Sekret Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Czy buty zamszowe lepiej znoszą tego typu 'harce'? Lepiej co nie znaczy, że nie powstaną na nich trwałe uszkodzenia mechaniczne i bardzo trudne do wyczyszczenia zabrudzenia, wszystko zalezy od intensywności pokiereszowania butów. Cytuj
Jan M. Krawczyk Opublikowano 30 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 30 Kwietnia 2015 Witam Moje jasno brązowe oxfordy potraktowałem zgodnie z sugestiami Pana Łukasza Kielbana z czasu dżentelmenów, czyli renomat potem wosk , renovator, pommadier i na noski i pięty wosk. Taki zestaw w kolejności jak na zdjęciu. Niestety poszedłem w nich na przyjęcie, które zakończyło się tańcami. Po tańcach na noskach pojawiły się takie paskudne przetarcia. Próbowałem je zreanimować kilkoma warstwami pommadiera ale nie było efektu. Przed zrobieniem zdjeć zostały potraktowane renomatem, żeby można było dokładnie wszystko ocenić. Moje pytanie jest takie czym spróbować je uratować. Myślałem nad RENOVATING Cream saphir lub JUVACUIR ale nie do końca wiem jaka jest różnica. Obydwa w kolorze 03 bo jest dla nich idealny. Proszę o poradę. Oczywiście każdy inny sposób lub środek do pielęgnacji mile widziany.image.jpg [attachment=21702:image.jpgimage.jpgimage.jpg I jak to wygląda? Udało się coś wskórać? Ktoś Ci pomógł w temacie? Cytuj
molik.pawel Opublikowano 30 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 30 Kwietnia 2015 I jak to wygląda? Udało się coś wskórać? Ktoś Ci pomógł w temacie?Im dłużej na nie patrzę to tym mniej zaczyna mi to przeszkadzać. Jednak je lubię i chyba zakupie RENOVATING cream saphira i sie pobawię. To dopiero po weekendzie, bo chwilowo jestem zajęty dopieszczaniem butów na jutrzejszy ślub. Już w sumie gotowe, jeszcze je "myziam" pończochą i pięknie błyszczą. Cytuj
molik.pawel Opublikowano 30 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 30 Kwietnia 2015 w sumie jutro zapewne też wieczór zakończy sie tańcami więc obawiam się czy nie załatwię kolejnej pary. Dlatego rozważam zabrać jakieś starsze na zmianę jak sie wesele rozkręci 1 Cytuj
Jan M. Krawczyk Opublikowano 1 Maja 2015 Zgłoś Opublikowano 1 Maja 2015 w sumie jutro zapewne też wieczór zakończy sie tańcami więc obawiam się czy nie załatwię kolejnej pary. Dlatego rozważam zabrać jakieś starsze na zmianę jak sie wesele rozkręci Taa. Myzianie pończochą. Prewencyjnie proponuję zmianę już o 15:30 Cytuj
saphir.pl Opublikowano 6 Maja 2015 Autor Zgłoś Opublikowano 6 Maja 2015 A Wy jak to robicie? http://www.nytimes.com/interactive/2015/04/23/magazine/shoeshine-slideshow.html Cytuj
Tanatos70 Opublikowano 16 Maja 2015 Zgłoś Opublikowano 16 Maja 2015 Zapowiada się dobry dzień : P.S. Wiem, nudny już jestem z tym kotem 5 Cytuj
cord Opublikowano 16 Maja 2015 Zgłoś Opublikowano 16 Maja 2015 Ostatnio w TK-eju zakupiłem takie cuda http://www.sperrytopsider.co.uk/en_GB/gold-cup-authentic-original-2-eye-boat-shoe/10642M.html?dwvar_10642M_color=STS10221w super cenie. Chciałbym się dowiedzieć czym to pielęgnować, aby buty posłużyły długo w dobrym stanie, lecz nie chciałbym wydawać na kosmetyki majątku. Co doradzacie? Cytuj
grzegorzps Opublikowano 16 Maja 2015 Zgłoś Opublikowano 16 Maja 2015 Zapowiada się dobry dzień : P.S. Wiem, nudny już jestem z tym kotem Kot jest w porządku, wstawiaj dalej. Próbowałeś na nim robić lustro Cytuj
Machiavelli Opublikowano 16 Maja 2015 Zgłoś Opublikowano 16 Maja 2015 Próbowałeś na nim robić lustro Myślę, że kot mógłby tak zareagować na Twój pomysł: Cytuj
