Skocz do zawartości

Valentin Frunza


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy miał ktoś doświadczenie z produkcją Valentina Frunza z Kiszyniowa?

http://valentinfrunza.com/boots/

Wybieram się tam za 2 tygodnie i zastanawiam się, czy nie złożyć zamówienia. 

Cena za trzewiki 500 Euro. Drożej kosztuja trzewiki wykonane z Boxcalf - 600 Euro.

Pozdrawiam.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem przyjemność rozmawiać przez telefon z Valentinem i umówiłem się na spotanie. Produkcja butów zajmuje między 6 a 8 tygodni. Jeżeli wszystko będzie OK, to najprawdopodobniej zamówię balmorale łączące skórę gładką i ziarnistą. W chwili obecnej rozważam jedenz modeli VF (zdjęcie nr 1) lub coś podobnego do Vass Highlander ( zdjęcie nr. 2)

 

boots4.jpg

 

Vass.jpg

 

 

P.S. Valentin mówi bardzo dobrze po angielsku i rosyjsku.

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2016 o 22:53, MH_fan napisał:

Za to te Vassy, które wkleiłeś, odebrały mi mowę. Ich orientacyjna cena (znalazłem jedną ofertę na ebayu za 800GB) również. ;)

Trzeba było dołączyć do zamówienia grupowego. Dzięki zdolnościom negocjacyjnym jednego z naszych kolegów, można było je zakupić w cenie niższej niż buty p. Frunzy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VF - okazuje się, że ma bardzo pozytywne opinie w internecie i postanowiłem nie zamawiać grupowo butów Vass, gdyż w Mołdawii nie planuję wizyty w ciągu następnych 2 lat. Natomiast zamówienie grupowe Vass będzie ponownie w 2017 r. :-) Ogólnie najwięcej zdjęć VF ma na FB - https://www.facebook.com/ValentinFrunzaHandcraftedShoes/photos/ 

 

@Filip - buty są w 100% szyte ręcznie (handwelted) i oczywiście bespoke.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Vassy są dekoracyjne, ale mnie osobiście wydają się nieco wyzywające. Wow owszem, ale żeby w tym zaraz chodzić... Natomiast buty Frunzy... Przejrzałem zdjęcia na stronie, nie są zbyt dobre, tj. sądzę że nie oddają wystarczająco sprawiedliwości oryginałom. Żadnego z derby bym nie chciał, oksfordy mogą być, bardziej podobają mi się trzewiki, takie np. jak te granatowe. Muszę jednak się zgodzić, ze jest dość drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fan_dobrego_buta napisał:

VF - okazuje się, że ma bardzo pozytywne opinie w internecie i postanowiłem nie zamawiać grupowo butów Vass, gdyż w Mołdawii nie planuję wizyty w ciągu następnych 2 lat.

Fajnie, że ktoś z "naszych" będzie przecierał nowe szlaki :-D.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Filip post był pisany w pośpiechu, tak jak i ten. 

Kilka faktów:

- wybór skór całkiem dobry, ale bez szału. Skory z tego samego źródła co Vass, z Austrii ale nie pamietam nazwy. Potem to sprawdzę. 

- cena 500 euro większość skór cielęcych. Boxcalf 650 euro. Boxcalfy przepiękne, szczególnie skory ziarnistej  

- dochodzi koszt wysyłki . Buty moga jednak być wysłane z Rumuni, co znacznie obniża koszta  

- VF nie ma jeszcze swojego w 100% kopyta. Pracuje na gotowych austriackich i włoskich kopytkach, które bardzo często modyfikuje pod klienta. 

- w cenie usługi podeszwa Radenbach, zelowanie i metalowe żabki. 

 

Ja ostatecznie zamówiłem trzewiki na zmodyfikowanym kopycie, podobnym do St Crispin, kt mam przyjemność posiadać. Wysokość cholewki 15 cm.  Wygląd bardzo podobny do trzewików Vass, które wrzuciłem wcześniej, jednak delikatniej zdobione, bez uszek i oczek metalowych. Z powodu kolorów wybralem delikatniejsza skore ( nie BoxCalf) w kolorze koniakowym łącząc ja z odrobine jaśniejszym, przepięknym, grubym i miękkim welurem na cholewce  

W przyszłym tygodniu wrzucę kilka zdjęć  

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, najmocniej przepraszam za wcześniejsze opisy zamówionych butów, jednak w ostatniej chwili zmieniłem koncepcję zamówienia. Na szczęście Valentin nie rozpoczął cięcia skóry, więc zmiana okazała się możliwa. 

Pierwotna koncepcja zakładała zimowe buty do garnituru (tzw. eleganckie trzewiki). Jednak ostatecznie postanowiłem zamówić coś bardziej casualowego, szczególnie że lukę mojej kolekcji wypełnią wczoraj zamówione buty YankoUpraszczając, za wszystko można obwinić Patine i ich nowy model Balmorali na 915 w kombinacji Testa De Moro z zamszem-zdjęcie poniżej:

Yanko.jpg

 

Oczywiście kolorystyka zamówionych Yanko jest inna niż planowane Valentiny.


Nowa Koncepcja butów zamówionych u Valentina Funza zakłada połączenie tych samych skór co w koncepcji pierwotnej: skóra koniakowa (podobna do Cambridge Niger w Yanko) połączona z konikowym welurem na cholewce. Buty będą na kopycie, jak trzewiki z poniższego zdjęcia, wykonane z granatowej skóry ziarnistej. Na tym kopycie, wykonane są wszystkie loafersy z wcześniejszych zdjęć. Na szczęście, w trakcie mojej wizyty w Kiszyniowie, również zdjęliśmy miarę pod tym kątem tych trzewików.

Valentin.jpg

Moje buty będą jednak o jedną dziurkę wyższe (15 cm), dziurki bez metalowych oczek (identycznie jak w granatowych ze zdjęcia), jednak dwie ostatnie będą zakończone haczykami.

Nowa koncepcja ma być podobna do EG Galway, w kombinacji skór jak poniżej, jednak w innych kolorach.

EGBrown.jpg

Mam nadzieję, że nowa koncepcja jest słuszną decyzją.

 

P.S. Dzięki nowemu zamówieniu w Yanko i VF, zmusiłem się dziś do zwolnienia miejsca na półce i wystawiłem kilka par butów na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.