Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Caporegime napisał:

Za krótka marynarka, guziki zbyt blisko siebie i strasznie kwadratowa, 

Jacuzzi nie pyta się czy garnitur dobrze leży na modelu. Dla jednego marynarka będzie za krótka a dla innego rękawy będą za długie - trzeba przymierzyć na konkretnym człowieku a nie patrzeć na zdjęcie i mówić, "za krótka". Ciekawe też po czym oceniasz, że guziki są zbyt blisko siebie. Jest jakaś norma?

Garnitur jest z niezłego materiału w całkiem dobrej cenie. Nie podoba mi się biletówka do dwurzędówki a po za tym detalem fason ok.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MaD napisał:

Ciekawe też po czym oceniasz, że guziki są zbyt blisko siebie. Jest jakaś norma?

Tak, jest taka norma - norma estetyczna :) 

Poza tym, też uważam, że marynarka jest za krótka i ciężko mi wyobrazić sobie budowę człowieka dla którego ta marynarka byłaby wystarczająca długa (oczywiście przy zachowaniu prawidłowych proporcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jackuzzi89 napisał:

Abstrahując od częstotliwości pojawiania się dwurzędowek (najwyraźniej nie umiem w internety;)) Co w tym kroju jest nie tak? Marynarka jest chyba przykrótka, ale to typowe dla tej marki (tak mi się wydaje). Co poza tym, bo przyznam, że mi się spodobał.

Dandy Yourself miał sesję na bloga w tym garniturze, więc możesz sobie zobaczyć w bardziej naturalnych warunkach. Szczerze mówiąc też go poważnie rozważałem, ale po obejrzeniu sesji na blogu utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że marynarka jest ewidentnie za krótka, nawet dla "postępowców" i po prostu robi z sylwetki kwadrat. Ale możesz ocenić sam :) Być może to też kwestia umiejętnych przeróbek albo sylwetki, w każdym razie ja nie zaryzykowałem, choć cena i materiał rzeczywiście kuszą.

http://blog.dandyourself.com/przemijajacy-dandyzm/

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MaD napisał:

Jacuzzi nie pyta się czy garnitur dobrze leży na modelu. Dla jednego marynarka będzie za krótka a dla innego rękawy będą za długie - trzeba przymierzyć na konkretnym człowieku a nie patrzeć na zdjęcie i mówić, "za krótka". Ciekawe też po czym oceniasz, że guziki są zbyt blisko siebie. Jest jakaś norma?

Garnitur jest z niezłego materiału w całkiem dobrej cenie. Nie podoba mi się biletówka do dwurzędówki a po za tym detalem fason ok.

A sorry, na koledze guziki się magicznie rozejdą, linie wyłogów zaokrąglą. Tylko telefon musi mieć w Erze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wobec tego zapytać o przykład dwurzędowki, która będzie mieć poprawny rozstaw guzików? Długość- Ok, to sam widzę, choć z chęcią zobaczę w salonie właściwe długości tych marynarek, na stronie brak informacji. I z czego wynika jej "kwadratowośc"? Spoglądam za zdjęcie Soho i Madisona z SS i wydają mi się równie prostokatne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz poszperać "W co mam dziś na sobie" bo to zależy od sylwetki bardzo, nie ma jednego, słusznego wzorca. Taki urok dwurzędówek - niemniej moim zdaniem w tym modelu, chociażby górne są trochę za nisko, odsunąłbym też je poziomo o 1cm

Co do kwadratowości - chodzi o to, że linie kołnierza idą praktycznie prosto, bez zaokrągleń, plus kozerka mogłaby być pod trochę ostrzejszym kątem, zobacz chociażby ten post:  

 Może się okazać, że na Tobie ta marynarka leży jak ulał, jednak kupując przez internet trzeba sobie zważyć ryzyko na bazie takich informacji, że jednak ogólne wrażenie nie będzie takie jakiego się spodziewaliśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wielkie dzięki @Caporegime :)  Mój rozmiar dostępny jest jedynie w kilku salonach i to poza miejscem zamieszkania, niemniej jednak może przy okazji zaglądnę tu i tam :) Zawsze z ciekawością spoglądam na zdjęcia Kolegi @blekit, dlatego też od razu rzuciłem okiem na Jego garnitur Bespoke od Krupa&Rzeszutko - choć wydaje mi się, że tu znów wygląda to lepiej przede wszystkim ze względu na szerokość klap. 

Mam za to na pewno przykład z rodzimego podwórka, gdzie guziki FAKTYCZNIE są za blisko i wygląda to rzeczywiście kiepsko (ale to oczywiście moje odczucie), model Vistuli w porównaniu z poniższą marynarką wypada chyba lepiej?

Kolekcja_yacht_club_Giacomo_Conti_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wyłogi są lekko za wąskie i jak sam słusznie zauważyłeś - guziki za blisko. Przesuwanie guzików w dwurzędówce wymaga niestety puszczania po boku - w konfekcyjnym modelu może nie być tam zapasów na taką operację - dlatego jak już lepiej brać z za szerokim rozstawem, niż z za małym. 

