Skocz do zawartości

poszetka.com


Luciano

Rekomendowane odpowiedzi

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy Wam kolejnego fenomenalnego polskiego malarza ☞ Edwarda Okunia, którego obrazy wybraliśmy do naszej nowej kolekcji poszetek, apaszek, gawroszek.

Link: http://bit.ly/newarrivalsposz

--------
Edward Okuń dziś nieco zapomniany, za życia uważany był za jednego z największych indywidualistów wśród artystów polskich działających na przełomie XIX i XX wieku.

Urodził się w rodzinie szlacheckiej herbu Belina. Jako dziecko osierocony przez ojca i matkę, wychowywał się u dziadków ze strony matki. Odziedziczywszy duży majątek wcześnie zaczął pobierać lekcje rysunku u znakomitych malarzy. W 1890-1891 studiował w Warszawie w Klasie Rysunkowej Wojciecha Gersona, w latach 1891-1893 pod kierunkiem Izydora Jabłońskiego i Jana Matejki w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie. Naukę kontynuował w Monachium i Paryżu. W 1897 pojechał studiować w szkole Hollósy'ego, przebywał też na Węgrzech, gdzie Hollósy założył kolonię artystyczną. Od 1898 przez 20 lat mieszkał w Rzymie, podróżował też do Sorrento, Amalfi, Capri, zwiedzał Wenecję, Padwę, Rawennę, Florencję i Sienę. Uczestniczył w życiu polskiej kolonii artystycznej w Rzymie oraz był współzałożycielem loży wolnomularskiej „Polonia”.

Do Polski powrócił w 1921 i osiadł w Warszawie. Od 1925 był profesorem w Szkole Sztuk Pięknych im. W. Gersona w Warszawie, w latach 1933-1934 – jej dyrektorem. Był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”. Wraz z przyjaciółmi założył lożę masońską „Kopernik”. Był wiceprezesem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. podczas dorocznego otwarcia Salonu Zachęty był świadkiem zamachu malarza Eligiusza Niewiadomskiego na prezydenta Gabriela Narutowicza i wraz z jednym z adiutantów prezydenta pochwycił Niewiadomskiego.

Podczas II wojny światowej przebywał w Warszawie. Po powstaniu warszawskim przeniósł się do Skierniewic, gdzie zginął w styczniu 1945 od przypadkowej kuli na ulicy.

Malował pejzaże i portrety, projektował okładki, winiety, inicjały i ilustrował czasopisma, m.in. „Chimerę” i niemieckie „Jugend”.

Więcej https://niezlasztuka.net/o-sztuce/czule-struny-sztuki-edward-okun/

pol_pl_Poszetka-jedwabna-My-i-Wojna-Edwa
pol_pl_Apaszka-jedwabna-45-cm-My-i-Wojna
pol_pl_Poszetka-jedwabna-Jesienne-Liscie
pol_pl_Apaszka-jedwabna-45-cm-Jesienne-L

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gajdowskip napisał:

Chyba możesz dwa centymetry mieć z każdej strony (czyli dla rozmiaru 40 zamiast 98 - 102). Ja tak zrobiłem ze wszystkimi swoimi koszulami, bez tego byłyby zbyt ciasne. Po rozprasowaniu nie zostaje żaden ślad

Zależy od materiału. Ja tak robiłem na dwóch i na obu widać niestety. Najgorzej na jeansowych zostają ślady.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę po prostu złożyć zamówienie i napisać na adres: biuro@poszetka.com o zmianę jego ostatecznej kwoty z uwzględnieniem promo 2+1.

 

Zaszewki w najszerszym miejscu mają 2 cm na stronę, czyli łącznie 4 cm. To czy ślad jest widoczny zależy od tkaniny. Te z grubszym splotem np. oxford lepiej znoszą tego typu zabiegi;) Nam się zdarza puszczać zaszewki na miejscu w pracowni i mocne krawieckie żelazko parowe daje sobie radę z większością materiałów. Również po praniu ślady są mniejsze. Rzeczywiście koszula dżinsowa jest najbardziej podatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sugestia co do koszul. Nie mam jakoś przesadnie rozbudowanych przedramion (powiedziałbym, że wręcz przeciwnie), a rękawy Waszych koszul leżą na mnie bardzo ciasno właśnie w tym miejscu. Jest trochę tak, że od niedawna zacząłem preferować nieco luźniejsze kroje, ale u innych marek nigdy nie zauważyłem takiego efektu w rękawach, że wręcz opinają przedramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

jeszcze nie ma na stronie chyba, ale są już świetne flanele dżinsowe - bardzo ładnie leżą (jak zwykle), a materiał jest wyraźnie grubszy, z ciekawą fakturą

@poszetka.com, kiedy opisane przez @Krzysiek_W koszule będą dostępne online? Flanela dżinsowa to brzmi jak coś, co chciałbym mieć w swojej szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gajdowskip napisał:

Taka sugestia co do koszul. Nie mam jakoś przesadnie rozbudowanych przedramion (powiedziałbym, że wręcz przeciwnie), a rękawy Waszych koszul leżą na mnie bardzo ciasno właśnie w tym miejscu. Jest trochę tak, że od niedawna zacząłem preferować nieco luźniejsze kroje, ale u innych marek nigdy nie zauważyłem takiego efektu w rękawach, że wręcz opinają przedramiona.

Muszę się z tym zgodzić. Rozmawiając przez telefon czuję się jak Pudzian i mam wrażenie, że koszula pęknie właśnie w przedramieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Mikołajek mamy dla Was prezenty:

☞ 10% na zakupy w naszym sklepie, wystarczy wpisać kod w koszyku zakupów: byłemgrzeczny
☞ darmowa dostawa (dot. FedEx)

Akcja trwa do soboty włącznie, nie łączy się z innymi promocjami. 

Miłego Mikołajkowania 

47572976_1984235578335102_40309951700140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.