Skocz do zawartości

Garnitur na ślub - prośba o ocenę


Sel

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Clovis napisał:

Znam ten ból, również przymierzałem Albione i moja sylwetka (190/112) byłą trochę trudna do ogarnięcia. Ale jakoś się da, natomiast spodnie Albione uważam za wąskie jednak przesadnie.

Najgorzej jest jednak z tymi ramionami. Co do spodni, to akurat mi się podobają. Na co dzień ubieram się w slimowane spodnie i nie chciałbym zakładać szerokich na ślub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, EmSon napisał:

 Według SS noszę rozmiar 48, jak według Was przedstawia się miarodajność tych wyliczeń na Waszych przykładach?

A skąd mamy to wiedzieć, jaki rozmiar będzie dla Ciebie OK, skoro nie wiemy ile masz w klatce, w talii, jaką masz szerokość ramion? Tak czy inaczej 48 będzie prawie na pewno mieć zbyt krótką marynarkę, bo masz 190 cm wzrostu. Pisałem na poprzedniej stronie żebyś zainteresował się rozmiarówką "long" (rozmiary 90+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

A skąd mamy to wiedzieć, jaki rozmiar będzie dla Ciebie OK, skoro nie wiemy ile masz w klatce, w talii, jaką masz szerokość ramion? Tak czy inaczej 48 będzie prawie na pewno mieć zbyt krótką marynarkę, bo masz 190 cm wzrostu. Pisałem na poprzedniej stronie żebyś zainteresował się rozmiarówką "long" (rozmiary 90+).

Napisałem jasno "na Waszych przykładach", czyli jak miała się rozmiarówka oferowana w SS do Waszych proporcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego @EmSon zadajesz pytania, które na forum były zadawane tysiąc razy i tysiąc razy padała na nie odpowiedź. Gdybyś zadał sobie trochę trudu, żeby przejrzeć na przykład dedykowany Suit Supply wątek na forum, to byś o tym wiedział. To, że komuś Size Advisor z SS podpowiedział dobry rozmiar nie oznacza, że dobrze podpowie Tobie i na odwrót. Najpewniejszym sposobem jest zmierzenie siebie, swojej najlepiej pasującej (o ile takową posiadasz) marynarki i porównanie z tabelą rozmiarów danego producenta. A i to nie gwarantuje sukcesu. 

Wiem, że forum jest duże i nie każdy ma czas i ochotę przeglądać je godzinami w poszukiwaniu szybkiej odpowiedzi na swoje pytanie. Dlatego też starałem Ci się pomóc. Ale odnoszę wrażenie, że z jednej strony prosisz o porady ale z drugiej i tak "wiesz lepiej". Pytasz się co wygląda kiepsko - dowiadujesz się że ramiona, na co odpowiadasz "mam wystające barki, tak musi być w RTW". Dostajesz przykłady dobrego dopasowania, na co odpowiadasz "mam nietypową sylwetkę i takiego w RTW nie osiągnę". Dowiadujesz się, że marynarka jest sporo za krótka i że potrzebujesz marynarki z rozmiarówki wydłużonej, a w kolejnym pytaniu pytasz się o rozmiary standardowe... Z mojej strony to ostatni post w tym wątku, podpowiem tylko że na wszystkie zadane przez Ciebie pytania odpowiedzi na forum już padały wielokrotnie. Wystarczy użyć wyszukiwarki.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

Drogi kolego @EmSon zadajesz pytania, które na forum były zadawane tysiąc razy i tysiąc razy padała na nie odpowiedź. Gdybyś zadał sobie trochę trudu, żeby przejrzeć na przykład dedykowany Suit Supply wątek na forum, to byś o tym wiedział. To, że komuś Size Advisor z SS podpowiedział dobry rozmiar nie oznacza, że dobrze podpowie Tobie i na odwrót. Najpewniejszym sposobem jest zmierzenie siebie, swojej najlepiej pasującej (o ile takową posiadasz) marynarki i porównanie z tabelą rozmiarów danego producenta. A i to nie gwarantuje sukcesu. 

