Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy buty zamszowe lepiej znoszą tego typu 'harce'?

 

Lepiej co nie znaczy, że nie powstaną na nich trwałe uszkodzenia mechaniczne i bardzo trudne do wyczyszczenia zabrudzenia, wszystko zalezy od intensywności pokiereszowania butów.

Opublikowano

Witam

Moje jasno brązowe oxfordy potraktowałem zgodnie z sugestiami Pana Łukasza Kielbana z czasu dżentelmenów, czyli renomat potem wosk , renovator, pommadier i na noski i pięty wosk. Taki zestaw w kolejności jak na zdjęciu.

Niestety poszedłem w nich na przyjęcie, które zakończyło się tańcami. Po tańcach na noskach pojawiły się takie paskudne przetarcia. Próbowałem je zreanimować kilkoma warstwami pommadiera ale nie było efektu.

Przed zrobieniem zdjeć zostały potraktowane renomatem, żeby można było dokładnie wszystko ocenić.

Moje pytanie jest takie czym spróbować je uratować. Myślałem nad RENOVATING Cream saphir lub JUVACUIR ale nie do końca wiem jaka jest różnica. Obydwa w kolorze 03 bo jest dla nich idealny. Proszę o poradę. Oczywiście każdy inny sposób lub środek do pielęgnacji mile widziany.attachicon.gifimage.jpg [attachment=21702:image.jpgattachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpg

 

I jak to wygląda? Udało się coś wskórać? Ktoś Ci pomógł w temacie?

Opublikowano

I jak to wygląda? Udało się coś wskórać? Ktoś Ci pomógł w temacie?

Im dłużej na nie patrzę to tym mniej zaczyna mi to przeszkadzać. Jednak je lubię i chyba zakupie RENOVATING cream saphira i sie pobawię. To dopiero po weekendzie, bo chwilowo jestem zajęty dopieszczaniem butów na jutrzejszy ślub. Już w sumie gotowe, jeszcze je "myziam" pończochą i pięknie błyszczą.
Opublikowano

w sumie jutro zapewne też wieczór zakończy sie tańcami więc obawiam się czy nie załatwię kolejnej pary. Dlatego rozważam zabrać jakieś starsze na zmianę jak sie wesele rozkręci

 

Taa. Myzianie pończochą. Prewencyjnie proponuję zmianę już o 15:30 :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ostatnio w TK-eju zakupiłem takie cuda http://www.sperrytopsider.co.uk/en_GB/gold-cup-authentic-original-2-eye-boat-shoe/10642M.html?dwvar_10642M_color=STS10221w super cenie. Chciałbym się dowiedzieć czym to pielęgnować, aby buty posłużyły długo w dobrym stanie, lecz nie chciałbym wydawać na kosmetyki majątku. Co doradzacie?

 

Dokładnie takie? To znaczy, czarno-brązowe z kontrastowym obszyciem? I jesteś pewien, że z serii gold cup? Natomiast co do pielęgnacji, krew bezbarwny, ew tłuszcz i tyle.

Opublikowano

Dokładnie takie? To znaczy, czarno-brązowe z kontrastowym obszyciem? I jesteś pewien, że z serii gold cup? Natomiast co do pielęgnacji, krew bezbarwny, ew tłuszcz i tyle.

Dzięki za odpowiedź. Tak, dokładnie takie same, napis na wkładce to potwierdza.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

To zależy o jakiej porze dnia nałożyłeś krem, dość ważna jest też temperatura, zarówno w pomieszczeniu, w którym nakładałeś krem jak i na zewnątrz oraz ciśnienie atmosferyczne. To bardzo skomplikowany temat.

Xkoziol, i po co Ci to?

  • Oceniam pozytywnie 2
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

prosze Was o rade co do pielegnacji tych butow: ( ja jestem poki co laikiem)

 

https://www.meermin.es/articulo.php?idArt=4639

 

w kazdym razie sa to buty lekko cieniowane i jak powiedzial czlowiek w sklepie z kosmetykami do butow "ze skory otwartej" (cokolwiek to oznacza).

 

powiedziano mi ze tych butow nie nalezy pastowac tylko nanosic wylacznie delikatny tluszcz.

 

mam jednak obawy, jak zachowaja sie buty po nalozeniu tluszczu

 

czy na prawde nie nalezy tego pastowac ..?

 

(pl znaki mi na Waszej stronie nie dzialaja)

Opublikowano

Pastować, jeżeli mamy na myśli pastę twardą w puszce na pewno nie. Delikatne kremy jak najbardziej wskazane, ważne, by poza dobrym składem (co oczywiste) były rzadkiej, łatwo wchłanialnej konsystencji.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.