Skocz do zawartości

Projekt Zaremba


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Jako osoba wykonująca wolny zawód nie potrzebuję ubrania biznesowego, a jeżeli już, to bardzo okazjonalnie. Chciałbym zatem garnitur, który mogłbym zakładać od wiosny do póżnej jesieni, uniwersalny, fajny, codzienny casual. Okres zimowych kurtek nie nie pasuje mi do noszenia garnituru, raczej swetry i wełniane lub bawełniane spodnie. Trudno jednoznacznie określić kolor, mołby to być jakiś odcień niebieskiego po granat, ale nie gladki, tylko wzbogacony dodatkową nitką, np. czerwoną, różową, bladoniebieską, żółtą...czy w podobnej konwencji popielaty, też nie nudny gładki.

Pozdrawiam,

szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Chciałem przedstawić swój projekt zgłoszeniowy :

Potrzebuje garnituru(zestawu) sportowo-casualowego w którym bym się świetnie czół w pracy i podczas wieczornego wyjścia. Stawiam na komfort bardziej niż na dopasowanie ala manekin :P . Moje wymiary to : wzrost 169 cm , waga 82 kg . Mam dojść specyficzną budowę ciała ze względu na to że "zgubiłem" wiele zbędnych kg i pomimo że jestem osobą szczupłą to w okolicach brzucha zostało co nieco skóry .

Marynarka :

+materiał tweed ( najlepiej szkocki ) jodełka koloru jasno granatowego

+1 szlic

+3 guziki na mankietach

+ łaty na łokciach ( najlepiej z moleskinu w kolorze spodni )

+ skośne kieszenie bez patek

+ myślę  że kozerka troszkę wyżej umiejscowiona ze względu na mój wzrost , by mnie wydłużyło

+ marynarka jednorzędowa , lekko talionawa

Spodnie:

+materiał moleskin

+na szelki

+3 kieszenie

+ 1 zaszewka

+ kolor ciemny granat

+ szerokość nogawki 2/3 długości stopy czyli 41

Zgadzam się na sesje zdjęciową

Pozdrawiam

Adam z Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam pisać w ostatniej chwili.

Mam pomysł na trzyczęściowy garnitur. Każda część byłaby wykonana z materiału z takiego samego wzoru, ale w innym kolorze. Rozważam dwa warianty. 1. Kratka księcia Walii. 1. Spodnie tonacja szara. 2 Marynarka - tonacja czarna. 3. Kamizelka - tonacja brązowa (efekt: negatyw-pozytyw-sepia). Element spajający takie same detale wykończenia. Dopuszczam tu wprowadzenia aplikacji w jedntym kolorze, ale szczegóły wybiorę po szczegółowym opracowaniu projektu. Marynarkaa 2 lub 3 guziki. Kamizelka 4-5 guzików.

2. Na podobnej zasadzie, przy użyciu tweedu w kratę, której kolor będzie elementem spajającym obok detali wykończenia. Tzn. krata 3-4 centymetrowe cienkie linie, ich kolorze kolor ma być taki sam dla całości. Różnić ma się tło. Szukałem jakiś czas temu kraty na tle: niebieskim/ zielonym (marynarka), beżowym (kamizelka), szarym (spodnie).

Pozdrawiam

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno mi coś podpowiedzieć: skłaniałbym ku opcji z tweedu, ponieważ połączenie czarnego, szarego i brązowego widzi mi się raczej nieciekawie. ;)

Z kolei połączenie niebieskiej (jaki planowałeś odcień? Coś jak tu? (link)) marynarki, szarych spodni i beżowej kamizelki wydaje mi się bardzo udane. To chyba Twój projekt najbardziej przypadł mi do gustu. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno mi coś podpowiedzieć: skłaniałbym ku opcji z tweedu, ponieważ połączenie czarnego, szarego i brązowego widzi mi się raczej nieciekawie. ;)

Z kolei połączenie niebieskiej (jaki planowałeś odcień? Coś jak tu? (link)) marynarki, szarych spodni i beżowej kamizelki wydaje mi się bardzo udane. To chyba Twój projekt najbardziej przypadł mi do gustu. :)

Pozdrawiam, Dr

Dziękuję Doktorze za miłe uwagi. :D Przyznam, że liczyłem na Twój głos, bo pierwszy projekt inspirowany jest modą męska z przełomu XIX w., a drugi latami 30. XX w. Wolałbym moż etroche jaśniejszą marynarkę, ale wszystko zależy od koloru samej kraty (ktora musi pasować do róźnego tła) i od tego jak poszczególne kolory będą współgrać razem. W obu przypadkach potrzeba dobrze wybrać tklaniny i zrobic wstępny projekt. Pewnie w przyszłości oba wiaranty i tak zrobię.

Pozdrawiam

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Mam nadzieję, że uczestnicy nie umrą ze starości przed finałem :lol:

Szkoda, że w przypadku dwurzędówki nie ma zdjęć "bebechów" ani zbliżeń na jakieś smaczki dopasowania wzoru. Podobnie z kieszonką w przypadku drugiej marynarki, bardziej trzeba sobie wyobrażać jak to wygląda z opisu (nota bene trochę zbyt "marketingowego") niż realnie podziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że uczestnicy nie umrą ze starości przed finałem :lol:

Szkoda, że w przypadku dwurzędówki nie ma zdjęć "bebechów" ani zbliżeń na jakieś smaczki dopasowania wzoru. Podobnie z kieszonką w przypadku drugiej marynarki, bardziej trzeba sobie wyobrażać jak to wygląda z opisu (nota bene trochę zbyt "marketingowego") niż realnie podziwiać.

Myślę, że kieszonkę widać wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Włosianka kończy się równolegle do linii załamania klapy przy zapięciu na górny czy dolny guzik (nie wiem jak czytelniej to pytanie sformułować bez rysowania przykładów)?

Włosianka biegnie równolegle do linii załamania klapy i kończy się mniej więcej pomiędzy górnym i dolnym guzikiem. Więcej szczegółów mogę podać na priv. Ewentualnie zapraszam do odwiedzenia pracowni jeżeli chciałby Pan zerknąć jak to wygląda od podszewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.