Skocz do zawartości

[Kuc, sklep kalta] Rękawiczki


Solecalupo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem dedykowanego wątku, więc pozwolę sobie założyć, zwłaszcza, że wiele osób zamawiało u Pana Kuca rękawiczki i może też warto się czasem nimi pochwalić. Poniżej prezentuje nowy nabytek z pekari. Odnośnie samego zamówienia, to wcześniej dzwoniłem z pytaniem czy można przyjechać i zdjąć miarę bezpośrednio (do Świdnicy mam w sumie nie daleko) jednak Pan Kuc powiedział, że nie ma potrzeby. Szyją wg typowej rozmiarówki (wg obwodu dłoni) ale jeżeli byłoby coś nie tak to wtedy nie ma problemu z odesłaniem czy nawet przyjechaniem i dobraniem miary i wymiany na nowy egzemplarz uszyty już pod wymiar (np. z dłuższymi palcami). Tak więc preferują podobny model jak np. Benevento ... jak tłumaczył Pan Kuc chodzi o to żeby mieć punkt odniesienia (modyfikacje w stosunku do typowego rozmiaru). Pewnie ma to dla nich sens bo jak sami podają na stronie 99% pasuje od razu. Moje też nie wymagają żadnych poprawek :) A prezentują się tak:

5a7c96dc61aa9_IMG_08101.thumb.JPG.2cf6ee252c48b5a294ea69f767cb8f7b.JPG

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u Pana Kuca zamawiałem rękawiczki ze skóry z jelenia z wełnianym wkładem. Użytkuję od początku zimy i nosi się super. Z wymiarem też trafiłem prawie idealnie, ale przy następnym zamówieniu poproszę chyba o minimalne skrócenie palca V. A w planach mam model kawaleryjski na nieco cieplejsze niż zimowe dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego (jak wnioskuje z powyższych wpisów typowo palce są za długie) są na mnie właśnie dobre (mam długie palce) i np. rękawiczki do Milera mają dla mnie nieco za krótkie palce a tutaj jest idealnie a tego właśnie się obawiałem przy zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam rękawiczek z łosia już drugi sezon, na rozmiar nie narzekam (też mam długie palce), a tym bardziej na jakość, nie są tylko tak ciepłe, jak się spodziewałem - poniżej pięciu stopni muszę już chować dłonie do kieszeni, bo robi się zimno. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz zamowilem rękawiczki z firmy Kuc jakosc przecietna(szycie na średnim poziomie), owszem za w porownaniu z sieciowkami bardzo dobra lecz nijako obok szycia/kupna u P. Kowalskiego oraz Jamrozińskiego, ceny gotowych produktow podobne a jakosc bez porownania, owszem nie maja internetowych sklepow lecz warto zadzwonic popytac:) Najwyższa półka, rekawiczki jeleń szyte na miare 250 u P. Jamrozińskiego u Kowalskiego troszke drożej ale tu i tu jakość podobna lecz uwazam ze P. Kowalski ciut wyzej jezeli chodzi o jakosc uszycia :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz zamowilem rękawiczki z firmy Kuc jakosc przecietna(szycie na średnim poziomie), owszem za w porownaniu z sieciowkami bardzo dobra lecz nijako obok szycia/kupna u P. Kowalskiego oraz Jamrozińskiego, ceny gotowych produktow podobne a jakosc bez porownania, owszem nie maja internetowych sklepow lecz warto zadzwonic popytac:) Najwyższa półka, rekawiczki jeleń szyte na miare 250 u P. Jamrozińskiego u Kowalskiego troszke drożej ale tu i tu jakość podobna lecz uwazam ze P. Kowalski ciut wyzej jezeli chodzi o jakosc uszycia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dodatkowo wyzej wymiennieni Panowie posiadaja dyplomy mistrza a Pan kuc niestety nie, jak dla mnie to sieciowka premium ale nie produkt z najwyzej półki nie wart swojej ceny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu ‎2018‎-‎02‎-‎11 o 10:30, Lordzik napisał:

Raz zamowilem rękawiczki z firmy Kuc jakosc przecietna(szycie na średnim poziomie), owszem za w porownaniu z sieciowkami bardzo dobra lecz nijako obok szycia/kupna u P. Kowalskiego oraz Jamrozińskiego, ceny gotowych produktow podobne a jakosc bez porownania, owszem nie maja internetowych sklepow lecz warto zadzwonic popytac:) Najwyższa półka, rekawiczki jeleń szyte na miare 250 u P. Jamrozińskiego u Kowalskiego troszke drożej ale tu i tu jakość podobna lecz uwazam ze P. Kowalski ciut wyzej jezeli chodzi o jakosc uszycia :)

