Skocz do zawartości

Garnitur i dodatki na ślub


Mars97

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram. Krawat odejmuje całej kompozycji elegancji tak przecież niezbędnej w tej uroczystej chwili. 

Powtórzę się- granatowy six fold od poszetki zrobiłby robotę. Ponadto jest on uniwersalny do użytkowania później na co dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda ten zestaw. Tak jak napisałeś garnitur i buty posłużą długo dlatego warto więcej dołożyć :) 
Krawat odważny, ja bym pewnie wybrał bardziej stonowany kolor ale to już kwestia gustu. Z tego co widziałem na stronie to Macaroni lubi dobierać do zestawów ślubnych nieco bardziej szalone krawaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kamizelkę będę musiał poczekać jeszcze miesiąc bo wymieniałem kolor tyłu - ten który był gryzł się z garniturem. Wtedy postaram się zrobić zdjęcie z sensownym oświetleniem bo to nie dość, że robione telefonem to przesłane przez Messengera co odbiło się na jakości i faktycznie przekłamuje kolory. Na żywo połączenie prezentuje się lepiej, a sam garnitur jest sporo jaśniejszy. 

Co do samego krawatu jeszcze - zdaję sobie sprawę, że jest to wybór, który może wielu ludziom wydawać się niezbyt oczywisty, ale dobrze się w nim czuję i był świadomy. Rozumiem też, że kwestia elegancji, ale trochę rozluźnienia dobrze pasuje do mojego charakteru. :) Dodatkowo Panna Młoda będzie miała różowy bukiet i pojedyncze dodatki, a co za tym idzie, najprawdopodobniej ja kwiatek w butonierce. Biała poszetka też ładnie balansuje odbiór całości. Neutralny granat zostawię na wesela, na których będę gościem.

Swoją drogą, podejrzewam, że może być oczywistością, ale korzystając z okazji bardzo bym chciał pochwalić obsługę zarówno Zack'a Romana i Macaroni Tomato. Cierpliwe odpowiadanie na wszystkie pytania, profesjonalne rady i brak nachalności. Naprawdę poczułem się traktowany jak człowiek, a nie portfel, co w tych jakże komercyjnych czasach jest niestety rzadkością. :) Także - również im dziękuję i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zmartwiłeś z tymi kolorami odnośnie partnerki. Należy pamiętać, że pan młody jest równorzędną postacią obok panny młodej. Oczywiście, że spektakularna suknia (nie mylić z przepychem, skromna, piękna, może być równie spektakularna) gra pierwsze skrzypce, ale dostosowując kolorystykę pana młodego do panny młodej odnosi się taki skutek, że pan młody jest tylko kolejnym dodatkiem do panny młodej. 

Kwitek w butonierce- jasne, ale niekoniecznie taki, z którego wykonany będzie bukiet wybranki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, baw napisał:

Trochę mnie zmartwiłeś z tymi kolorami odnośnie partnerki. Należy pamiętać, że pan młody jest równorzędną postacią obok panny młodej.

Właśnie miałem nieco złośliwie skomentować, że skoro jest dopasowanie kolorystyczne do panny młodej, to wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i dziękuję za uwagę. Nie zdawałem sobie za bardzo sprawy z tego punktu widzenia, a jest w nim trochę prawdy. Postaram się więc poeksperymentować. Może prosty, biały goździk dopasuje? Może i ostatecznie z kwiatka zrezygnuję? A kto to też wie czy do września nie zmienię zdania nawet odnośnie krawata. :) Zobaczymy w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2018 o 22:03, mariuszd napisał:

 Dodatkowo Panna Młoda będzie miała różowy bukiet i pojedyncze dodatki, a co za tym idzie, najprawdopodobniej ja kwiatek w butonierce. Biała poszetka też ładnie balansuje odbiór całości. 