Wiem, że forum jest duże i nie każdy ma czas i ochotę przeglądać je godzinami w poszukiwaniu szybkiej odpowiedzi na swoje pytanie. Dlatego też starałem Ci się pomóc. Ale odnoszę wrażenie, że z jednej strony prosisz o porady ale z drugiej i tak "wiesz lepiej". Pytasz się co wygląda kiepsko - dowiadujesz się że ramiona, na co odpowiadasz "mam wystające barki, tak musi być w RTW". Dostajesz przykłady dobrego dopasowania, na co odpowiadasz "mam nietypową sylwetkę i takiego w RTW nie osiągnę". Dowiadujesz się, że marynarka jest sporo za krótka i że potrzebujesz marynarki z rozmiarówki wydłużonej, a w kolejnym pytaniu pytasz się o rozmiary standardowe... Z mojej strony to ostatni post w tym wątku, podpowiem tylko że na wszystkie zadane przez Ciebie pytania odpowiedzi na forum już padały wielokrotnie. Wystarczy użyć wyszukiwarki.

Rozumiem, dziękuję za pomoc oraz udział w dyskusji i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

@EmSon ramiona wyglądają marnie. Szukaj dalej.

IMG_8392.thumb.PNG.118610eff0e7d285b777ca6b5fd4f680.PNG

IMG_8393.thumb.PNG.de53efb2ba769ea71ea1ca6c3c5da3f0.PNG

szerokość frontów marynarki na wysokości klatki jest może ok (trudno to jednoznacznie ocenić po kilku zdjęciach), ale jak wspomniał kolega @Ernestson Twoja klatka - jest mocno wypukła (mam wrażenie że guziki w koszuli na plisie zaraz wystrzelą!), a wyłogi w marynarce nie są tzw. odpowiednio utrzymane/wyrobione. Natomiast jak trafnie zauważył również @dziko zastosowanie klejonki (a zakładam, że taka jest w tym garniturze), a nie płótno w wyłogach powodują, że materiał nie pracuje, jest sztywno zespolony z frontem i to również ma wpływ na te "dzioby" na klapach. I jak już ktoś wspomniał - z tym się raczej nic nie zrobi niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz Fedak napisał:

 zastosowanie klejonki (a zakładam, że taka jest w tym garniturze), a nie płótno w wyłogach powodują, że materiał nie pracuje, jest sztywno zespolony z frontem i to również ma wpływ na te "dzioby" na klapach. I jak już ktoś wspomniał - z tym się raczej nic nie zrobi niestety..

Zapewniam Cię że w za małej / źle skrojonej marynarce 'na płótnie' takie 'dzioby'też będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tomasz Fedak napisał:

szerokość frontów marynarki na wysokości klatki jest może ok (trudno to jednoznacznie ocenić po kilku zdjęciach), ale jak wspomniał kolega @Ernestson Twoja klatka - jest mocno wypukła (mam wrażenie że guziki w koszuli na plisie zaraz wystrzelą!), a wyłogi w marynarce nie są tzw. odpowiednio utrzymane/wyrobione. Natomiast jak trafnie zauważył również @dziko zastosowanie klejonki (a zakładam, że taka jest w tym garniturze), a nie płótno w wyłogach powodują, że materiał nie pracuje, jest sztywno zespolony z frontem i to również ma wpływ na te "dzioby" na klapach. I jak już ktoś wspomniał - z tym się raczej nic nie zrobi niestety..

Dzięki za opinię, na dniach planuję zamówić garnitur z SS i przekonam się czy będzie lepiej się prezentował na mojej sylwetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam nadzieję że inni użytkownicy oraz moderacja nie ma nic przeciwko że pociągnę ten temat bo myślę że krótki też nie będzie (w przypadku jak np. będę szyć).

Byłem w sklepie SuSu w Dusseldorfie i ogólnie.. bieda, masa garniturów ale większość to 4-5 modeli. Sienna/Napoli/Lazio. Poniżej bodajże Napoli w rozmiarze zwykłym, sprzedawca próbował mi go na siłę wcisnąć prawie twierdząc że mi wydłużą rękawy o 1cm. Ogólnie proszę wybaczyć stopki i koszulkę polo ale nie miałem akurat w tym dniu być w SuSu. Kroje jakoś średnio mi podeszły, w większości przypadków marynarka marszczyła się pod karkiem na plecach.