Pozwolę się nie zgodzić. Mam rękawiczki ręcznie szyte zarówno od Kuca jak i od Jamrozińskiego i absolutnie Kuc niczym nie ustępuje. Wg mnie jakość szycia (równomierność prowadzenia szwów, dokładność docięcia krawędzi skóry) lepsza u Kuca, u Jamorzińskiego wyraźniej widać ręczną robotę co oczywiście też ma swój urok i dlatego obie pary stawiam na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja od ok. 2 lat mam brązowe rękawiczki z łosia z wkładem kaszmirowym od p. Kuca i są rzeczywiście bardzo dobre - ciepłe i miękkie, w ładnym kolorze. Przy czym dość szybko przedarł się wkład z jednej rękawiczce. Mam też 2 pary rękawiczek nieocieplanych:

 https://kalta.pl/pl/p/Rekawiczki-skorzane-nieocieplane-jesienno-wiosenne/8

czarne i brązowe (ok. 2,5 roku). Wykonane są moim zdaniem z 2 rodzajów skór. O ile brązowe noszą się nieźle i dobrze znoszą upływ czasu, nieliczne deszczowe spacery,  o tyle czarne wyglądają bardzo kiepsko. Skóra się bardzo pomarszczyła i ogólnie sprawia wrażenia dość tandetnej. Żadne próby "wyprasowania", kosmetyki nie pomogły. Po założeniu nie widać aż tak zagnieceń - są b. miękkie, to jednak trudno uznać je za dobry produkt. Poniżej zdjęcia czarnej i brązowej. Dopasowanie jest ok.     

Mam też 2 pary rękawiczek z  pracowni p. Czesława- obie ocieplane (zamszowe i licowe) i w tym porównaniu to zdecydowany faworyt. Perfekcyjne dopasowanie, krój/kolor jaki się chce + moim zdaniem lepsze skóry. Nie ma się co zastanawiać, tym bardziej, że do Pana Czesława wystarczy podjechać raz na zdjęcie miary, a potem już wszystko na mail/telefon.

 

20180328_150227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2018 o 15:16, Hush napisał:

Mam też 2 pary rękawiczek z  pracowni p. Czesława- obie ocieplane (zamszowe i licowe) i w tym porównaniu to zdecydowany faworyt. Perfekcyjne dopasowanie, krój/kolor jaki się chce + moim zdaniem lepsze skóry. Nie ma się co zastanawiać, tym bardziej, że do Pana Czesława wystarczy podjechać raz na zdjęcie miary, a potem już wszystko na mail/telefon.

To prawda. Kuc to jednak RTW lub MTM (tutaj miary nam nikt nie zdejmie) a CJ to jednak bespoke więc dopasowania nawet nie ma co porównywać a i skórę można wybrać i obejrzeć. Niestety nie każdy ma możliwość osobistego zamówienia w Warszawie. Natomiast wśród rękawiczek RTW Kuc to wg mnie dobry wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
3 godziny temu, lubo69 napisał:

Zapytaj u p. Jamrozińskiego; kilka lat temu rękawiczki z kapibary zamawiał tam nasz Prezes (mam oczywiście na myśli Damiana;-))

Czy nie chodzi tu o pekari? Rozmawiałem z panem Jamrozińskim o tym. Miał dostawcę, aby był niezadowolony z jakości skóry. Jamroziński twierdzi, że jako, iż pekari jest małym zwierzęciem, to skóry często mają widoczne niedoskonałości i trudno wykroić czysty fragment na rękawiczki, co według niego, ową skórę dyskwalifikuję. Obecnie nie zamierza szukać nowego.

Kapibary również nie miał. Z egzotyków to chyba jeleń i renifer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velahrn, dzieki za info. Chodzi mi o zamsz z carpincho (kapibara) podszyty kaszmirem lub ewentualnie pekari. Widzialem RTW firmy Hestra i Loro Piana, ale ceny oryginalne są okrutne. U p. Jamrozinskiego bym miał bespoke za frakcje tej ceny, ale skoro mówisz, ze nie ma tych skór to trudno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

@Velahrn, dzieki za info. Chodzi mi o zamsz z carpincho (kapibara) podszyty kaszmirem lub ewentualnie pekari. Widzialem RTW firmy Hestra i Loro Piana, ale ceny oryginalne są okrutne. U p. Jamrozinskiego bym miał bespoke za frakcje tej ceny, ale skoro mówisz, ze nie ma tych skór to trudno. 

Próbowałes u twgo sprzedawcy na ebayu?

https://www.ebay.com/itm/Leather-Gloves-for-mens-with-cashmere-lining-Carpincho-Suede-Peccary-Leather-/171230408152?_trksid=p2349526.m4383.l4275.c10#viTabs_0

To rumuńska firma Hungant, mało jest opinii w anglojęzycznym Internecie, ale te, które są, są bardzo dobre. Mają rożne egzotyki w zakresie cen 350-500 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.