbym nad wszyciem i pachą prawego rękawa - widać chyba zbędną ilość tkaniny z przodu pod pachą - zdjęcie nr 2 Wydaje mi się że masz niżej prawe ramię od lewego co wymaga innego podcięcia pachy. Fałdy na kołnierzu, przy szyi na lewym ramieniu potwierdzałoby dysproporcje w linii ramion.

Klapa z tyłu mojej ocenie,z tego co widzę na zdjęciu w Twoim przypadku powinna być wyżej wycięta lub powinna być szersza. Na zdjęciach z realizacji K@Rz jest znakomita, o wiele wyżej oceniam także rękawy tj. wszycie i ukształtowanie w tamtej realizacji.

Osobiście rozważyłbym także powiększenie odległości pomiędzy guzikami z przodu -  nie wiem czy zdjęcie skraca perspektywę ale z cm mi wizualnie brakuje. Zauważyłem że niektórzy krawcy na oczekiwanie obniżenia pierwszego guzika usilnie starają się utrzymać drugi guzik w linii kieszeni. 

Gdy oczekiwałem linii klap nie w linii prostej to także patki kieszeni zaokrąglałem

Doskonałe marynarki są na doskonałych, symetrycznych sylwetkach a tkaniny o niskiej gramaturze niewiele wybaczają krawcowi - nie wiem jak sam oceniasz tą realizację, w odniesieniu do K@Rz ale tamta o wiele bardziej mi się podoba pod kątem wykonania. Nie wiem jednak jak K@Rz poradziłby sobie z niską gramaturą tkaniny

Starłem się zwrócić uwagę na rzeczy na które nie każdy dostrzega aby ewentualnie pomóc w kolejnych :) realizacjach - 

 

@velahrn mam dwa garnitury z 130s/220g Drago (wydaje mi się że z tej samych tkanin szył w zeszłym roku  szarmant) i jestem bardzo zadowolony. W rzszłym sezonie sprawię sobie kolejny - teraz już za późno. Wysokie gramatury o luźnym splocie, które widziałem są dla mnie zbyt nieformalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka rozmieszczenie guzików jest skutkiem tego, że dość późno zdecydowałem się na obniżenie pierwszego z nich. Wtedy kieszenie były już wycięte, a nie chciałem, żeby drugi guzik znajdował się wyraźnie poniżej ich krawędzi. W następnych realizacjach odległość między guzikami będzie większa.

Co do klap to wczoraj oddałem marynarkę w celu dokonania kilku korekt i jedna ma dotyczyć właśnie ich (m.in. poprawienie marszczeń na lewej klapie). Z inicjatywą wyszła sama pracownia i muszę powiedzieć że bardzo podoba mi się ich podejście. Wiem że marynarka nie jest idealna i ma parę wad (m.in wymienionych przez Ciebie i przez @Dapi), ale żeby być fair muszę zaznaczyć, że część z nich jest dużo bardziej widoczna na zdjęciach niż w rzeczywistości. Resztę być może da się poprawić w ramach korekt, a na pewno zostaną uwzględnione w kolejnej realizacji. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki (pierwszy projekt realizowany w pracowni, charakterystyka tkaniny, etc.) i tak jestem zdania, że końcowy rezultat jest dobry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Mała retrospekcja :)

Poprawki zostały wprowadzone, marynarkę odebrałem już jakiś czas temu i miałem od tego czasu okazję założyć ją kilka razy. Z najważniejszych zmian zmodyfikowane zostało wszycie rękawów, zebrany został nadmiar materiału w okolicach pach. Poprawki dotyczyły także wszycia kołnierza oraz klap, ale tutaj pewnych rzeczy Pracownia nie była w stanie już zmienić (skutkują one marszczeniami materiału, szczególnie widocznymi na lewej części kołnierza oraz tym, że klapy nie rolują się równomiernie do guzika).

Moje doświadczenie po tym zamówieniu jest pozytywne. Cenowo jest atrakcyjnie, wykonanie zadowalające (biorę pod uwagę małe doświadczenie Pracowni i poziom trudności wynikający z w sumie nie do końca przemyślanego przeze mnie wyboru tkaniny o takiej a nie innej gramaturze). Prawdziwym bonusem jest podejście do klienta, szczególnie widoczne w obsłudze posprzedażowej (wyjście z inicjatywą poprawek). Jeżeli chodzi o samą marynarkę to najbardziej podobają mi się ogólne proporcje (długość, szerokość klap) i linia ramion, a najwięcej zastrzeżeń mam do klap i tego jak się rolują oraz rozstawu rozporków z tyłu. Wybrana tkanina budzi trochę ambiwalentne uczucia - jest bardzo ładna, lekka i przewiewna i idealnie nosi się w ciepłe dni, ale gniecie się od samego patrzenia, przyciąga różne paprochy, włosy, etc. jak szalona i uwypukla każdą niedoskonałość sylwetki/marynarki.

W realizacji jest kolejna marynarka, która niestety trochę się opóźniła i na debiut poczeka pewnie do wiosny. Gwoli ciekawostki mogę powiedzieć, że poważnym zmianom uległa konstrukcja stosowana przez pracownię (szczególnie w obszarze rękawów i kołnierza) Po pierwszej przymiarce zapowiada się bardzo dobrze i wydaje mi się że większość błędów występujących w tej została od razu skorygowana. Po odbiorze stworzę kolejny temat :)

Na koniec zdjęcia z pierwszej realizacji po wszystkich poprawkach. Niestety w międzyczasie trochę zmieniły mi się obwody i widać to w okolicy guzika. Ale pracuję, żeby przed kolejnym sezonem to zniwelować ;)

20181009_072703.thumb.jpg.a6e3b74c7079ed19677af3788b35f565.jpg

20181009_072606.thumb.jpg.4dc308519dc905d5f2970ea62dc46062.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.