Velahrn Opublikowano 16 Maja 2015 Zgłoś Opublikowano 16 Maja 2015 Ostatnio w TK-eju zakupiłem takie cuda http://www.sperrytopsider.co.uk/en_GB/gold-cup-authentic-original-2-eye-boat-shoe/10642M.html?dwvar_10642M_color=STS10221w super cenie. Chciałbym się dowiedzieć czym to pielęgnować, aby buty posłużyły długo w dobrym stanie, lecz nie chciałbym wydawać na kosmetyki majątku. Co doradzacie? Dokładnie takie? To znaczy, czarno-brązowe z kontrastowym obszyciem? I jesteś pewien, że z serii gold cup? Natomiast co do pielęgnacji, krew bezbarwny, ew tłuszcz i tyle. Cytuj
zixart Opublikowano 17 Maja 2015 Zgłoś Opublikowano 17 Maja 2015 Czy to prawda, że przed pierwszą 'konserwacją' nowego buta należy najpierw złamać skórę? Tzn. rozchodzić but, złamać skórę i dopiero renowator, krem + pasta? Cytuj
cord Opublikowano 17 Maja 2015 Zgłoś Opublikowano 17 Maja 2015 Dokładnie takie? To znaczy, czarno-brązowe z kontrastowym obszyciem? I jesteś pewien, że z serii gold cup? Natomiast co do pielęgnacji, krew bezbarwny, ew tłuszcz i tyle. Dzięki za odpowiedź. Tak, dokładnie takie same, napis na wkładce to potwierdza. Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Krzysiek_W Opublikowano 4 Czerwca 2015 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 4 Czerwca 2015 wczoraj był wieczór z szczotkami, woskami, kremami i lustrowaniem miłe oderwanie od rzeczywistości, polecam 11 Cytuj
Krzysiek_W Opublikowano 4 Czerwca 2015 Zgłoś Opublikowano 4 Czerwca 2015 Tylko godzinkę, ale jeszcze zostało kilka par na inny dzień - dawkuję sobie przyjemności Cytuj
Jan M. Krawczyk Opublikowano 4 Czerwca 2015 Zgłoś Opublikowano 4 Czerwca 2015 Przyjemna kolekcja Cytuj
Tomek d'Braun Opublikowano 5 Czerwca 2015 Zgłoś Opublikowano 5 Czerwca 2015 takie szybkie pytanie, ile czasu należy odczekać po nałożeniu kremu zanim zacznie się nakładać pastę/wosk? tego samego dnia czy następnego? Cytuj
Marcin_L Opublikowano 6 Czerwca 2015 Zgłoś Opublikowano 6 Czerwca 2015 To zależy o jakiej porze dnia nałożyłeś krem, dość ważna jest też temperatura, zarówno w pomieszczeniu, w którym nakładałeś krem jak i na zewnątrz oraz ciśnienie atmosferyczne. To bardzo skomplikowany temat. Xkoziol, i po co Ci to? 2 Cytuj
Serwacy Opublikowano 6 Czerwca 2015 Zgłoś Opublikowano 6 Czerwca 2015 takie szybkie pytanie, ile czasu należy odczekać po nałożeniu kremu zanim zacznie się nakładać pastę/wosk? tego samego dnia czy następnego? Poczytaj: http://pastadobutow.pl Albo cały temat, w którym teraz piszemy. Cytuj
klient Opublikowano 16 Czerwca 2015 Zgłoś Opublikowano 16 Czerwca 2015 prosze Was o rade co do pielegnacji tych butow: ( ja jestem poki co laikiem) https://www.meermin.es/articulo.php?idArt=4639 w kazdym razie sa to buty lekko cieniowane i jak powiedzial czlowiek w sklepie z kosmetykami do butow "ze skory otwartej" (cokolwiek to oznacza). powiedziano mi ze tych butow nie nalezy pastowac tylko nanosic wylacznie delikatny tluszcz. mam jednak obawy, jak zachowaja sie buty po nalozeniu tluszczu czy na prawde nie nalezy tego pastowac ..? (pl znaki mi na Waszej stronie nie dzialaja) Cytuj
szewc24 Opublikowano 17 Czerwca 2015 Zgłoś Opublikowano 17 Czerwca 2015 Pastować, jeżeli mamy na myśli pastę twardą w puszce na pewno nie. Delikatne kremy jak najbardziej wskazane, ważne, by poza dobrym składem (co oczywiste) były rzadkiej, łatwo wchłanialnej konsystencji. Cytuj
klient Opublikowano 17 Czerwca 2015 Zgłoś Opublikowano 17 Czerwca 2015 a tłuszcz może zaszkodzić,chodzi mi o to czy mogą zostać np. jakieś smugi itp... jeżeli kremy to co konkretnie polecasz ? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.