W powyższym już masz jednak o wiele zaokrąglone wyłogi, kozerka bardziej zwrócona ku górze - zobacz, że wygląda dzięki temu całość dynamiczniej. Jest to ważny element. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
23 minuty temu, M.Borkowski napisał:

Nie patrz na przecenę. Zastanów się, czy Ci się przyda bawełniana, (dość ciemna) szara marynarka. Jeśli tak, o o wszystkim zadecyduje dopasowanie. Jeśli będziesz w niej wyglądał świetnie, to na pewno warto dać dwie stówy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przymierzam się do zakupu marynarki jesień/zima z kaszmiru 100%. W założeniu ma być to bardziej reprezentacyjny element garderoby, stąd kieruję się ku kolorowi granatowemu i możliwe gładkiej.

 

Stąd tylko pytanie natury kwestii stosunku ceny do jakości? Pierwszy krok to marynarka z SuSu (koszt ok 1800 pln). Jakieś opinie co do kaszmiru od nich? Ewentualnie jakie alternatywy rozważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze

Akurat rozbija mi się tu głównie o kwestie wytrzymałości tego materiału, bo naczytałem się tyle ogólników, iż pozostaje zapytać posiadaczy, jak to jest w praktyce.

Tj. niby ten lepszy jakościowo kaszmir (długie włosie) w tej kwestii specjalnie wełnie ma nie ustępować na tym polu, a ten z krótkiego włosia pozostawia wiele do życzenia.

Mówiąc "reprezentacyjny" nie miałem na myśli wysokiego stopnia elegancji czy tam oficjalnosci stroju, a po prostu rzeczy na specjalne okazje dla odróżnienia od zwykłych welnianych marynarek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proszę o poradę:

 

Jakie są Waszym zdaniem idealne dwie pary obuwia eleganckiego zakładając, ze buty czarne będą używane tylko na wyjątkowe okazje (myślę, ze nie więcej niż 5-8 dni w roku), natomiast druga para (buty brązowe) będą używane znacznie częściej, głównie do jeansów i marynarki. Odrzucam tutaj buty typu chukka lub trzewiki, gdyż te już mam. Nie chce tez wingtipow, ani loafersow.

Kilka slow o mnie: pracuje naukowo, dość często zdarza mi się prezentować wyniki swoich badan, ale towarzystwo poza oficjalnymi ceremoniami ubiera się raczej smart-casualowo. Typowy człowiek to jeansy lub chinosy, buty skórzane, koszula bez krawata i marynarka lub sweter. 

Do tych zastosowań myślałem o bucie typu:

http://www.allenedmonds.com/shoes/mens-shoes/oxford-derby-shoes/fifth-avenue-cap-toe-oxford-with-dainite-rubber-sole/SF5710.html?dwvar_SF5710_color=5715

https://www.loake.co.uk/row/ledbury.html

https://partenope-shoes.com/pl/monk-shoes/91-monk-shoes-skora-cieleca-cuoio-ii.html

Szczególnie podoba mi się opcja gumowej podeszwy, gdyż te buty będą używane znacznie intensywniej niż inne pary.

 

Co do drugich butów to myślałem o klasycznych czarnych oksfordach cap-toe:

https://www.loake.co.uk/row/aldwych.html

https://partenope-shoes.com/pl/oxford/12-oxford-skora-cieleca-czarne.html

 

Ale problem pojawia się, bo nie chce mieć obu par z noskiem cap-toe i tu powrót do pytania które dwie pary będą się idealnie dopełniały ? Czy zrezygnować z noska w czarnych oksfordach, czy raczej brązowe buty wziąć bez noska ? Aha - skłaniam się ku temu, żeby buty czarne były ze średniej polki cenowej (np Partenope) gdyż będą używane rzadziej, natomiast buty brązowe mogą być spokojnie do 1000-1200 PLN.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamil1987 napisał:

Nie chce tez wingtipow, ani loafersow.

Zerknij może czy na A Fine Pair of Shoes (po założeniu konta) w dziale seconds nie ma akceptowalnych dla Ciebie secondsów modelu Moore Alfreda Sargenta? To adelaide oxfordy. Nie są wingtipami, mają zdobienia, jest nakładany nosek, ale zupełnie inny kształt obłożyny odróżniłby je od klasycznych oxfordów cap toe. No i Sargenty za pół ceny to ekstra biznes, ale szanse że trafisz na swój rozmiar są małe :D

Alternatywnie może https://patine.pl/yanko-377-burdeos.html ? Jest też model na kopycie G https://patine.pl/yanko-637-testa-de-moro.html Co prawda skórzana podeszwa, ale można zelować jak się znosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dwoma portfelami z firmy Betlewski, bo mam od nich torbę i jest świetna jakościowo. Tyle że nie wiem który wybrać: ten https://www.zeskory.com/home/1316-czarny-skorzany-zapinany-portfel-meski-betlewski-z-rfid.html czy ten https://www.zeskory.com/home/1309-czarny-skorzany-portfel-meski-betlewski-z-rfid-na-nap.html jakieś rady?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.