Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo liczę na Waszą opinię na temat poniższych butów, które mają posłużyć do dość częstego noszenia w zestawach koordynowanych i bardziej codziennych.

 

 

Na pierwszy rzut oka wyglądają na brzydkie aleee... za drugim razem już wiadomo, że są brzydkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ingvar, "buty w stanie ze sklepu powinny być do użytku" - nie zgadzam się. Na nasz klimat jesienno-zimowy, nie nadają się żadne buty ze skórzaną podeszwą, ja wszystkie buty podzelowuję i budżetowe Ryłko/Kazar, wytrzymują 2-3 lata.

Przypuszczam, że nie klej puścił tylko skóra na podeszwie namokła i dlatego odeszła. Oczywiście ni9e widziałem butów więc trochę strzelam w ciemno.

Co to znaczy „podzelowywuję” - czy masz na myśli skórzaną zelówkę?

 

Na nasz klimat nadają się buty na skórze - również włoskie. Pod jednym warunkiem - odpowiednia jakość i należyta dbałość oraz umiejętne użytkowanie.

 

Jak się w jednej parze chodzi na okrągło, to czemu się dziwić.

 

Ja mam kilkanaście par butów na skórze również „obstalunkowych” - bywały kompletnie przemoczone. Dalej „działają”.

 

Oczywiście nasze zimowe „solanki chodnikowe” stanowią duże wyzwanie dla podeszew i tutaj podklejenie (bardzo staranne) przynosi efekty.

 

Przyznam się Wam, że na co dzień chodzę w „nieśmiertelnych” „ECCOTRACK-ach”. Peferkcja, umiar i nonszalancka elegancja.

 

Pozdrawiam

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygooglałem sobie, oglądam z każdej strony i nie wiem, któremu z określeń bardziej się dziwić: perfekcja, umiar czy nonszalancka elegancja :)

 

Właśnie dlatego poprosiłem o prezentację - może Tadek ma model z wcześniejszej kolekcji i wyglądają inaczej?

...Albo zestawia w sposób nieszablonowy z pozostałymi częściami garderoby?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo - kapitalne stwierdzenie. KUPUJĘ. :)

 

 

Co nie zmienia faktu, że nadal chętnie zobaczylibyśmy wizualizację, również dlatego, żeby w komentarzach na różnych blogach mieli mniejsze powody do pisania o teoretykach z forum BwB :-D .

 

Oprócz tego mnie osobiście interesuje, na czym polega "umiejętne użytkowanie" obuwia na skórzanej podeszwie (przyznam, że zawsze zeluję, może to kwestia mojej ignorancji?).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że nadal chętnie zobaczylibyśmy wizualizację, również dlatego, żeby w komentarzach na różnych blogach mieli mniejsze powody do pisania o teoretykach z forum BwB :-D .

 

Oprócz tego mnie osobiście interesuje, na czym polega "umiejętne użytkowanie" obuwia na skórzanej podeszwie (przyznam, że zawsze zeluję, może to kwestia mojej ignorancji?).

 

Nie wiem jaką wizualizację masz na myśli? Jeżeli chodzi Ci o moje zdjęcia, to proszę na nie nie liczyć. Nie będzie żadnych zdjęć. Może czasem wstawię zdjęcie jakiejś częsci mojej garderoby. Ja nie jestem na pokaz. Możemy się umówić na pogawędkę przy kawie i ciasteczku - alkoholu nie piję.

 

Ja buty na skórzanej podeszwie zanoszę do szewca do podklejenia dobrą gumą. Zelowanie to naprawa zelówek - zapytajcie szewca.

 

Pozdrawiam

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, 

 

spodobały mi się ostatnio te buty:

http://www.massimodutti.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/duttipl/pl/30220005/792014/3577054/MOKASYNY%2BZAMSZOWE%2BNIEBIESKIE

http://www.massimodutti.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/duttipl/pl/30220005/792014/3577439/MOKASYNY%2BZAMSZOWE%2BBURSZTYNOWE

 

Warto, czy może znajdę gdzie indziej tańsze, albo lepsze jakościowo podobnej cenie? W grę wchodzi zamsz w kolorze granatowym, jasnobrązowym lub brązowym. Podeszwa skórzana lub syntetyczna.

 

Do tej pory znalazłem: http://meermin.es/ficha_articulo.php?id=4061 (choć wolałbym taniej) http://www.zara.com/pl/pl/m%C4%99%C5%BCczyzna/buty/zamszowe-mokasyny-z-fr%C4%99dzlami-c564614p1754602.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Massimo Dutti pod warunkiem że na przecenach.

 

Mam takie z MD (obudziłem się latem) a na buty z Meermina musiałbym czekać 30dni.

1.Podeszwa od razu do podzelowania- to coś nie wytrzyma długo.

2.Zamsz nie ma porównania do tego stosowanego przez Meermin.

 

Meermin- lepiej zapłącić 160 Euro za Meerminy, niż około 500zł za MD.

Problemem może być dobór rozmiaru, musi być dopasowany.

 

Zara? Zdecydowane nie.

Jednorazówki. Przy tak cienkiej podeszwie to nie przetrwa dłużej niż 2 miesiące.

Chyba specjalnie tak są zaprojektowane.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.