Drugi garnitur z ciekawości zamówiłem z CT, też do ideału dużo brakuje.

Ogólnie zauważyłem mam jeden dość duży mankament, szczupły tułów i niestety dość sporą tylną część ciała co powoduje że marynarka zawsze mi odstaje dosyć komicznie z tyłu, nie wiem jak sobie z tym poradzić. Myślałem nawet żeby może poszukać marynarki z pojedynczym rozcięciem na środku.

Z ciekawości chce się także wybrać do sklepu Macaroni Tomato w Warszawie obejrzeć ich garnitury, ewentualnie zobaczyć co mają do zaoferowania jeśli chodzi o szycie. Zdaje sobie sprawę że w przypadku szycia potrzebuję krawca który będzie mnie potrafił poprowadzić z racji tego że to będzie pierwszy szyty garnitur. 

Równocześnie proszę użytkownika Werrtus o nie zakładanie tematu w temacie.

 

 

20170506_162927.jpg

20170506_162940.jpg

20170514_173241.jpg

20170514_173249.jpg

20170514_173429.jpg

20170514_173438.jpg

20170514_173447.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy! Od dłuższego czasu przeglądam forum. Nie ukrywam, że od momentu, kiedy zacząłem interesować się jak ubrać się na własny ślub (za 3 miesiące). Ale do rzeczy - niedawno prawie cały dzień spędziłem w salonach Vistuli i Bytomia i przyznam szczerze, że trochę te "wyprawa" mnie zaniepokoiła. W Bytomiu największy problem miałem ze spodniami, strasznie opinały praktycznie wszystkie, które mieli. Następna była Vistula i tu po wielu, wielu przymiarkach kupiłem garnitur, który IMO z wszystkich, które mierzyłem był najlepszy i leży znośnie (oczywiście moim zdaniem - jako amatora). Na końcu widać (na chwilę obecną tylko takie zdjęcia posiadam) jak mniej więcej to wygląda.

Jednak studiując forum odpowiedź na pytanie: "jakiej marki garnitur kupić?" jest tylko jedna - SuitSupply :) Oczywiście mowa o przedziale cenowym, który jest dla mnie do zaakceptowania. Postanowiłem więc spróbować zamówić coś z SuSu (sklep w Berlinie, z tego co się dowiadywałem, będzie otwarty dopiero pod koniec czerwca więc może być trochę za późno, prawda?). Najpóźniej do połowy czerwca chciałbym się zdecydować zamówić, aby był ew. czas na zwrotu/przeróbki krawieckie.

Oczywiście oprócz garnituru będę prosił o pomoc w doborze pozostałych elementów stroju (butów, koszuli, muchy, poszetki, spinek..). Jednak chyba warto zacząć jednak od garnituru. Prześledziłem praktycznie cały temat dot. "Suit Supply". I wydaje mi się, że najrozsądniejszy będzie model Napoli (ciemny granat), ale konkretnie jeszcze nie zdecydowałem który (czy np. warto dopłacić 350 zł między modelami Napoli).
Myślałem o:
1) http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-granatowy-gładki/P5177.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-Napoli
2) http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-granatowy-gładki/P5229M.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-Napoli
ew. 3) http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-granatowy-gładki/P2778M.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-Napoli

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze modelu, a przede wszystkim rozmiaru (z tym mam problem). Według "doradcy rozmiarowego" powinienem zamówić 106, jednak patrząc na wymiary rzeczywiste nie jestem tego taki pewien, co myślicie? Postarałem się też ostatnio pomierzyć zgodnie z filmem SuSu (+/- 1 cm):
- wzrost: 193 cm
- klatka: 106 cm
- talia: 94/95 cm
- pas: 99 cm


Oprócz garnituru, który ostatnio kupiłem nie mam "rzeczywistego" jako odniesienia.

