Skocz do zawartości

Bieganie


proceleusmatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Już 25. marca 7. Półmaraton Warszawski!

http://www.polmaratonwarszawski.pl/

Ktoś biegnie? Kbb? Filip? Już kiedyś złamałeś 21 km ;)

Z okazji wkroczenia w fazę przygotowań do tego biegu (dziś na spokojnie 10 km) założyłem profil na RunKeeperze.

http://runkeeper.com/user/NestorK/profile

Szkoda tylko, że nie ma aplikacji, która komplementarnie uwzględniałaby całą wzmożoną aktywność fizyczną - sztangi, treningi sztuk walki, noszenie butelek wody ze studzienki ;) itp.

4inHand - jak oceniasz trackery? Są dokładne? Biegnąc swój pierwszy maraton korzystałem z Trackera na Sony Ericssonie i wyszło mi 49,35 km... :?

Mój plan na ten półmaraton to złamanie 1:45. Rok temu pobiegłem zbyt zachowawczo i ukończyłem bieg z wynikiem 1:52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To jak, ktoś biegnie 25 marca? Już tylko 20 dni ;)

Dziś zrobiłem sobie test na 5 km w tempie półmaratonu - ok. 21 min. Teoretycznie takie tempo, gdyby traktować je jako maks na 5 km, przekłada się na czas 1:44 w półmaratonie. W zeszłym roku pobiegłem zachowawczo i wyrobiłem 1:52. Plan na ten rok to przedział 1:30 - 1:40. Biorąc pod uwagę, że dziś się trochę oszczędzałem, to kto wie, kto wie... ;)

PS I dziś odkryłem, że całe życie biegłem nie tak, jak trzeba :D Spróbujcie w 3/4 biegu trochę wyżej podnosić kolana - normalnie Speedy Gonzales :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Melduję wykonanie zadania!

Dołączona grafika

7. Półmaraton Warszawski 2012

21,097 km

1:39 h (rok temu 1:52 h, więc 13 min szybciej!)

Międzyczasy:

[Do ustalenia]

Total:

avg 12,75 km/h

1 km = 4:42 min

avg HR 169, HR max 182

Robert Korzeniowski wybiegał 1:29 h. Spotkałem go na mecie :)

Zwycięzca Arkadiusz Gardzielewski 1:03:29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są końcowe wyniki półmaratonu - 1294 miejsce na 7200. Docelowe tempo na 1:40:00 to 1 km = 4:44, z tym że trzeba zacząć wolniej i stopniowo przyspieszać.

Międzyczasy:

5 km = 24:11 = śr. 4:50/km

10 km = 47:30 (23:19 drugie 5 km) = śr. 4:40/km

15 km = 1:11:19 (23:49 trzecie 5 km) = śr. 4:46/km

21,1 km = 1:39:17 (27:58 ostatnie 6,1 km) = śr. 4:35/km

Czyli najszybszy byłem w ostatniej fazie biegu i tak miało być :) A zrobiłem w tej fazie jedną przerwę na marsz (30 sek) i był chamski podbieg na Most Poniatowskiego, więc w końcowej fazie tempo świetne! W trzeciej fazie męczyłem się na masakrycznym podbiegu na Agrykoli (850 m), czyli muszę popracować nad górkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnich treningach zaczęła mi dokuczać taka dolegliwość: biegnę sobie, biegnę, aż nagle zaczyna mnie boleć mięsień piszczelowy przedni. Tak jakby mnie skurcz w niego łapał, bo jak się zatrzymam, to jest cały czas napięty i twardy, nie mogę wtedy nawet stopy zadrzeć. Z prawą łydką wszystko jest ok. Strasznie to utrudnia, bo od razu czuję się dwa razy bardziej zmęczony. Jakieś porady, sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rozmasuj przed rozgrzewką ten mięsień. Ja poświęcam około pięciu minut na masowanie obu nóg.

Postaraj się masować tuż przy piszczeli, wbijając delikatnie palce wgłąb - jakbyś chciał oderwać ten mięsień od kości. Zacznij od samej góy, czyli tuż pod rzepką, i schodź powoli aż do kostki. Jako że jestem po aikidockiej szkole masażu, to ćwiczenie kończę wręcz na palcach u stóp, ale ja mam fetysz masażu, nawet treningowego :D

Dobrze też porządnie rozmasować stopy. Trzeba tylko uważać, bo są sprytnie unerwione i przez nieuwagę można sobie napytać biedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, spróbuję następnym razem i dam znać czy pomogło. Ale wcześniej nie miałem tego problemu, może też dlatego, że nie trenowałem tak intensywnie. Może uzupełnię też magnez, potas i cynk, bo chyba te pierwiastki pomagają na różnego rodzaju skurcze

A przy okazji zapisałem się na bieg na 10 km 15 kwietnia w Łodzi, ciekawe czy uda mi się pobić mój rekord z 2005 roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Biorę na facebooku udział w konkursie, w którym mogę wygrać buty do biegania, więc jeżeli możecie mnie wspomóc głosami, to będę wdzięczny. Wszystko co trzeba zrobić, to wejść na podany niżej link i kliknąć "lubię to" przy 4 komentarzu, konkretnie jest to historia o krwiaku w mięśniu czworogłowym. Będę wdzięczny. :)

http://www.facebook.com/ortopedio/posts/226340060807576

Nie trzeba polubić całego fan page'a, wystarczy tylko ten komentarz. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.