 

W dniu 28.03.2018 o 22:42, mariuszd napisał:

O i dziękuję za uwagę. Nie zdawałem sobie za bardzo sprawy z tego punktu widzenia, a jest w nim trochę prawdy. Postaram się więc poeksperymentować. Może prosty, biały goździk dopasuje? Może i ostatecznie z kwiatka zrezygnuję? A kto to też wie czy do września nie zmienię zdania nawet odnośnie krawata. :) Zobaczymy w praniu.

Biały goździk to najlepsze rozwiązanie, w zasadzie wg tradycyjnie postrzeganej "mowy kwiatów" jedyne. Tylko pamiętaj, aby go wcisnąć do butonierki szypułką a nie łodyżką. Tak aby widoczny był tylko kwiat zwrócony do przodu, a nie w górę i wystająca "zielenina".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Post już przydaje się następnym osobom :) Ja swój ślub mam 28 lipca 2018 i w zasadzie szukałem dokładnie takiego samego rozwiązania jak @mariuszd.

Póki co skompletowałem:
Buty - Yanko 433 Negro 

Kamizelka - https://www.poszetka.com/product-pol-4513-Kamizelka-jednorzedowa-Krata-Ksiecia-Walii.html

Poszetka lniana - https://www.poszetka.com/product-pol-537-Poszetka-bialy-len.html

Myślę nad tym paskiem: https://shopmiler.com/pl/akcesoria/paski/pasek-skorzany-do-spodni-czarny ma go ktoś może? Nie jest podana szerokość, ale chyba będzie pasował do garniturowych spodni.

Jestem blondynem o raczej jasnej karnacji dlatego zdecydowałem się na granatowy garnitur.

W ten weekend wybieram się do galerii popatrzeć garnitury. Jeśli nic sensownego nie będzie w Vistuli, Bytomiu czy Giacomo Conti to raczej zdecyduje się na ten garnitur od Romana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Przyszedł czas i na mnie :) więc chciałbym Waszej opinii co do stroju ślubnego. Ślub odbędzie się w lato.

Chcę mieć na sobie:
Granatowy garnitur MTM Millera
Jasnoszarą kamizelkę (może delikatna krata PoW?)
Biała koszulę (może pin collar?)
Ciemnobordowy krawat
Biała poszetkę lnianą TV fold
Czarne oxfordy
Czarny pasek

Sugestie? Coś dodać/zmienić?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszula pin collar wydaje mi się za mało formalna jak na własny ślub.

Krawat ciemnobordowy również, poszedł bym w klasyczny granatowy.

Jeżeli masz możliwość to szelki zamiast paska - sam dopiero zaczynam chodzić w szelkach, a moja garderoba bardzo powoli się wciąż zmienia, ale kiedy masz być całą noc na parkiecie, przy stole, wstawać i siadać to szelki tutaj sprawdzą się doskonale.

Co do butów to sam się zastanawiam nad wyborem pomiędzy oksfordami a lotnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym jednak pokusić się o krawat rozjaśniający twarz. Coś w kolorach błękitu. Dobrym wyborem może być grenadyna. Jeśli chodzi o pasek do kamizelki to zdecydowanie odradzam. Jeżeli Pan jest z warszawy to nie widzę sensu Szycia u Millera. Jego usługi tracą na jakości i z tego co słyszałem to coraz więcej ludzi rezygnuje z MTM u niego. W warszawie jest wiele miejsc w których można uszyć lepiej. Atelier Zabłotny, Macaroni lub Buczyński. Jeżeli chodzi o kamizelkę to polecam, daje dużo w całościowym odbiorze. Czy będzie całkowicie szara czy w kratę to już pana osobisty wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję szyć kamizelkę w EM i nie jest najgorsza, lecz będziesz musiał wydać conajmniej  kilkadziesiąt złotych na poprawki. Ja już proponuję kupić nową od ZACKA, ewentualnie uszyć u niego. chociaż nie wiem ile tam taka przyjemnośc kosztuje.  No i w EM problem jest taki że często te jaśniejsze tkaniny są już wyprzedane. A tak z ciekawości, można prosic o zdjęcie MTM milera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.