Poniżej zdjęcia (jedyne jakie na chwilę obecną posiadam) zakupionego ostatnio garnituru Vistuli (188/108/94 SLIM):

1-1.thumb.jpg.cca78ac29e2b15c69a28f5029b65cf6d.jpg2.thumb.jpg.ba1dfb6a48a5ea081ce24a148497a5dc.jpg3.thumb.jpg.e961f4889a7c66aa0100b0e589da6f7a.jpg4.thumb.jpg.91f2cab735a72092bf1ac859f9f60e91.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka z Vistuli zbyt krótka (poza innymi defektami). Popatrz na krój Lazio (dłuższa marynarka, węższa klatka). Mam wrażenie, że w tym modelu mógłbyś spróbować 106, ale spodnie pewnie trzeba będzie poszerzyć u krawca. Sprawdź koniecznie długość rękawów, bo nawet w 106 mogą być niewystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aron napisał:

Drodzy nowi użytkownicy. Dlaczego ciągle zakładacie nowe wątki na tematy, dla których wątki już istnieją?

 

Już tłumaczę dlaczego. Zrobiłem to celowo. Znam większość tematów (szczególnie ten Suit Supply z "Przewodnika ..."), jednak z obserwacji wiem, że w tak obszernym wątku pytania się gubią (kilka pytań pod sobą). Drugim powodem była "kompleksowość" problemu - nie chodzi mi tylko o model i rozmiar garnitury SuSu, ale o pomoc w doborze całego stroju (stąd będzie pewnie rozciągnięty w czasie) - dlatego pomyślałem, że może lepiej jest nie pisać w kilku miejscach, a skupić się na jednym :) Jeżeli to jakiś szczególny problem to proszę wykasować temat.

 

14 godzin temu, Hargin napisał:

Marynarka z Vistuli zbyt krótka (poza innymi defektami). Popatrz na krój Lazio (dłuższa marynarka, węższa klatka). Mam wrażenie, że w tym modelu mógłbyś spróbować 106, ale spodnie pewnie trzeba będzie poszerzyć u krawca. Sprawdź koniecznie długość rękawów, bo nawet w 106 mogą być niewystarczające.

Dzięki za rady!

Dot. Vistuli:
Ok, jestem świadomy, że jest lekko przykrótka, ale to chyba taki krój (bo rękawy dobre, prawda?)? Jest bardzo źle? Jakie są pozostałe defekty (będę wiedział na co zwracać uwagę na przyszłość)? Coś jest do poprawienia u krawca (wiem, że nie wydłuży :) )?

Dot. modelu SuSu:
Przewagą Lazio w tym wypadku są tylko te dwie rzeczy (długość i węższa klatka)? Czy jeszcze coś? Wyczytałem, że Napoli jest bardziej formalny, "solidniejszy" - dlatego myślałem o nim. Ale skoro Lazio też może być to mogę spróbować z nim :)
Co do rękawów - długość w Vistuli jest ok? Jeżeli zmierzę po zewnętrznej stronie (do szwu) to rozwieje wątpliwości?
PS. Czy dobrze widzę, że Lazio można zestawiać różny rozmiar marynarki i spodni?

Rozumiem, że w moim przypadku rozważamy tylko 106, albo 110, tak? Raczej żaden inny rozmiar nie wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ja-Bo

Kategorycznie te dwa rozmiary z naciskiem na 106.

Twoim problemem jest wzrost, 193 cm już nieco wykracza poza ramy typowego rtw, stąd rzeczy niestety mogą być przykrotkie. W SuSu rękawy można wydłużyć, 1 cm spokojnie, ale ponad 1,5 cm raczej problematyczne.

Od siebie dodam, że masz raczej za wąską klatkę W stosunku do wzrostu, więc w 110 możesz mieć za dużo luzu i zbyt szerokie ramiona w marynarce. Plus jest taki, że u Ciebie raczej nie ma potrzeby taliowac. ;)

 

Jeszcze dodam, że 188/108 superslim w Vistula to odpowiednik havany 106 w SuSu. Nie wiem jak z przełożeniem na inne modele, ale może to Ci się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zmartwiłeś tym, że 188/108 superslim Vistuli to 106 SuSu. Z tego co pamiętam to mierzyłem taki rozmiar i był zbyt ciasny (źle się czułem).

Zmierzyłem Vistulę (ze zdjęcia powyżej), żeby mieć jakiekolwiek odniesienie. Nie mam pojęcia czy dobrze to pomierzyłem, ale starałem się, według strzałek na stronie SuitSupply (tabela rozmiarów).
5921e538587dd_Zrzutekranu2017-05-21o21_06_04.png.618689543676a25320b42eb57961d26c.png

Pytanie teraz jaki model i rozmiar wybrać patrząc na powyższe miary. Szczególnie martwią mnie spodnie i szerokość (ale tu nie mam pewności czy dobrze zmierzyłem.
Może po prostu trzeba zamówić jakiś rozmiar i zobaczyć jak to będzie wyglądało na żywo.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ja-Bo

Długość rękawa dla tej Vistuli jest nieprawidłowa. ;)

Ja noszę Lantiery superlim 188/108 i Havany SS 106 i nie widzę żadnych istotnych różnic między tymi modelami tych marek. Do skrócenia rękawów / taliowania jest tyle samo albo niemal tyle samo.

Pisałem o HAVANIE 106 w Susu, a nie o 106 dla całego SuSu. To różnica, bo Havana rzekomo ma wąski krój (rzekomo :D ). Powinieneś zatem sięgnąć po te nieco mniej wąskie modele z SuSu, które byłby odpowiednikiem Twojego slima z Vistuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrotherM

Rękaw jest za krótki?
Myślicie, że da się ten vistulowy zestaw jakoś poprawić? Mam nadzieję, że uda mi się czasem ubrać, albo awaryjnie - w sytuacji, gdy nic lepszego nie dostanę :) 

Patrząc na tabelę rozmiarów nie widać, aby Havana była bardzo wąska, ale mniejsza o to.:-)

Jeżeli chodzi o model to w grę wchodzi cały czas Lazio albo Napoli. Biorąc pod uwagę, że może to być 106 albo 110 - wychodzi maksymalnie 4 kombinacje :)  I zastanawiam się od której zacząć. Wczorajsze pomiary niestety nie przybliżyły mnie do podjęcia decyzji (szczególnie obawiam się spodni - ich szerokości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzisiaj dotarło zamówienie z SuitSupply - dwa modele, dwa różne rozmiary. Jeżeli chodzi o spodnie - jedne i drugie spooooro do skrócenia (na zdjęciach podwinąłem trochę do środka, bo inaczej wyglądało dramatycznie). 106 dobre w pasie, ale lekko opinają w łydkach (szczególnie jedna noga) i spodnie nie opadają i raczej nie wygląda to dobrze z tyłu - czy da się poszerzyć lekko nogawki? Brakuje niewiele. 110 - zdecydowanie za szerokie w pasie (w grę wchodzi ew. zwężenie o jeden rozmiar - do 106). Czy nogawki nie są za szerokie? Dlaczego tak strasznie się marszczą...?
Co do marynarki to co ubieram jedną i drugą to mam inne zdanie. Według mnie przód znacznie lepiej od tyłu - w obydwu. Co myślicie? Czy któraś z nich się nada (oczywiście po przeróbkach)? 

1) 110 - Lazio P2529L19:

IMG_0680.thumb.jpg.6afc44149c8844f7f3a8580a32953901.jpgIMG_0681.thumb.jpg.54f7b47b854b3be08b59f7a3adf4ac1c.jpgIMG_0682.thumb.jpg.581afa80a7e58f1e64cb5e6393f45118.jpgIMG_0683.thumb.jpg.2afb3dafdd38af7486ef9dac1cd76272.jpgIMG_0684.thumb.jpg.64e96d7e7807d067a71971f6100d3332.jpgIMG_0692.thumb.jpg.2891359d556b74e8c2f2df900e89aa8e.jpg

2) 106 - Lazio P2778LA18:

IMG_0701.thumb.jpg.909ab6ba541d73df32279b8313413773.jpgIMG_0702.thumb.jpg.be4fa26737f049f79fb09a397dd18650.jpg59481c4f2407e_IMG_07052.thumb.jpg.22c502d3678fb6b22328b9b1f34e19d6.jpgIMG_0708.thumb.jpg.4b3a296bbcf361700416c7264eef5b2e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.